Connect with us

Powiat myślenicki

Kto w Zarządzie Powiatu? Radni zdecydowali

Avatar

Opublikowano

w

POWIAT MYŚLENICKI: Józef Tomal Starostą Myślenickim został wybrany na I sesji Rady Powiatu 21 listopada. W ostatni czwartek w czasie II sesji radni wybrali pozostałych członków Zarządu Powiatu. Zgodnie z przepisami zarekomendował ich Starosta – Każdy z przedstawionych przeze mnie kandydatów odznacza się przede wszystkim dwoma cechami: doświadczeniem, które może przełożyć na pracę w powiecie oraz pasją działania na rzecz drugiego człowieka. – mówił po sesji Józef Tomal. Każdy z nowych członków Zarządu otrzymał 13 głosów poparcia. Poniżej prezentujemy ich sylwetki wraz z komentarzem udzielonym po wyborze.

Wicestarosta Andrzej Pułka – nauczyciel wychowania fizycznego i trener pływania, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego. Trzykrotny radny Powiatu Myślenickiego,
w poprzedniej kadencji Wiceprzewodniczący Rady Powiatu. Prywatnie mąż Sylwii i ojciec dwóch synów: Mikołaja i Szymona. Mieszka w Rudniku w gminie Sułkowice. W ostatnich wyborach startował z ramienia KWW Wspólnie dla Powiatu i uzyskał 1 297 głosów.

Wybór na Wicestarostę to dla mnie zaszczyt, ogromne wyróżnienie, ale przede wszystkim zobowiązanie. Jednym z najważniejszych wyzwań jest zorganizowanie w szkołach Powiatu przyjęcia tzw. „podwójnego rocznika” , który jest efektem reformy edukacji w podstawówkach. Jestem przekonany, że wspólnie z pracownikami starostwa, dyrektorami szkół i nauczycielami zrobimy to możliwie skutecznie. Chcę też rozwijać szkoły zawodowe, które dzisiaj zapewniają dobry start na rynku pracy.

Członek Zarządu (etatowy) Rafał Kudas – przedsiębiorca, konsultant specjalizujący się
w nieruchomościach komercyjnych, z wykształcenia jest historykiem – absolwentem Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Wcześniej był radnym miejskim w Myślenicach (kadencja 2010-2014). Prywatnie mąż Julity oraz ojciec dwójki dzieci: Emilki i Krystiana. Mieszka w Myślenicach. W wyborach do Rady Powiatu startował z KWW Forum Ziemi Myślenickiej i uzyskał 569 głosów.

Dziękuję wszystkim radnym, którzy na mnie oddali swój głos. Tym, którzy tego nie zrobili już dziś obiecuję, że postaram się państwa przekonać ciężką pracą. W powiecie myślenickim
w ostatnich latach bardzo wiele się zmieniło, powstały nowe drogi, odremontowano szpital, pozyskano ogromne środki unijne i rządowe. Ale wiele jest jeszcze do zrobienia – jestem przekonany, że mamy drużynę, która zrealizuje kolejne cele. Starosta Tomal wyznaczył mi konkretne zadanie, mogę obiecać, że dołożę wszelkich starań, by je właściwe przeprowadzić
i rozliczyć.

Członek Zarządu Krzysztof Trojan – były dyrektor Ośrodka Kultury w Sułkowicach, pracownik samorządowy, radnym Powiatu jest po raz czwarty. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, na którym studiował Zarządzanie Kulturą, Zarządzanie w Administracji Publicznej oraz Zarządzanie i Marketing. Interesuje się rozwojem i promocją polskiej i lokalnej kultury. Startując z KWW Forum Ziemi Myślenickiej, otrzymał 1 223 głosy.

Cieszę się, że dzięki dzisiejszemu wyborowi będę mógł realizować swoje cele i obietnice wyborcze. Mogę wszystkich zapewnić, że będę działał dla dobra wspólnego nie tylko mieszkańców Sułkowic, ale wszystkich gmin naszego powiatu. Zależy mi na tym, żeby promować naszą tożsamość, kulturę, ale też edukację i rozwój młodzieży.

Członek Zarządu Bolesław Pajka – Mieszkaniec Pcimia, z samorządem związany od siedmiu kadencji – z czego trzy kadencje jako radny Gminy Pcim, a obecnie rozpoczyna czwartą kadencję jako radny Powiatu. Przez ponad 30 lat pracował w Krakowskim PKS. Otrzymał 813 głosów startując z KWW Wspólnie dla Powiatu.

Bardzo dziękuję Panu Staroście Tomalowi, radnym ale przede wszystkim wyborcom – mieszkańcom gmin Pcim i Tokarnia, że ponownie obdarzyli mnie zaufaniem. Będę dalej działał na rzecz realizacji ważnych inwestycji. Zależy mi na ciągłym rozwoju naszej infrastruktury drogowej i poprawie bezpieczeństwa. Zrobię wszystko, by nie zawieść państwa oczekiwań!

ŹRÓDŁO: STAROSTWO POWIATOWE W MYŚLENICACH

Wydarzenia

Wrzesień 2019
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30       
« Sie   Paź »

Facebook

Najczęściej czytane