fbpx
Connect with us

SOS

Marysia Miąsko w USA. Najważniejszy dzień Jej życia

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

Na ten dzień Marysia Miąsko i Jej rodzice czekali od dawna. Wielokrotnie opisywaliśmy akcje charytatywne, uczestniczyliśmy w wydarzeniach dedykowanych małej Marysi. Marysi, która niedawno skończyła 1 rok, jest chora na SMA typu 1., jedyną szansą na normalne życie jest terapia genowa, której koszt wstępnie wyceniono na 8 milionów złotych (2,1 mln dolarów).
By terapia miała sens trzeba ją zastosować jak najszybciej bo stan Marysi pogarsza się. Środki potrzebne na leczenie dziewczynki zbierano od grudnia 2019 roku. To niesamowite bowiem ta ogromna kwota, wręcz niewyobrażalna została zebrana. Niezliczona liczba wydarzeń charytatywnych m.in.: pikników koncertów, zbiórek w parafiach. Zaangażowanie niepoliczonej liczbie wolontariuszy, osób fizycznych, firm, instytucji generalnie ludzi dobrego serca. Zasięg nie tylko lokalny, i regionalny ale ogólnopolski. To wszystko przełożyło się na znakomity wynik, zebranie całej kwoty blisko 9.500.000 zł (bo tyle ostatecznie kosztować będzie leczenie z rehabilitacją w USA) w niespełna 3 miesiące!!!

14 marca na stronie fb „Razem Dla Marysi” ukazała się informacja:

Rodzice dziękowali wszystkim, którzy włączyli się w pomoc ich córce: „

31 stycznia 2019 roku był najpiękniejszym dniem w naszym życiu…🥰🥰🥰
Dzięki WAM 13 marca 2020 roku stał się drugim najpiękniejszym dniem, daliście naszemu skarbowi nadzieję na lepsze życie!😁😁😁

Nie możemy uwierzyć w to jak odczarowaliście 13-go piątek!😁
Dziękujemy WAM wszystkim za całą Waszą pracę i zaangażowanie w to, żeby ten cel został osiągnięty! Za każdą kwotę, którą wsparliście zbiórkę, za każdy gest, dobre słowo…
Nie jesteśmy w stanie podziękować każdemu z osobna, dlatego DZIĘKUJEMY WAM WSZYSTKIM!!🙏Naszym bliskim, rodzinie, przyjaciołom, ale przede wszystkim z tego miejsca chcemy podziękować wszystkim nieznajomym! Na zawsze pozostaniecie w naszych sercach.❤️
Teraz całą naszą energię musimy poświęcić by zrobić wszystko, aby Marysia wyleciała do USA w tych niesprzyjających warunkach…😔
Brakuje nam słów by wyrazić naszą wdzięczność…💗💗💗
DZIĘKUJEMY!! 🙏🙏🙏”

https://www.facebook.com/RazemDlaMarysi/videos/540008859975031/

Co stało się dalej??

„21 marca o godz. 16.00 z lotniska w Warszawie wystartował samolot z Marysią i jej najbliższymi na pokładzie. Poleci prosto do Chicago!
Na miejscu na Marysieńkę czekali wspaniali przyjaciele z Fundacji Dar Serca. Fundacja Dar Serca To wielcy bohaterowie naszej akcji – dzięki wielkim sercom i ofiarności Polonii amerykańskiej włączyli się w zbiórkę funduszy oraz zapewnią Marysi opiekę na miejscu. Zadbali o wszystko – zajmą się wszelkimi kosztami i kwestiami medycznymi na miejscu, zapewnią rodzinie opiekę tłumaczy i wolontariuszy. Zasługują na wielkie brawa i podziękowanie. Po przylocie na miejsce znaleźli się w kwarantannie – miejsce na ten czas zapewnił konsulat polski w Chicago. Polish Consulate in Chicago To kolejni bohaterowie! Dziękujemy!”

Chcielibyśmy podziękować Prezydentowi Andrzej Duda, Premierowi Mateusz Morawiecki, Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher U.S. Embassy Warsaw, Konsulatowi Generalnemu Stanów Zjednoczonych w Krakowie p.o. Kathryn E. Porter, Wicemarszałkowi Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka, Przewodniczącemu Sejmiku Województwa Jan Tadeusz Duda, Prezesowi LOT Rafałowi Milczarskiemu oraz Ministerstwu Spraw Zagranicznych. To ich pomoc doprowadziły ze jesteśmy w Chicago.
Podróżowaliśmy z asysta medyczna Air Med Escort, która zapewniła opiekę lekarza anestezjologa oraz pielęgniarza. Pomoc asysty pomogła w sprawnym przeprowadzeniu przez lotniska. Podróż była bez komplikacji z prawidłowymi parametrami Marysi.
Po przylocie z lotniska odebrał nas Konsul Generalny RP w Chicago Pan Piotr Janicki. Dzięki niemu zostało sprawne przeprowadzenie nas przez lotnisko w Chicago oraz mamy zapewnione zakwaterowanie na 2 tygodnie kwarantanny, która musimy przejść po przylocie.
DZIĘKUJEMY WAM WSZYSTKIM !!!
” – dodają rodzice Marysi.

Życzymy Marysi i Jej rodzicom dużo zdrowia oraz bezpiecznego powrotu do kraju.

informacje i zdjęcia fb: Razem dla Marysi, Stowarzyszenie „Bądźmy Razem

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Wrzesień 2020
PWŚCPSN
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30     
« Sie   Paź »

youtube

Najczęściej czytane