Connect with us

Gmina Myślenice

Kurier Myślenicki – odc. 131

Opublikowano

w

Kurier Myślenicki – odc. 131
Kurier Myślenicki – odc. 131
Kurier Myślenicki – odc. 131

Zapraszamy na ostatnie wakacyjne wydanie Kuriera Myślenickiego. W tym odcinku zobaczycie: 125 lat OSP Droginia, nowe oblicze „Starodroża” w Głogoczowie – inwestycji zrealizowanej w ramach dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych, remont na obiekcie MZWIK w Krzyszkowicach, Maraton Rowerowy Cyklokarpaty oraz akcję edukacyjną „Czyste miasto”.


Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z naszego regionu, subskrybuj nasz kanał:

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Artykuł Społeczny

Myślenickie Mikołajki Rodzinne – fantastyczny wstęp do świętowania…

Opublikowano

w

Myślenickie Mikołajki Rodzinne – fantastyczny wstęp do świętowania…
Myślenickie Mikołajki Rodzinne – fantastyczny wstęp do świętowania…
Myślenickie Mikołajki Rodzinne – fantastyczny wstęp do świętowania…
Myślenickie Mikołajki Rodzinne – fantastyczny wstęp do świętowania…

Tradycyjnie jak co roku w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu odbyły się Mikołajki Rodzinne. W niedzielę 5 grudnia moc atrakcji dla całych rodzin…

Spektakl „Ratujmy Święta”  w wykonaniu Teatru im. Księdza Kardynała Karola Wojtyły w reż. Agnieszki Słomki to znakomite wprowadzenie w świąteczny czas. Było kolorowo, zabawnie i oczywiści refleksyjnie, bowiem w przestrzeni przedświątecznej gorączki warto pamiętać o tym co najważniejsze. Szacunku, wzajemnej dobroci oraz przestrzeni wypełnionej obecnością drugiego człowieka.

Wspaniała gra aktorska najmłodszych mieszkańców  myślenickiej ziemi, humorystyczne dialogi, ciekawy scenariusz… Mikołaj wrócił i święta zostały uratowane!  Wielopokoleniowa widownia przyjęła spektakl gromkimi brawami, trudno się dziwić, bo to była prawdziwa uczta dla ducha!

Na dzieci w MOKIS czekały animacje przygotowane przez Kreatywnych Animatorów, wspólne zdjęcie z Mikołajem , wręczanie prezentów przez świętego oraz warsztaty kreatywne m.in  robienia ozdobnej gwiazdy. Ponadto była okazja do nabycia świątecznych dekoracji na zorganizowanym w galerii świąteczny kiermasz rozmaitości.

Myślenickie Mikołajki Rodzinne – fantastyczny wstęp do świętowania… Myślenickie Mikołajki Rodzinne – fantastyczny wstęp do świętowania… Myślenickie Mikołajki Rodzinne – fantastyczny wstęp do świętowania… Myślenickie Mikołajki Rodzinne – fantastyczny wstęp do świętowania… Myślenickie Mikołajki Rodzinne – fantastyczny wstęp do świętowania… Myślenickie Mikołajki Rodzinne – fantastyczny wstęp do świętowania… Myślenickie Mikołajki Rodzinne – fantastyczny wstęp do świętowania… Myślenickie Mikołajki Rodzinne – fantastyczny wstęp do świętowania… Myślenickie Mikołajki Rodzinne – fantastyczny wstęp do świętowania… Myślenickie Mikołajki Rodzinne – fantastyczny wstęp do świętowania… Myślenickie Mikołajki Rodzinne – fantastyczny wstęp do świętowania… Myślenickie Mikołajki Rodzinne – fantastyczny wstęp do świętowania… Myślenickie Mikołajki Rodzinne – fantastyczny wstęp do świętowania… Myślenickie Mikołajki Rodzinne – fantastyczny wstęp do świętowania… Myślenickie Mikołajki Rodzinne – fantastyczny wstęp do świętowania… Myślenickie Mikołajki Rodzinne – fantastyczny wstęp do świętowania… Myślenickie Mikołajki Rodzinne – fantastyczny wstęp do świętowania… Myślenickie Mikołajki Rodzinne – fantastyczny wstęp do świętowania… Myślenickie Mikołajki Rodzinne – fantastyczny wstęp do świętowania… Myślenickie Mikołajki Rodzinne – fantastyczny wstęp do świętowania… Myślenickie Mikołajki Rodzinne – fantastyczny wstęp do świętowania… Myślenickie Mikołajki Rodzinne – fantastyczny wstęp do świętowania… Myślenickie Mikołajki Rodzinne – fantastyczny wstęp do świętowania… Myślenickie Mikołajki Rodzinne – fantastyczny wstęp do świętowania… Myślenickie Mikołajki Rodzinne – fantastyczny wstęp do świętowania… Myślenickie Mikołajki Rodzinne – fantastyczny wstęp do świętowania… Myślenickie Mikołajki Rodzinne – fantastyczny wstęp do świętowania… Myślenickie Mikołajki Rodzinne – fantastyczny wstęp do świętowania… Myślenickie Mikołajki Rodzinne – fantastyczny wstęp do świętowania… Myślenickie Mikołajki Rodzinne – fantastyczny wstęp do świętowania… Myślenickie Mikołajki Rodzinne – fantastyczny wstęp do świętowania… Myślenickie Mikołajki Rodzinne – fantastyczny wstęp do świętowania… Myślenickie Mikołajki Rodzinne – fantastyczny wstęp do świętowania… Myślenickie Mikołajki Rodzinne – fantastyczny wstęp do świętowania… Myślenickie Mikołajki Rodzinne – fantastyczny wstęp do świętowania… Myślenickie Mikołajki Rodzinne – fantastyczny wstęp do świętowania…

Kontynuuj czytanie

Artykuł Społeczny

Udany Turniej „Mikołajkowy Respekt CUP II”

Opublikowano

w

Udany Turniej „Mikołajkowy Respekt CUP II”
Udany Turniej „Mikołajkowy Respekt CUP II”
Udany Turniej „Mikołajkowy Respekt CUP II”
Udany Turniej „Mikołajkowy Respekt CUP II”

5 grudnia 2021 w hali widowiskowo – sportowej na Zarabiu odbył się Turniej „Mikołajkowy Respekt CUP II”, którego organizatorem był LKS Respekt Myślenice. Turniej był realizowany przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach zadania „Sport wszystkich dzieci 2021”, Urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach w ramach zadania Mały Grant – „W zdrowym ciele zdrowy duch – II edycja”. Sponsorem Głównym LKS Respekt Myślenice jest PKN Orlen.

Turniej „Mikołajkowy Respekt Cup II” odbył się pod Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice po raz drugi. Pierwsza edycja odbyła się rok temu. Turniej odbył się w dwóch kategoriach wiekowych, uczestniczyło w nim 132 dziewczynki, trenerzy, działacze i Rodzice. Rozgrywki w grupie młodzik odbywały się od godziny 9:00 – 12: 35, dziewczynki reprezentowały takie kluby jak: respekt Myślenice (dwa zespoły), FSA Kraków (dwa zespoły), Radziszowianka Radziszów, Starówka Nowy Sącz. Wszystkie dziewczynki w tej kategorii były złote – czyli zajęły pierwsze miejsce – otrzymały medale pamiątkowe oraz słodycze. Pomimo, że nie było klasyfikacji generalnej emocji nie brakowało, mecze były zacięte, a trybuny żyły.

Zacięta rywalizacja do ostatniego meczu toczyła się w drugiej grupie – juniorek. Tutaj dziewczynki reprezentowały barwy: Respekt Myślenice, Football Wizards (dwa zespoły), FSA Kraków (dwa zespoły), Uran Łukowica. Wyniki w tej grupie przedstawiały się następująco: Uran Łukowica vs Football Wizards 0:3; Football Wizards II vs FSA II 1:2; FSA I vs Respekt Myślenice 0:0; Uran Łukowica vs FSA II 0:0; Football Wizards II vs Uran Łukowica 3:0; Football Wizards vs FSA I 0:2; Respekt Myślenice vs Uran Łukowica 4:1; Football Wizards vs FSA II 0:1; Football Wizards II vs Respekt Myślenice 1:1; Uran Łukowica vs FSA I 0:0; Football Wizards vs Respekt Myślenice 1:1; FSA I vs FSA II 1:0; Football Wizards vs Football Wizards II 4:6; FSA II vs Respekt Myślenice 1:1; FSA I vs Football Wizards II 2:0.

Klasyfikacja generalna w grupie juniorek:

 1. FSA I – 11 punktów

 2. Respekt Myślenice – 9 punktów

 3. FSA II – 8 punktów

 4. Football Wizards II – 6 punktów,

 5. Football Wizards – 4 punkty,

 6. Uran Łukowica – 2 punkty

Turniej był bardzo udany, oprócz sportowej rywalizacji był to czas świetnej zabawy i integracji. Wielkie słowa podziękowań należą się Przewodniczącemu Kolegium Sędziowskiego Panu Krzysztofowi Cieńkoszowi, który zadbał o obsadę sędziowską i zapewnił wysoki poziom zawodów.

Już od dziś czekamy na Mikołajkowy Respekt Cup III.

Udany Turniej „Mikołajkowy Respekt CUP II”

Udany Turniej „Mikołajkowy Respekt CUP II”

Fragment filmu z Turnieju:

https://fb.watch/9JyR1MJ-Do/

informacje i zdjęcia: Magdalena Gorzelany-Dziadkowiec

Kontynuuj czytanie

Artykuł Społeczny

Kieszenie – czyli warsztaty przyrodnicze w nietypowej formie

Opublikowano

w

Kieszenie – czyli warsztaty przyrodnicze w nietypowej formie
Kieszenie – czyli warsztaty przyrodnicze w nietypowej formie
Kieszenie – czyli warsztaty przyrodnicze w nietypowej formie
Kieszenie – czyli warsztaty przyrodnicze w nietypowej formie

Temperatura stopniowo spada poniżej zera, pojawia się nieśmiało pierwszy śnieg. Mieszkańcy Myślenic powoli zapadają w sen zimowy… W lasach pusto, już nikt nie pamięta o tych szalonych tłumach, które przegalopowały przez myślenickie lasy w poszukiwaniu grzybów. Ale czy jest to powód do siedzenia w domu?

W sobotę 4 grudnia w Myślenicach zostały zorganizowane warsztaty przyrodnicze pt. „Kieszenie”. Organizacją zajęła się Przychodnia Weterynaryjna THERIOS, a zajęcia poprowadziła Magdalena Kuś z Pracowni z Barwinkiem. Zajęcia trwały od rana do wieczora. Najpierw spacer po jawornickim lesie. Do tytułowych kieszeni uczestnicy warsztatów zbierali wszystko, co przyciągnęło ich uwagę. Kawałki kory, mech, suche rośliny, odlewy tropów saren i dzików, opuszczone gniazda. I pędy. Pędy towarzyszyły uczestnikom od samego początku. Okazało się, że to nie są suche badyle, które irytują swoją golizną i czasem uszkadzają ubrania. Pędy są równie ciekawe jak liście, kwiaty i owoce, które je przykrywają w innych porach roku. Udało się zebrać gałązki kilkunastu gatunków drzew i krzewów. A pamiątką były pędowniki, które po powrocie powstały jako nietypowe formy zielników.

Drugim tematem przewodnim były tropy. Uczestnicy wykonali nietypowe ściągi, czyli nawinięte na rolkę schematy tropów zwierząt naszych lasów oryginalnej wielkości. Ostatnia kieszeń została wypełniona kartami z naklejonymi i opisanymi suchymi roślinami. Bo taki suchy, zamarły świat też jest fascynujący. Niby zielnik, a jednak ile ciekawszy od szkolnych wyklejanek.

Warsztaty z Pracownią z Barwinkiem to świetne źródło inspiracji dla rodziców i nauczycieli, ale też dla dzieci, które chętnie uczestniczą w tego typu zajęciach. Tematyka jest uniwersalna. Dorośli wracają do wspomnień z dzieciństwa, a dzieci w dojrzały sposób zaczynają patrzeć na otaczającą przyrodę. Bo czasami trzeba popatrzeć na świat z innej perspektywy. A najważniejsze, żeby nie zatracić ciekawości świata i zachwytu nad tym wszystkim, co nas otacza.

Kieszenie – czyli warsztaty przyrodnicze w nietypowej formie Kieszenie – czyli warsztaty przyrodnicze w nietypowej formie

Kieszenie – czyli warsztaty przyrodnicze w nietypowej formie Kieszenie – czyli warsztaty przyrodnicze w nietypowej formie

informacje i zdjęcia: Maja Ingarden

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

grudzień 2021
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
« lis   sty »

youtube

Najczęściej czytane