fbpx
Connect with us

Sport

Międzynarodowy Turniej Karate w Dukli. Laury dla myślenickiego „Byakko”

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

W minioną sobotę 21.11.2020 roku odbył się coroczny Miedzynarodowy Turniej Karate Kyokushin IKO PRZEŁĘCZ CUP w Dukli. Udział w nim wzięło 137 zawodników z 13 klubów karate kyokushin.  Myślenicka Akademia Karate „Byakko” reprezentowała grupa 18 karateków.  W rywalizacji drużynowej klub z Myślenic zajął 3 miejsce, a jego adepci zdobyli łącznie 10 pucharów w rywalizacji indywidualnej.

Wyniki szczegółowe: Wojciech Swachta 1 miejsce w kata, 3 miejsce w kumite,  kategoria chłopcy młodsi open. Aleksander Nowak 1 miejsce w kumite junior -70 kg. Hubert Ziembla 1 miejsce w kumite chłopcy młodsi open.Liliana Sidor 1 miejsce w kumite dziewczęta -25kg. Nikola Dzidek 2 miejsce w kumite dziewczęta -25kg. Maksym Romanik 2 miejsce w kumite chłopcy młodsi open.Nina Szczerbaniuk 2 miejsce w kumite dziewczęta młodsze open. Mieszko Fąfara 2 miejsce w kumite kadeci -40 kg. Mirosław Litwa 3 miejsce w kumite młodzicy +50kg.
Tuż poza podium w konkurencji kata uplasowali się: Karol Motyka 4 miejsce w kategorii chłopcy. Dawid Burkat 4 miejsce w kategorii  kadeci. Mirosław Litwa 4 miejsce w kategorii młodzicy. Daria Bzdek 5 miejsce w kategorii dziewczęta.
Hanna Kłeczek zaliczyła swój debiut na turnieju w kategorii kumite dziewczęta +25 kg.
W zaciętej rywalizacji uczestniczyli również Mikołaj Śliwa, Adrian Paszkowski, Bartosz Ślusarczyk, Bartosz Swachta oraz Artur Motyka

W roli sędziego wystąpił sensei Marcin Sturgulewski, w roli sekundanta Sempai Emilia Witkowska, do startów dzieci przygotowywali również rodzice.

-„Jak zwykle jesteśmy dumni z naszych podopiecznych, z tego jaką mają motywację do treningów i chęci rozwoju. Serdecznie gratulujemy im oraz ich rodzicom wysiłku włożonego w odniesione sukcesy. Wierzymy, że praca nasza oraz rodziców zaowocuje w postaci kolejnych sukcesów ale również wzorową postawą zawodników w innych dziedzinach życia. Już 5 grudnia będziemy starali się poprawić wyniki sprzed roku na turnieju dla dzieci i młodzieży w Libiążu. Ostatnim razem staliśmy na 3 miejscu w klasyfikacji drużynowej” – powiedział założyciel MAK „Byakko” Marcin Sturgulewski.

Życzymy powodzenia.


Jeśli szukasz bieżących informacji z naszego regionu subskrybuj nasz kanał:

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Styczeń 2021
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« Gru   Lut »

youtube

Najczęściej czytane