Connect with us

Bez kategorii

Małopolska Lokalnie – zagłosuj, wybierz najlepszą Twoim zdaniem inicjatywę lokalną !

Opublikowano

w

Małopolska Lokalnie – zagłosuj, wybierz najlepszą Twoim zdaniem inicjatywę lokalną !
Małopolska Lokalnie – zagłosuj, wybierz najlepszą Twoim zdaniem inicjatywę lokalną !
Małopolska Lokalnie – zagłosuj, wybierz najlepszą Twoim zdaniem inicjatywę lokalną !

Tegoroczna edycja Małopolska Lokalnie dobiega końca. Teraz czas na ruch internautów – zagłosuj, wybierz najlepszą Twoim zdaniem inicjatywę lokalną. Głosowanie trwa od 14 do 27 listopada do godziny 12.00. Każdego dnia można oddać 1 głos. Partnerem projektu jest Powiat Myślenicki.

Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych wraz ze Starostą Myślenickim zapraszają mieszkańców do udziału w konkursie „Mamy FIO-ła na Małopolskę”, czyli konkursie na najciekawszą inicjatywę zrealizowaną w ramach Małopolska Lokalnie. W roku 2022, w ramach programu Małopolska Lokalnie, zrealizowano 89 inicjatyw, z czego 12 na terenie powiatu myślenickiego. W działania projektowe zaangażowanych było wielu mieszkańców naszego powiatu, nastąpiły realne zmiany w lokalnych organizacjach i społecznościach. Doceńmy ich zaangażowanie.

Sponsorem nagrody głównej w wysokości 1500 zł dla najciekawszej małopolskiej inicjatywy wybranej przez internautów jest Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego.
Statuetkę Małopolskiego FIOłka Publiczności sfinansowało Starostwo Powiatowe w Myślenicach.

Aby wybrać najciekawszą inicjatywę wystarczy:

 1. wejść na stronę pod tym adresem 
 2. wybrać najciekawszą inicjatywę
 3. zagłosować,
 4. potwierdzić oddanie głosu klikając w link aktywacyjny, który przyjdzie na maila.

UWAGA! Link może wylądować w spamie! Głosujący, przez cały okres trwania Konkursu, może głosować wiele razy na wybraną przez siebie Inicjatywę, z tym zastrzeżeniem, że nie więcej niż jeden głos dziennie z jednego urządzenia oraz z jednego adresu IP. Głosowanie trwa do 27 listopada do godziny 12.00.

Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej.  

Zapraszamy do obserwowania profilu Facebook   i udziału w wydarzeniu.

Gorąco zachęcamy do głosowania na projekty zrealizowane na terenie naszego powiatu.

  1. Realizator: Dobczyckie mamy, gmina Dobczyce
   Projekt: „Integracja przez taniec i gimnastykę”
   Projekt zakładał w okresie letnim zajęć taneczno-sportowych dla polskich i ukraińskich dzieci oraz młodzieży w wieku od 8 do 15 lat z terenu gminy Dobczyce.
   Zagłosujhttps://malopolskalokalnie.pl/dobczyckie-mamy/
  2. Realizator: Stowarzyszenie Teatr pod Zamkiem w Dobczycach, gmina Dobczyce
   Projekt: „Doposażenie Teatru pod Zamkiem w Dobczycach”
   Projekt zakładał rozwój instytucjonalny Stowarzyszenia Teatr pod Zamkiem w Dobczycach poprzez wyposażenia biurowego – laptopa, aparatu i innych elementów niezbędnych do większej profesjonalizacji spektakli teatralnych.
   Zagłosujhttps://malopolskalokalnie.pl/teatr-pod-zamkiem-w-dobczycach/
  3. Realizator: Stowarzyszenie Literackie Tilia, gmina Myślenice
   Projekt: „Tilia – drzewo wierne”
   Projekt zakładał organizację warsztatów literackich dla dzieci z Polski i Ukrainy mieszkających w gminie Myślenice. Efektem spotkań jest tomik dwujęzycznej poezji z własnymi ilustracjami uczestników.
   Zagłosujhttps://malopolskalokalnie.pl/stowarzyszenie-literackie-tilia/
  4. Realizator: Stowarzyszenie Klub Dylematy Mamy i Taty, gmina Myślenice
   Projekt: „Jak gotować dla dzieci w żłobkach i przedszkolach?”
   Projekt zakładał organizację 8h panelu szkoleniowego “Jak gotować dla dzieci w żłobkach i przedszkolach” dla pracowników działu obsługi i administracji odpowiedzialnych za żywienie w placówkach żłobkowych i przedszkolnych na terenie Gminy Myślenice.
   Zagłosujhttps://malopolskalokalnie.pl/klub-dylematy-mamy-i-taty/
  5. Realizator: Koło Gospodyń Wiejskich w Osieczanach, gmina Myślenice
   Projekt: „Pół Wieku Zatopionej Parafii”
   Projekt zakładał rekonstrukcję archiwalnego filmu z rozbiórki Kościoła parafialnego w Drogini, nagranie wywiadów z historykami i mieszkańcami dotyczącymi tworzenia zalewu dobczyckiego oraz upowszechnianie przygotowanego materiału wśród lokalnej społeczności.
   Zagłosujhttps://malopolskalokalnie.pl/kgw-osieczany/
  6. Realizator: Fundacja Owocna, gmina Myślenice
   Projekt: „Po owocach ją poznacie. Rozwój Fundacji Owocna poprzez profesjonalizację, edukację i promocję”
   Projekt zakładał rozwój instytucjonalny Fundacji Owocna poprzez organizację warsztatów strategicznych dla wolontariuszy i ambasadorów oraz zakup sprzętu biurowego.
   Zagłosujhttps://malopolskalokalnie.pl/fundacja_owocna/
  7. Realizator: Fundacja Radosna, gmina Myślenice
   Projekt: „Fundacja Radosna tworzy Strategię działania na 3 lata”
   Projekt zakładał rozwój instytucjonalny Fundacji Radosna poprzez opracowanie strategii rozwoju fundacji na okres trzech lat, promocję działań fundacji na facebooku oraz zakup sprzętu biurowego.
   Zagłosujhttps://malopolskalokalnie.pl/fundacja_radosna/
  8. Realizator: Koło Gospodyń Wiejskich w Pcimiu, gmina Pcim
   Projekt: „Pół Wieku Zatopionej Parafii”
   Projekt zakładał rozwój instytucjonalny Koła Gospodyń Wiejskich w Pcimiu poprzez zakup wyposażenia kuchni tj. lodówka, kuchenka z piekarnikiem, zlewozmywak i udział w wydarzeniach lokalnych z wykorzystaniem zakupionego sprzętu.
   Zagłosuj:  Doposażenie zaplecza kuchennego – poprawa możliwości i działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Pcimiu.
  9. Realizator: Stowarzyszenie Osiedle Fatimskie, gmina Sułkowice
   Projekt: „Wiedząc JAK – możemy więcej”
   Projekt zakładał rozwój instytucjonalny Stowarzyszenia Osiedle Fatimskie poprzez organizację dla członków stowarzyszenia warsztatów strategicznych, wykładów z zakresu wyzwań wychowawczych i funkcjonowania rodziny oraz zakup rzutnika wraz z ekranem i głośnikiem.
   Zagłosujhttps://malopolskalokalnie.pl/stowarzyszenie-osiedle-fatimskie/
  10. Realizator: Koło Gospodyń Wiejskich Krzczonów, gmina Tokarnia
   Projekt: „Podarujmy uśmiech…”
   Projekt zakładał organizację warsztatów kulinarnych oraz Dnia Seniora w Krzczonowie.
   Zagłosujhttps://malopolskalokalnie.pl/kgw-krzczonow/
  11. Realizator: Stowarzyszenie Strefa Seniora, gmina Tokarnia
   Projekt: „Senioralia w Tokarni czas zacząć…”
   Projekt zakładał organizację Senioraliów oraz spotkań przygotowawczych i podsumowujących projekt dla seniorów z gminy Tokarnia.
   Zagłosujhttps://malopolskalokalnie.pl/stowarzyszenie-strefa-seniora/
  12. Realizator: Koło Gospodyń Wiejskich w Zawadce, gmina Tokarnia
   Projekt: „Tradycja i kultura górali kliszczackich pisana smakiem i strojem.”
   Projekt zakładał rozwój instytucjonalny Koła Gospodyń Wiejskich w Zawadce poprzez zakup strojów regionalnych, charakterystycznych dla górali kliszczackich oraz stworzenie książki kulturalno – historycznej, a także zorganizowanie pikniku smaków kliszczackich.
   Zagłosujhttps://malopolskalokalnie.pl/kgw-zawadka/

Współfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu NOWEFIO na lata 2021-2030, Komitet ds. Pożytku Publicznego. Projekt „Małopolska Lokalnie” dofinansowany jest ze środków Miasta Krakowa, Powiatu Oświęcimskiego, Powiatu Myślenickiego i Alexander Mann Solutions. Partner projektu: Województwo Małopolskie.

 

 

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Kontynuuj czytanie

Bez kategorii

Przede wszystkim muzyka, czyli zespół Nieznany Wykonawca

Opublikowano

w

Przede wszystkim muzyka, czyli zespół Nieznany Wykonawca
Przede wszystkim muzyka, czyli zespół Nieznany Wykonawca
Przede wszystkim muzyka, czyli zespół Nieznany Wykonawca

W dzisiejszych trudnych czasach, kiedy prywatność i anonimowość stają się towarem trudno dostępnym, swoją działalność muzyczną rozpoczęła grupa utalentowanych artystów, dla których ważniejsza jest muzyka, którą tworzą, bardziej niż oni sami. Nieznany Wykonawca wykorzystał swoją anonimowość, aby pokazać dawny świat muzyki, kiedy to sztuka broniła się sama.

Przede wszystkim muzyka, czyli zespół Nieznany Wykonawca

Zdjęcie promujące debiutancki album

Mimo, że stawiają na anonimowość, starają się, aby ich muzyka niosła za sobą głębszy przekaz, dlatego w swoich utworach podejmują się trudnych i niewygodnych tematów. Ich celem, oprócz tworzenia muzyki jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na szeroko rozumiane kwestie społeczne i różnego rodzaju lokalne inicjatywy. Jeśli chodzi o oryginalną nazwę, Zespół postanowił zaczerpnąć ją od sposobu, w jaki urządzenia multimedialne wyświetlają tytuły poszczególnych ścieżek na płytach, które nie posiadają cyfrowego indeksu identyfikującego wykonawcę.

Nieznany Wykonawca ma już duże doświadczenie muzyczne i sceniczne. Członkowie zespołu występowali, a niektórzy wciąż występują w takich zespołach i grupach jak np. Crew, eM, Bielizna, Radio Bagdad, Mjut, Formy Planet, Ziemianie, czy Łąki Łan.

Zespół Nieznany Wykonawca tworzą oczywiście Nieznani Muzycy: Jarosław C. – Nieznany Wokalista i Nieznany Gitarzysta, Paweł K. – Nieznany Perkusista, Krzysztof L. -Nieznany Basista i Krzysztof S. – Nieznany Gitarzysta. Gościnnie udzielają się: Michał C. – Nieznany Gitarzysta oraz Artur S. – Nieznany Klawiszowiec.

6 sierpnia tego roku miała miejsce premiera ich debiutanckiego albumu. Nieznany Wykonawca został również zaproszony przez Happysad i Luxtorpedę do udziału w ich koncertach. Anonimowych muzyków będzie można usłyszeć: 25 listopada w Klubie Stodoła w Warszawie przed zespołem Luxtorpeda oraz 27 listopada w rzeszowskim klubie Pod Palmą przed Happysad.

Zespół posiada swój  profil na Facebooku i Instagramie oraz kanał na YouTube, do odwiedzenia których serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników muzyki.

Poniżej czwarty singiel z debiutanckiej płyty zespołu Nieznany Wykonawca- „Gdy”:


 


Informacje: Niezależny Portal Muzyczny Strefa MusicArt

Kontynuuj czytanie

Artykuł Społeczny

Mgliście, jesiennie, nastrojowo: Wystawa fotografii Katarzyny Szwedy

Opublikowano

w

Mgliście, jesiennie, nastrojowo: Wystawa fotografii Katarzyny Szwedy
Mgliście, jesiennie, nastrojowo: Wystawa fotografii Katarzyny Szwedy
Mgliście, jesiennie, nastrojowo: Wystawa fotografii Katarzyny Szwedy
Serdecznie zapraszamy na wystawę fotografii autorstwa Katarzyny Szwedy, która odbędzie się 25 listopada o godzinie 19:00 w Piwnicy pod Lwem. Autorka wystawy -fotografka i poetka – podczas tego wieczoru zabierze nas w magiczną podróż do świata kultury łemkowskiej oraz opowie o swoich inspiracjach.
 
Mgliście, jesiennie, nastrojowo: Wystawa fotografii Katarzyny Szwedy

Fotografia autorstwa Katarzyny Szwedy z tomiku „Bosorka” 

Katarzyna Szweda to polska poetka, fotografka i poliglotka. Absolwentka Uniwersytetu im. J. W. Goethego we Frankfurcie nad Menem. Laureatka wielu nagród, m.in wyróżniona Stypendium Twórczym Miasta Krakowa (2020). Autorka tomiku poezji „Bosorka”.

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.

Kontynuuj czytanie

Artykuł Społeczny

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze OSP z powiatu myślenickiego z rządowym wsparciem finansowym

Opublikowano

w

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze OSP z powiatu myślenickiego z rządowym wsparciem finansowym
Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze OSP z powiatu myślenickiego z rządowym wsparciem finansowym
Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze OSP z powiatu myślenickiego z rządowym wsparciem finansowym

18 listopada 2022 roku w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu w Myślenicach odbyło się uroczyste przekazanie promes dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z całego powiatu myślenickiego. Pieniądze zostaną przekazane na zakup sprzętu, a także umundurowania, wyposażenia osobistego oraz sprzętu teleinformatycznego wykorzystywanego w procesie szkolenia Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze OSP z powiatu myślenickiego z rządowym wsparciem finansowym

Z rąk wojewody Łukasza Kmity przedstawiciele Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z jednostek OSP z powiatu myślenickiego odebrali łącznie 47 promes na kwotę 263 074 zł. Najwięcej, bo po ponad 8 tys. zł, otrzymały drużyny działające przy OSP Poręba, Biertowice, Gruszów, Czechówka, Poznachowice Dolne, Krzeczów i Pcim.

W uroczystości, która odbyła się w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu, uczestniczyli m.in. zastępca małopolskiego komendanta PSP Mariusz Łaciak, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie – dr Kazimierz Koprowski, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach st. bryg. mgr inż. Sławomir Kaganek oraz burmistrz miasta i gminy Myślenice Jarosław Szlachetka. 

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze OSP to ważny element systemu bezpieczeństwa kraju. Dlatego, decyzją premiera Mateusza Morawieckiego, z rezerwy ogólnej budżetu, na zakup sprzętu i doposażenia przyszłych druhów w całym kraju przeznaczonych zostało łącznie 25 mln zł. W Małopolsce wsparcie uzyskały 724 OSP. Łączne wsparcie dla województwa małopolskiego to 3 395 000 zł. 

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze (MDP) to komórki organizacyjne jednostek OSP. Ich celem jest zainteresowanie młodzieży działalnością społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz przygotowanie jej do bezinteresownej służby w szeregach Ochotniczych Straży Pożarnych. Członkami Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych mogą być dziewczęta i chłopcy w wieku do 18 lat.

Do zadań MDP należy m.in. udział w zapobieganiu pożarom przez oddziaływanie na lokalne środowisko w celu przestrzegania przepisów przeciwpożarowych, a także podnoszenie wiedzy i umiejętności swoich członków w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej. Celem MDP jest również organizowanie działalności kulturalno-oświatowej w środowisku z uwzględnieniem problematyki ochrony przeciwpożarowej, rozwijanie sprawności fizycznej członków przez uprawianie różnych dyscyplin sportowych i turystyki. Dodatkowo wśród zadań MDP wymienić można także działalność wolontarystyczną.

 

 


Informacje i Zdjęcia: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach

 

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

grudzień 2022
PWŚCPSN
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
« lis   sty »

youtube

Najczęściej czytane