Connect with us

Edukacja

Małopolska Szkoła Ćwiczeń – podsumowanie projektu realizowanego przez Szkołę Podstawową nr 4 w Myślenicach

Opublikowano

w

Małopolska Szkoła Ćwiczeń – podsumowanie projektu realizowanego przez Szkołę Podstawową nr 4 w Myślenicach

Myślenicka Szkoła Ćwiczeń MSĆ to projekt, który realizowano w Szkole Podstawowej nr 4 w Myślenicach. Był współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój. Brało w nim udział, obok szkoły wiodącej, 8 szkół podstawowych z gminy Myślenice:

  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Myślenicach
  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Myślenicach
  • Szkoła Podstawowa w Polance
  • Szkoła Podstawowa w Krzyszkowicach
  • Szkoła Podstawowa w Jaworniku
  • Zespół Placówek Oświatowych w Drogini
  • Zespół Placówek Oświatowych w Głogoczowie
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Myślenicach

Działania w ramach projektu wspierane były przez fachową pomoc trenerów MCDN w Krakowie, kadrę Staropolskiej Akademii Nauk Stosowanych w Kielcach oraz pracowników Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Za obsługę i koordynację finansową, promocyjną i merytoryczną projektu odpowiedzialny był Wydział Rozwoju i Funduszy Wewnętrznych Urzędu Miasta i Gminy Myślenice.

Głównym celem projektu było stworzenie modelu szkoły ćwiczeń, który podniósł kompetencje nauczyciel oraz poprawił wykorzystanie systemu wsparcia szkół w rozwoju u uczniów kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych. Zadania realizowano w czterech obszarach: matematyka, nauki przyrodnicze, języki obce i informatyka.

Wszystkie zadania zostały zaplanowane w okresie 01.07.2020 r. – 30.06.2022 r. Na ich realizację przeznaczono kwotę 687 851,30 zł.

Aby projekt został zrealizowany, uwzględniono w nim 5 zadań.

Jednym z zadań było doposażenie 5 pracowni przedmiotowych Myślenickiej Szkoły Ćwiczeń. Dzięki funduszom z projektu unowocześniono sale lekcyjne, gdzie prowadzone są lekcje matematyki, nauk przyrodniczych, języka angielskiego oraz niemieckiego oraz informatyki. Wszystkie one zyskały nowoczesne narzędzia zgodne ze standardami modelowych pracowni opisanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Kolejnym zadaniem było dokonanie diagnozy potrzeb szkół wspieranych. Dzięki niej pozyskano wiedzę, w jakich aspektach należy wspomagać pracę tych placówek, tak, aby wprowadzone usprawnienia korzystnie wpłynęły na proces edukacyjny młodzieży.

Jednym z kluczowych filarów nowoczesnej szkoły jest dobrze wykształcona, rozwijająca się kadra pedagogiczna. Temu celowi poświęcone było kolejne zadanie projektu – szkolenia dla trenerów oraz nauczycieli Myślenickiej Szkoły Ćwiczeń. Zdobyte umiejętności i wiedza pozwoliły doskonalić kompetencje badawcze pedagogów, właściwie formułować wymagania edukacyjne oraz budować narzędzia badawcze i pomiarowe. Uczestnicy poznawali i wykorzystywali praktycznie umiejętności i techniki trenerskie, narzędzia TIK. Uczyli się posługiwania grywalizacją w edukacji, jak i wspierać studentów.

Aby społeczności szkół biorących udział projekcie mogły w pełni wykorzystywać zdobytą wiedzę, zostało utworzonych 5 sieci współpracy i samokształcenia. Nauczyciele uczestniczyli w 72 godzinach warsztatów metodycznych i 61 godzinach konsultacji indywidualnych i grupowych. Ponadto mieli okazję uczestniczyć w 20 lekcjach pokazowych. Doradcy metodyczni wspomagali opracowanie i wdrożenie programów autorskich.

Myślenicka Szkoła Ćwiczeń nawiązała współpracę ze Staropolską Akademią Nauk Stosowanych w Kielcach, w wyniku której studenci kierunków pedagogicznych odbywają praktyki nauczycielskie i pod kierunkiem nauczycieli praktyków nabywają umiejętności uczenia, wychowywania i opieki oraz otrzymują wskazówki merytoryczne do dalszej pracy zawodowej.

Projekt zbliża się do zakończenia, więc ostatnim zadaniem jest jego ewaluacja – podsumowanie, jak wiele udało się przez ten czas zrobić dla edukacji w gminie Myślenice. Doposażone pracownie, wykształceni nauczyciele i młodzież zdobywająca wiedzę w nowoczesny, atrakcyjny sposób wyznaczą przyszłość, z której będziemy dumni. Szereg działań będzie kontynuowanych, bo dobre praktyki, które się sprawdzają, przyczynią się do podniesienia poziomu edukacji i to jest najważniejszy efekt działania Myślenickiej Szkoły Ćwiczeń MSĆ.

Szkoła Podstawowa nr 4 w Myślenicach (szkolnastrona.pl)

 

 

Materiały archiwalne:

Konferencja inaugurująca działanie MSĆ w Myślenicach : Myślenice iTV – Telewizja Internetowa (myslenice-itv.pl)

Nowy sprzęt dydaktyczny w Myślenickiej Szkole Ćwiczeń (myslenice-itv.pl)

 

 

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Edukacja

„Szkolny Orienteering” bezpłatne wydarzenie dla uczniów klas 4-8 z obszarów wiejskich Gminy Myślenice – zapraszamy

Opublikowano

w

„Szkolny Orienteering” bezpłatne wydarzenie dla uczniów klas 4-8 z obszarów wiejskich Gminy Myślenice – zapraszamy

Ciekawe bezpłatnym wydarzenie dedykowanym dla uczniów klas 4 – 8 szkół podstawowych z obszarów wiejskich Gminy Myślenice, które odbędzie się w najbliższy czwartek 6 października w Lesie Bronaczowa. Pierwsze starty zaplanowane są na godzinę 10:00. 

 
Wydarzenie „Szkolny Orienteering” jest bezpłatne dla uczestników dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Myślenice.
 
Aktywność polega na poruszaniu się w terenie ze specjalną mapą i (opcjonalnie) kompasem. Uczestnicy rywalizują w 2-3 osobowych zespołach, w celu odnalezienia kilkunastu poprawnych punktów kontrolnych, zaznaczonych na mapie, spośród kilkudziesięciu rozstawionych na trasie. Trasy są dostosowane do wieku uczestników, w bezpiecznym terenie, dostępne również dla uczniów nieuczęszczających na wf. W razie zgłoszenia uczestników ukraińskojęzycznych przygotowujemy mapy w wersji językowej dla nich. Uczniowie doskonalą umiejętność nawigacji bez GPS, orientacji w terenie i współpracy w zespole, jednocześnie dobrze się bawiąc na świeżym powietrzu:)
Mamy jeszcze ostatnie wolne miejsca – chętnych prosimy o wypełnienie internetowego formularza zgłoszeń: https://bit.ly/so610 
 
 
Regulamin 20221006 SO now.pdf
 
Więcej informacji na stronie organizatora: Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu 
 

Kontynuuj czytanie

Edukacja

KRUS zaprasza dzieci roników! Kurs e – learningowego pt. „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”

Opublikowano

w

KRUS zaprasza dzieci roników! Kurs e – learningowego pt. „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”

Placówka Terenowa KRUS Myślenice, informuje że po raz czwarty zostanie przeprowadzone losowanie nagród dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS, które rozwiążą i prześlą do Centrali Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego certyfikat potwierdzający ukończenie kursu e – learningowego pt. „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy.”

 
Ważne by do certyfikatu dołączyć formularz zgłoszeniowy. Pocztą tradycyjną na adres: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, al. Niepodległości 190, 00-608 Warszawa lub pocztą elektroniczną na adres e-mail: hulajnoga@krus.gov.pl z dopiskiem w tytule: „Kurs e-learningowy dla dzieci”.
 
Nagrody rzeczowe (hulajnogi) przewidziano dla 50 osób, wylosowanych spośród wszystkich dzieci, które wyślą ww. dokumenty w wymaganym terminie, tj. do 6 listopada 2022 r.
 
Szczegółowe informacje i zasady przyznawania nagród zostały umieszczone na stronie internetowej Kasy www.krus.gov.pl .
 
 
informacje: KRUS Myślenice

Kontynuuj czytanie

Edukacja

Lisiecka Przestrzeń Rozwoju. Festiwal Organizacji Społecznych – Piknik Lisiecki 2022

Opublikowano

w

Lisiecka Przestrzeń Rozwoju. Festiwal Organizacji Społecznych – Piknik Lisiecki 2022

Rynek w Liszkacj 24 września 2022. Sobotnie popołudnie. Gwarnie, barwnie, smacznie, artystycznie, zdecydowanie rówżnorodnie i atrakcyjnie. Wszystko to za sprawą Lisieckiej Przestrzeni Rozwoju, która we współpracy z Fundacją Przestrzeń Rozwoju oraz Gminą Liszki zorganizowała Festiwal Organizacji Społecznych – Piknik Lisiecki.

Wydarzenie przyjęta przez społeczność lokalną z entuzjazmem. W jednym miejscu 25 stoisk wystawienniczych i przedstawieciele 35 organizacji lokalnych. Na stoiskach moc dóbr wszelakich a na scenie ludzie dobrych serc i różnowordnych talentów.

Lisiecka Przestrzeń Rozwoju. Festiwal Organizacji Społecznych – Piknik Lisiecki 2022
Lisiecka Przestrzeń rozwoju po raz drugi zorganizowała wydarzenie z ludźmi i dla ludzi, promujące organizacje społeczne, dające okazję mieszkańcom lisieckiej ziemi do poznania wszystkich tych, którzy na co dzień działają na ich rzecz.

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

październik 2022
PWŚCPSN
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
« wrz   lis »

youtube

Najczęściej czytane