Connect with us

Gmina Myślenice

Międzypokoleniowa Myślenicka Historia – Radośnie o Niepodległej 2018. Znakomity koncert na 100 lecie Niepodległej!

Avatar

Opublikowano

w

MYŚLENICE: 9 listopada w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu odbył się niesamowity koncert o charakterze patriotycznym,  który jest częścią precyzyjnie przygotowanego projektu pt. „Międzypokoleniowa Myślenicka Historia – Radośnie o Niepodległej 2018.”
Dzisiejszy koncert to jeden z dwóch dedykowany starszym i młodszym mieszkańcom Myślenic, pokazujący w sposób interaktywny, muzyczny, patriotyczny wartości polskiej kultury. Na scenie również międzypokoleniowo, artyści zawodowi obok amatorów, a wszystkich cechuje ogromne serce do muzyki, wspólna pasja i chęć dzielenia się nią. Co widać, mówiąc potocznie gołym okiem, co czuć „przez skórę”, były bowiem emocje,  których oszukać się nie da.
Koncert złożony z utworów muzyki polskiej nawiązującej do ruchów niepodległościowych, pieśni patriotycznych oraz prelekcji i prezentacji dotyczącej wydarzeń lat 1917-1921, które miały miejsce w powiecie myślenicki. Integralną część koncertu stanowiła wystawa prac plastycznych inspirowanych ruchami niepodległościowymi.
Koncert „Radośnie o Niepodległej” to prawdziwa uczta dla ducha, którą doceniła licznie zgromadzona publiczność, która żywiołowo reagowała na występy artystów oraz włączała się w śpiew pieśni. Wybrzmiały znane pieśni patriotyczne w niespotykanych, inspirujących aranżacjach m.in.: ” Rozkwitały pąki białych róż”, „Rozszumiały się wierzby płaczące”, niezwykle wzruszającym momentem tego wydarzenia było odśpiewanie wspólnie z artystami Hymnu Polski.
Chylimy czoła prze twórcami projektu czyli Stowarzyszeniem Polskich Muzyków Kameralistów oraz potwierdzamy zachwyt nad profesjonalizmem i wysokim poziomem przekazu artystycznego wszystkich wykonawców, czyli :  Orkiestry Polish Art Philharmonic pod batutą maestro Michaela Maciaszczyka, Chóru Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. L. Różyckiego w Myślenicach pod batutą Moniki Szymskiej, Chóru „Hura”, Magdaleny Starzec – wokalistki, Piotra Kaliny – tenora, Jarosława Olszewskiego – akompaniatora (fortepian), Alicji Werner – za prace plastyczne a ponadto Monice Gubale za słowo wstępne oraz Jarosławowi Pietrzakowi – prelegentowi za ogrom ciekawej, lokalnej wiedzy historycznej.relacja filmowa do zobaczenia w najbliższym czasie na www.myslenice-itv.pl
 
 

Wydarzenia

Marzec 2019
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« Lut   Kwi »

Facebook

Najczęściej czytane