Connect with us

Gmina Myślenice

LKS Górki Myślenice na starcie wiosennych zmagań

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

MYŚLENICE: 21 marca w kalendarzu wiosna, a co za tym idzie piłkarze lokalnych drużyn szykują się do zmagań i sportowej rywalizacji.

Dziś przedstawiamy Państwu szczegółową informację na temat drużyny Górki Myślenice – na starcie wiosennych zmagań.

Aktualny skład LKS Górki Myślenice

ZIMOWE PRZYGOTOWANIA I MECZE KONTROLNE

Drużyna Górek Myślenice pod wodzą trenera Wojciecha Czajki rozpoczęła zimowe przygotowania w dniu 16 stycznia br. Od tego czasu za zawodnikami około trzydzieści treningów, które odbyły się w hali sportowej na Górnym Przedmieściu, boisku ze sztuczną nawierzchnią na Zarabiu, a także w terenie. Zaangażowanie zawodników na każdym treningu i konsekwentna praca znalazły swoje odzwierciedlenie w meczach kontrolnych, w których myśleniczanie triumfowali aż sześciokrotnie. Choć ten rok ekipa z Górnego Przedmieścia rozpoczęła od porażki z Gościbią Sułkowice 0:2, to w kolejnych meczach było tylko lepiej. LKS Górki wygrał starcia z Leńczanką Leńcze 6:1, Żarkiem Barwałd Górny 3:1 oraz derbowym meczu z Orłem – 4:3. Listę siedmiu pojedynków domknęły pewnym zwycięstwem z piątoligową drużyną Karpaty Siepraw 4:0 i Sosnowianką Stanisław Dolny 2:1 oraz spektakularnym triumfem nad Wilgą Koźmice Wielkie 6:0. Na szczególną uwagę w tych meczach zasługuje dyspozycja strzelecka Ignacego Dudka, który do bramek rywali trafiał aż trzynastokrotnie.

Mecz kontrolny

Mecz kontrolny

Mecz kontrolny

Mecz kontrolny

Mecz kontrolny

trening

trening

trening

RUNDA WIOSENNA

Obiecujące wyniki spotkań kontrolnych, a także bardzo dobra dyspozycja strzelecka, tytułują drużynę Górek Myślenice jako czołowy zespół w myślenickiej A-klasie. Klub za niespełna dwa tygodnie rozpocznie rywalizację w rundzie wiosennej, od pojedynku z Zielonką Wrząsowice.

W rundzie wiosennej podopieczni trenera Wojciecha Czajki rozegrają aż czternaście ligowych spotkań, a zakończenie zmagań w sezonie 2018/19 zaplanowano na 22 czerwca. Aktualnie Górki zajmują czwartą pozycję ze stratą ośmiu punktów do prowadzącego Jordana Zakliczyn. Walka o czołowe lokaty wydaje się być trudna, ponieważ za każdą z ekip solidne przygotowania do rozgrywek, co skutkowało będzie wyrównanym poziomem rywalizacji w A-klasowej stawce. Wyjątkowa skuteczność zespołu Górek połączona z dobrze zorganizowaną defensywą wydaje się być największym atutem myśleniczan oraz dobrym prognostykiem na ten sezon. Bardzo dobre wyniki spotkań sparingowych są pośrednim wyznacznikiem formy ekipy z Górnego Przedmieścia, której zaangażowanie i walka do ostatniej minuty będą mieć zapewne wpływ na końcowe rezultaty.

ZMIANY ORGANIZACYJNE

W czasie zimowej przerwy od rywalizacji ligowej, w Klubie Górki był czasem wprowadzenia kilku zmian organizacyjnych. Pierwszą z nich były nowe wybory do władz klubowych podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczego.

Walne Zebranie władz klubowych LKS Górki

Walne Zebranie władz klubowych LKS Górki

W składzie zarządu znaleźli się: Jacek Wojciech Górka (prezes), Marcin Rabka (wiceprezes ds. sportowych), Tomasz Stanach (wiceprezes ds. ogólnych), Maciej Górka (skarbnik), Oliwier Bzowski (sekretarz) oraz Marek Ulman i Michał Wierzba (członkowie zarządu). Zarząd powołał również na stanowisko trenera drugiej drużyny – Andrzeja Szlachetkę, dotychczasowego zawodnika pierwszego zespołu. Ekipa rezerw to bezpośrednie zaplecze występującego w A-klasie klubu, gdzie w większości reprezentują ją młodzi zawodnicy. LKS Górki pozyskał również nowych sponsorów, a zostały nimi działalności: gabinet Stomatologia Szlachetka, Pizzeria El Toro, zakład PolPlast Polska Sp. z o.o., a także restauracja Felix Chicken Myślenice. Klub pozyskał nowy komplet dresów dla obu zespołów, a także wspólnie z OSP Górne Przedmieście zaangażował się w organizację zajęć podczas ferii zimowych dla dzieci i młodzieży.

WICEPREZES, TRENER I KAPITANY DRUŻYNY LKS GÓRKI SPECJALNIE DLA WAS:

„W sporcie od lat bywa tak, że każdy chce osiągnąć jak najwyższe cele. Szczególnie zwracam uwagę, że priorytetem powinna być zdrowa rywalizacja i dobra atmosfera w drużynie. Głównym założeniem na tą rundę jest walka o jak najlepszy rezultat, a najważniejszym z aspektów będzie zdrowie zawodników, którzy zapewniają walkę przez pełne 90 minut w każdym ze spotkań. Sądzę, że mamy dobrze przygotowany zespół pod każdym możliwym względem, a tutaj szczególne podziękowania należą się do trenera Wojciecha Czajki. Stworzył od podstaw drużynę, która dzisiaj może walczyć na boisku o same zwycięstwa. Ważnym aspektem w naszym klubie są także kibice, a to dzięki nim każdy mecz przy Solidarności 6 to wielkie święto piłkarskie. Wszystkie powyższe czynniki sprawiają, że Górki to jedna wielka rodzina, na dobre i na złe.” – mówił wiceprezes LKS Górki – Marcin Rabka.

„Najtrudniejszy czas wypełniony najcięższą pracą nikogo nie zraził, a frekwencja na treningach była znakomita. Myślę, że oprócz tego, że jest to wynik charakterów tych chłopaków, to też tej budowanej przeze mnie świadomości, że solidna praca daje nadzieję, a bez niej nic dobrego w dłuższej perspektywie nie powstanie. Chcę podkreślić, że w sporcie najistotniejsze jest zdrowie. Jeżeli będą nas omijać kontuzje, to tym większą mamy szansę na dobre wyniki. Liga jest bardzo wyrównana, każdy może wygrać z każdym, dlatego nikt nie może być niczego pewien. My w tym sezonie nic nie musimy, ale możemy, więc bez wielkiej presji zamierzamy gonić lidera.” – podsumował trener zespołu Górki – Wojciech Czajka.

„Jestem bardzo zadowolony z okresu przygotowawczego i warunków, jakie zarząd stworzył całej drużynie. Był to czas wyczerpującej i intensywnej pracy, jaką wykonaliśmy. Mam nadzieję, że nasza gra przez całą rundę będzie utrzymywała się na równym i solidnym poziomie, co pozwoli nam walczyć o jak najwyższe cele. Teraz wszystko w naszych głowach i nogach… ” – nadmienił kapitan pierwszej drużyny – Mateusz Obierzyński.

KADRA LKS GÓRKI MYŚLENICE – RUNDA WIOSENNA

Bramkarze: Krystian Kubiczek, Artur Szlachetka, Tomasz Stanach, Filip Kudas.Obrońcy: Kamil Plewa, Ireneusz Ziaja, Rafał Bujas, Paweł Maślak, Tomasz Kania, Mateusz Kubiński, Andrzej Szlachetka, Bartłomiej Bednarz, Bartosz Górka. Pomocnicy: Mateusz Obierzyński (kapitan), Mateusz Biela, Karol Turała, Paweł Dąbrowa, Jarosław Kuchnia, Marek Zięba, Mateusz Sabała, Tomasz Sabała.Napastnicy: Ignacy Dudek, Mateusz Pietrzyk, Kamil Malina.Trener: Wojciech Czajka

TERMINARZ RUNDY WIOSENNEJ 2018/19

1. Górki Myślenice – Zielonka Wrząsowice – 30.03.19, g. 16:00
mecz w: Myślenicach – Boisko Sztuczne
2. Topór Tenczyn – Górki Myślenice – 07.04.19, g. 15:30,
mecz w: Tenczynie
3. Górki Myślenice – Skalnik Trzemeśnia – 13.04.19, g. 16:00,
mecz w: Myślenicach – Solidarności 6 
4. Rokita Kornatka – Górki Myślenice – 22.04.19, g. 14:00,
mecz w: Kornatce
5. Górki Myślenice – Orzeł Nowa Wieś – 27.04.19, g. 17:00,
mecz w: Myślenicach – Solidarności 6 
6. Lubomir Wiśniowa – Górki Myślenice – 01.05.19, g. 17:30,
mecz w: Poznachowicach Dolnych
7. Górki Myślenice – LKS Trzebunia – 04.05.19, g. 15:00
mecz w: Myślenicach – Solidarności 6 
8. Jordan Zakliczyn – Górki Myślenice – 11.05.19, g. 16:00
mecz w: Zakliczynie
9. Górki Myślenice – Iskra Głogoczów – 18.05.19, g. 17:00
mecz: Myślenicach – Solidarności 6 
10. Iskra Brzączowice – Górki Myślenice – 26.05.19, g. 17:30
mecz w: Brzączowicach
11. Górki Myślenice – Hejnał Krzyszkowice – 02.06.19, g. 17:00
mecz w: Myślenicach – Solidarności 6 
12. Górki Myślenice – Beskid Tokarnia – 08.06.19, g. 18:00
mecz w: Myślenicach – Solidarności 6 
13. Clavia Świątniki Górne – Górki Myślenice – 15.06.19, g. 17:30
mecz w: Świątnikach Górnych
14. Górki Myślenice – LKS Rudnik – 18.06.19, g. 18:00
mecz w: Myślenicach – Solidarności 6 

informacje i zdjęcia: Oliwier Bzowski sekretarz LKS Górki

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Wrzesień 2019
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30       
« Sie   Paź »

Facebook

Najczęściej czytane