Connect with us

Poseł Władysław Kurowski

Maj okiem posła Władysława Kurowskiego

Opublikowano

w

Maj okiem posła Władysława Kurowskiego

Akcja flaga, ministerialne dofinansowanie na remont XVI wiecznego kościoła w Krzeczowie, środki z rezerwy ogólnej ministra dla Powiatu Myślenickiego, spotkania w Warszawie dotyczące ważnych kwestii dla naszego regionu oraz nowy program PiS: Polski Ład – to majowe streszczenie najważniejszych wydarzeń z pracy posła Ziemi Myślenickiej Władysława Kurowskiego

W przeddzień narodowego święta flagi poseł spotkał się z mieszańcami w kilku miejscach powiatu myślenickiego. Był czas na rozmowy i dyskusje o ważnych, lokalnych sprawach. Mieszkańcy otrzymali również od posła polską flagę. Jak podkreślił parlamentarzysta: „Święto to, jest ważne dla naszego kraju. Stanowi istotny element budowania tożsamości narodowej i jedności.”

Parafia Św. Wojciecha w Krzeczowie otrzymała dofinansowanie w wysokości 350 tys. złotych na renowację zabytkowego kościoła z XVI w. Środki te zostały zadysponowane z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i zostaną przeznaczone na wzmocnienie konstrukcji więźby dachowej wraz remontem pokrycia dachu.

Maj okiem posła Władysława Kurowskiego

Serdecznie dziękuje ministrowi Profesorowi Piotrowi Glińskiemu za przyznaną kwotę oraz za troskę o dobra kultury oraz zabytki z naszego rejonu. Gratuluję mieszkańcom parafii w Krzeczowie oraz księdzu Proboszczowi – zaznaczył Władysław Kurowski

Starostwo Powiatowe w Myślenicach otrzymało 1 142 700 zł z rezerwy ogólnej Ministra Infrastruktury na 2021 r. Środki zostaną przeznaczone na budowę nowego mostu w Bogdanówce.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości konsekwentnie pomaga samorządom w realizacji celów inwestycyjnych. Kolejny raz działamy ponad podziałami w poprawie bezpieczeństwa drogowego. Dziękuję premierowi Mateuszowi Morawieckiemu oraz ministrowi Andrzejowi Adamczykowi za dalsze wsparcie – powiedział poseł.

W Warszawie poseł odbył szereg ważnych spotkań dotyczących istotnych spraw dla naszego regionu. Rozmowy w ministerstwach dotyczyły zabezpieczenia przeciwpowodziowego naszego regionu, zagospodarowania zbiornika dobczyckiego oraz spraw związanych z rolnictwem, bezpieczeństwem drogowym i edukacją. Parlamentarzysta odbył także spotkanie z Komendantem Głównym Policji – gen. insp. Jarosławem Szymczykiem, podczas którego została omówiona kwestia budowy nowej komendy powiatowej policji w Myślenicach.

Maj okiem posła Władysława Kurowskiego

Podczas moich pobytów w Warszawie oprócz udziału w posiedzeniach sejmu czy komisjach, biorę czynny udział w wielu spotkaniach z osobami decyzyjnymi, na najwyższym szczeblu. Każda sprawa dotyczy Ziemi Myślenickiej i wielu problemów, które poruszam podczas rozmów. Prowadzę ciągłe działania w interesie mieszkańców naszego regionu – dodał parlamentarzysta

Polski Ład – to nowa propozycja programowa Prawa i sprawiedliwości oraz nowe otwarcie po ciężkim okresie pandemii w Polsce. Propozycje przedstawione przez rządzących obejmujące wiele dziedzin naszego życia usprawnią działanie poszczególnych aspektów, a także wprowadzą nowe rozwiązania. Została opracowana nowa strategia gospodarcza dla naszego kraju.

Maj okiem posła Władysława Kurowskiego

5 fundamentów Polskiego Ładu:

  1. 7% PKB na zdrowie
  2. Obniżka podatków dla 18 mln Polaków
  3. Inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy.
  4. Mieszkanie bez wkładu własnego i dom 70 m2 bez formalności
  5. Emerytura bez podatku do 2500 PLN

Kolejny raz w naszych założeniach stawiamy na rodzinę, jej rozwój oraz dobre życie. Zależy nam również na zdrowiu Polaków przez co chcemy wygenerować większe nakłady finansowe na służbę zdrowia. Polski ład to także obniżka podatków i zwiększenie kwoty wolnej od podatku, a więc dobre propozycje dla wszystkich pracowników, przedsiębiorców, pracodawców. Działamy dla dobra społeczeństwa i cały czas pokazujemy nasze zaangażowanie w rozwój polski – zakończył poseł


Inf.: Biuro Poselskie Władysława Kurowskiego

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

wrzesień 2021
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
« sierpień   październik »
stw

youtube

Najczęściej czytane