LKS Clavia Świątniki Górne vs Górki Myślenice

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

MYŚLENICE/ŚWIĄTNIKI GÓRNE: W minioną sobotę, na boisku sportowym w Świątnikach Górnych, odbył się mecz 10. kolejki A-klasy myślenickiej, w którym tamtejsza Clavia zmierzyła się z Górkami Myślenice. Starcie rozstrzygnięte zostało zaraz po przerwie, a tym razem z kompletu punktów cieszyć się mogła ekipa z Myślenic, która pokonała Clavię 1:4.

Drużyny z Myślenic i Świątnik Górnych rywalizują ze sobą regularnie od września 2017 roku i od tego czasu wszystkie ich spotkania mają bardzo interesujący przebieg. Ostatnie mecze pomyślnie kończyły się dla podopiecznych trenera Wojciecha Czajki, którzy dwoma zwycięstwami nad Clavią w zeszłym roku zapewnili sobie miejsce na podium rozgrywek, do samego końca walcząc o trzecią lokatę z zespołem … z Świątnik Górnych. W rundzie jesiennej obecnego sezonu obydwie drużyny spisują się już nieco gorzej, zajmując miejsca pod koniec czołowej dziesiątki.

Sobotnie starcie w Świątnikach Górnych było rozgrywane w deszczowej aurze, a pierwsza połowa pojedynku to dosyć monotonne widowisko. Obydwie strony sporadycznie atakowały wzajemne braki, a przez długi czas dominowała gra w środku boiska. W pierwszej części Clavia zagrażała Górkom poprzez próby ze stałych fragmentów gry, a najlepsza okazja dla gospodarzy miała miejsce w 17. minucie, kiedy jeden z zawodników uderzył w słupek. Rywale z Myślenic zaczęli przejmować inicjatywę w samej końcówce połowy, a dwukrotnie przed dużą szansą na gola stanął Mateusz Pietrzyk. Do przerwy zgromadzona widownia nie ujrzała żadnego gola.

Tuż po przerwie, goście skupili się na ofensywie, a efekty gry w ataku widoczne były natychmiastowo. W 51. minucie wynik zawodów otworzył Pietrzyk, który skierował piłkę do siatki po uderzeniu głową. Chwilę później jeden z zawodników Clavii, niefortunnie interweniując, trafił do własnej bramki, a w 55. minucie trzeciego gola zanotował Jan Irzyk, który otrzymał idealne podanie otwierjące drogę do bramki od Pietrzyka. Goście grali bardzo dobrze, a z czasem mogli sukcesywnie powiększać wynik. Cień szansy dla gospodarzy nadarzył się w 83. minucie, kiedy to Clavia za sprawą Karola Żaka zdobyła trafienie z rzutu karnego, jak się później okazało – gola honorowego. W doliczonym czasie gry myśleniczanie ustanowili ostateczny rezultat, a sytuację bramkową po błędzie przeciwnika ponownie wykorzystał Mateusz Pietrzyk. Górki pokonują Clavię 1:4.

Wygrana drużyny Górek, to ich czwarty triumf w rundzie jesiennej, a zespół prowadzony przez trenera Czajkę z dorobkiem 14 punktów awansował na ósmą lokatę. Biorąc pod uwagę zaledwie dwa oczka straty do piątej lokaty i jeszcze trzy mecze do końca rywalizacji, to myśleniczanie nie są bez szans w walce o ścisłą czołówkę. Górki grają coraz lepiej, nieco zacierając  złe wrażenie, po słabym otwarciu sezonu. Nieco gorzej wygląda sytuacja Clavii, która spadła na dwunaste miejsce (9 punktów na koncie). W najbliższy weekend ekipa z Myślenic przed własną publicznością zagra z Zielonką Wrząsowice, natomiast Clavia na wyjeździe zmierzy się z Gościbią.

„Stosunkowo pewna wygrana. Pierwsza połowa trochę ospała w naszym wykonaniu, ale w drugiej włączyliśmy już wyższy bieg i pewnie wygraliśmy.” – mówił po meczu trener Górek – Wojciech Czajka.

KS Clavia Świątniki Górne – LKS Górki Myślenice 1:4 (0:0)

0:1 51’ M.Pietrzyk as. K.Rączka 0:2 52’ K.Grudzień – samobój 0:3 55’ J.Irzyk as. M. Pietrzyk 1:3 83’ K.Żak – rzut karny 1:4 90+2’ M. Pietrzyk

Clavia: Marek Wróblewski – Mateusz Tylek I, Karol Żak (kapitan), Paweł Stefański, Damian Opryszek (74’ Dawid Klimas), Bogdan Budzowski, Patryk Wszołek (77’ Mateusz Tylek II), Krzysztof Grudzień, Michał Matoga (60’ Artur Kowalski), Michał Cichoń (55’ Jakub Grudzień), Mateusz Galas

Górki: Krystian Kubiczek – Rafał Bujas, Ireneusz Ziaja, Mateusz Kubiński (kapitan), Paweł Maślak (77’ Bartłomiej Bednarz) – Jarosław Kuchnia, Kamil Szczypka (75’ Sylwester Irzyk), Marek Zięba (66’ Kamil Malina) – Jan Irzyk (81’ Mateusz Biela) – Kamil Rączka, Mateusz Pietrzyk
Sędziowie: Paweł Wiliński oraz Bartłomiej Hajdas i Michał Schaffer (KS Myślenice)