Connect with us

Gmina Dobczyce

Manewry medyczne drużyn OSP. Najlepiej poradziła sobie OSP Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza

Opublikowano

w

Manewry medyczne drużyn OSP. Najlepiej poradziła sobie OSP  Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza

W  niedzielę 10 października strażacy – ratownicy rywalizowali w XII Powiatowych Manewrach w Ratownictwie Medycznym jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu myślenickiego. Manewry  zorganizowane zostały na terenie miejscowości Kobielnik.

Udział w manewrach wzięło 11 drużyn OSP. Zmierzyły się one z 4 zadaniami przygotowanymi przez Powiatowego Koordynatora Ratownictwa Medycznego w Komendzie Powiatowej PSP w Myślenicach asp. Piotra Kutrzebę.

Zadania obejmowały sytuacje z którymi podczas swojej służby mogą się zmierzyć ratownicy. Pierwsze zadanie to NZK (nagłe zatrzymanie krążenia) u 50 letniego mężczyzny spacerującego w terenie leśnym. Drugie zadanie obejmowało porażenie osoby prądem elektrycznym, które spowodowało oparzenia kończyn górnych i dolnych. Scenariusz trzeciego z zadań wydarzył się podczas prac polowych gdzie w wyniku upadku z maszyny rolniczej rolnik nabił się na grabie. Ostatnie założenie miało miejsce podczas grzybobrania i tutaj obrażenia obejmowały złamanie kończyny dolnej. Wszystkie działania prowadzone przy poszkodowanych sprowadzały się do utrzymania funkcji życiowych, wykonaniu prawidłowej diagnostyki i zaopatrzeniu ran oraz przygotowaniu do przekazania personelowi medycznemu. Manewry miały na celu podniesienie sprawności u wszystkich ćwiczących jednakże prowadzono również ocenę punktową.

Wyniki drużyn w kolejności od najlepiej radzącej sobie z założeniami przedstawiały się następująco:

1.    OSP Grupa Poszukiwawczo- Ratownicza

2.    OSP Głogoczów

3.    OSP Kornatka

4.    OSP Poznachowice Dolne

5.    OSP Krzczonów

6.    OSP Pcim

7.    OSP Siepraw

8.    OSP Tenczyn

9.    OSP Łyczanka

10. OSP Dobczyce i OSP Kobielnik

Manewry medyczne drużyn OSP. Najlepiej poradziła sobie OSP  Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza

Fot.: OSP Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza


Inf.: bryg. Roman Ajchler, oficer prasowy KP PSP Myślenice

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

październik 2021
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« wrz.   listopad »

youtube

Najczęściej czytane