Connect with us

Gmina Myślenice

Mieszkańcy Drogini ponownie apelują. Trzeba ukarać śmieciarza!

Opublikowano

w

DOMYSLNE

DROGINIA: Mieszkańcy Drogini, kolejny raz biorą sprawy w swoje ręce, apelując o pomoc w ukaraniu śmieciarza. Do naszej redakcji nadesłali list w którym wyraźnie piszą, że problem jest ogromny i ktoś coś musi w końcu z tym zrobić.

Mieszkamy w Drogini. To urokliwa okolica, która pozwala na relaks. Spokojny, zielony zakątek. Jednym słowem – wszystko, o czym można marzyć…

Jednak od pewnego czasu to nasze sielankowe życie zaczął zaburzać człowiek, który w perfidny sposób pozbywa się śmieci. Problem jest o tyle uciążliwy, że są to zużyte pieluchomajtki. Gdy śmieci pojawiły się obok naszych posesji pierwszy raz, wszyscy byliśmy przekonani, że jest to tylko jednorazowy incydent, że ktoś przejeżdżał i pozbył się „śmierdzącego problemu”. Jednak to był dopiero początek działań tzw. Śmieciarza, czy też jak go tutaj nazywamy – Pampersa. Śmieci zaczynały pojawiać się coraz częściej zazwyczaj w czasie weekendu i w różnych częściach wsi. Odpady wyrzucane są do tej pory na jezdnię, pobocza, a nawet na podwórka tych, którzy odważyli się interweniować u służb porządkowych. Wielu z nas miało pretensje do Straży Miejskiej i policji, że nie są w stanie go namierzyć. Problem bowiem dotyczy wielu miejscowości, nie tylko Drogini. Jak się okazało nasze roszczenia były bezpodstawne. Strażnicy nie zbagatelizowali problemu. Po każdym sygnale od mieszkańców pojawiali się na miejscu zdarzenia, zbierając nowe materiały dowodowe przeciwko Pampersowi, no i przede wszystkim dbając o to , aby śmieci zostały szubko usunięte.

Wielokrotnie zastanawiamy się, co skłania tego człowieka do takich zachowań. Może to chęć zwrócenia na siebie uwagi, zrobienie na złość innym, a może jakaś choroba… Dla wszystkich to zachowanie jest bulwersujące. To jakaś obsesyjna wręcz potrzeba szkodzenia innym, uprzykrzania im życia. Wielu opowiada o Śmieciarzu na forach internetowych, wymienia go z imienia i nazwiska, opowiada, jakim samochodem jeździ. Wszyscy w okolicy bezbłędnie rozpoznają białego nissana mikrę. Brakuje jednak odważnych, aby stanowczo stawić opór takim zachowaniom. Jedynym rozwiązaniem jest doprowadzić do tego, aby Śmieciarz poniósł konsekwencje swych czynów. Do tego potrzebne są dowody. Apelujemy do wszystkich mieszkańców, aby nie bali się przekazać informacji Straży Miejskiej, Policji. Każdy nawet najmniejszy szczegół może okazać się pomocny w złapaniu tego człowieka! Brak dowodów w postaci świadka, nagrania powoduje, że czuje się bezkarny. Sami nie wygramy tej wojny!

Jako mieszkańcy terenów najczęściej odwiedzanych przez Śmieciarza nie czekamy biernie na kolejną dostawę śmieci. Dzięki Śmieciarzowi staliśmy się bardziej zjednoczoną społecznością, wielu z nas zainwestowało w przydomowy monitoring, dzięki któremu nasze podwórka są chronione, gdyż Śmieciarz sukcesywnie omija miejsca, gdzie może zostać rozpoznany. Jesteśmy ze sobą i Strażą Miejską w stałym kontakcie. Dzięki takim działaniom i nagraniom z kamer wiemy już, jakim pojazdem się porusza.

Dlatego w imieniu mieszkańców Drogini prosimy wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje na temat tego człowieka, który wyrzuca pieluchomajtki, aby zgłosili to odpowiednim służbom.

Nie bądźmy obojętni! Za chwilę ten problem może dotyczyć każdego z Nas! Ten artykuł piszemy po to, aby zjednoczyć siły i zaapelować o pomoc w ukaraniu człowieka, który od dłuższego czasu serwuje nam wątpliwą przyjemność spotykania na jezdni i przy naszych domach zużytych odpadów w postaci pampersów. Mamy nadzieję na zrozumienie i pozytywny oddźwięk. Wierzymy, że wspólne działanie może tylko nas wzmocnić w działaniu przeciw aroganckiemu lekceważeniu prawa i zasad współżycia społecznego.”

Gmina Myślenice

Muzeum Niepodległości w Myślenicach z dofinansowaniem z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Opublikowano

w

Muzeum Niepodległości w Myślenicach z dofinansowaniem z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dobre wiadomości płyną z Muzeum Niepodległości w Myślenicach, które pozyskało środki na realizację swojego projektu „Skąd się wzięły Myślenice.” Kwota dofinansowania z programu „Patriotyzm jutra”, realizowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wynosi, aż 51 000 zł.

Jak mówi dyrektor placówki Łukasz Malinowski: – „Wydarzenia realizowane w ramach tego projektu będą oczywiście związane z tegoroczną 680. rocznicą lokacji naszego miasta. Planujemy między innymi turniej rycerski, wystawę i wydanie książki z najdawniejszymi dokumentami dotyczącymi Myślenic. Dziękujemy partnerom naszego projektu: Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, Zespół Placówek Oświatowych w Bysinie, Szkoła Podstawowa w Jaworniku, Szkoła podstawowa nr 1 w Myślenicach, Szkoła Podstawowa Nr 2 Myślenice Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Myślenicach, Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenice. 
Tradycyjnie naszymi patronami medialnymi będą: Gazeta Myślenicka, Myślenicka24.pl, Myślenice Itv Telewizja Internetowa – Region Południe,  SEDNO. Wszystkie działania podejmujemy  we współpracy z Miasto i Gmina Myślenice.”
 

„Patriotyzm Jutra” to ogólnopolski program dotacyjny realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego operatorem od 2009 roku jest Muzeum Historii Polski. Program wspiera nowoczesne inicjatywy edukacyjne i artystyczne, które promują postawy patriotyczne i obywatelskie oraz w niebanalny sposób zachęcają do poznawania i badania historii, także tej lokalnej.

O dofinansowanie  w ramach programu mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, samorządowe instytucje kultury, koła gospodyń wiejskich i spółdzielnie socjalne.

informacje: Muzeum Niepodległości w Myślenicach oraz muzhp.pl

Kontynuuj czytanie

Artykuł Społeczny

Lato z Radiem zawita 30 lipca do Myślenic! Na konferencji w Warszawie obecny był Mateusz Suder zastępca burmistrza Myślenic

Opublikowano

w

Lato z Radiem zawita 30 lipca do Myślenic! Na konferencji w Warszawie obecny był Mateusz Suder zastępca burmistrza Myślenic

1 czerwca w Programie 1 Polskiego Radia rusza 51. „Lato z Radiem”. Pierwszy dzień lata tradycyjnie rozpocznie się dźwiękiem „Polki Dziadek”. Podczas tegorocznych wakacji, słuchacze mogą liczyć na dodatkowe aktywności, konkursy oraz znaną już trasę reporterską. Audycji będzie można słuchać od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-12.00.

Dziś (17.05.2022) odbyła się w Warszawie konferencja zapowiadającej „Lato z Radiem 2022”, obecny na niej był zastępca burmistrza Myślenic Mateusz Suder. Lato z Radiem zawita do Myślenic 30 lipca.

W tym roku Radiowa Jedynka stawia na jedność Polaków i solidarność z ukraińskimi uchodźcami. Motywem przewodnim wakacyjnej akcji „Lata z Radiem” Programu 1 będzie hasło „MAMY SIEBIE – Pochwalmy się Polską”. W związku z tym Jedynka pokaże m.in. jak spędzają wakacje nasi najmłodsi goście z Ukrainy.

Chcemy w ten sposób wyjść naprzeciw oczekiwaniom słuchaczy i pokazać nasz kraj, najczęściej nieznany, ogromnej rzeszy uchodźców z Ukrainy. Pragniemy zwrócić uwagę na to jak ważne są wzajemny szacunek, spokój, bezpieczeństwo. Jak na co dzień dostrzegać i doceniać małe rzeczy, które budują międzyludzkie relacje, tworząc naszą wspólnotę mówi Marcin Kusy Dyrektor Redaktor Naczelny Programu 1.

Tradycyjnie „Lato z Radiem” poprowadzą: Sława Bieńczycka, Roman Czejarek, Agnieszka Kunikowska, Joanna Racewicz i Daniel Wydrych.

Jak co roku, reporterzy „Lata z Radiem” wyruszą w trasę i odwiedzą 9 miast: Tarnów, Uniejów, Działoszyn, Ostrołęka, Myślenice, Sieradz, Stegna, Legnica oraz Jakuszyce. Podczas Pikników Lata z Radiem, na słuchaczy czekają specjalne atrakcje i niespodzianki , konkursy z nagrodami i możliwość spotkania z prowadzącymi audycje.

Zabierzemy naszych słuchaczy na wycieczki do miast, które mają szczególne znaczenie dla znanych postaci. Pisarze, aktorzy, muzycy opowiedzą nam o swoich ulubionych miejscach, pokazując również tę najnowszą, jeszcze niezapisaną historię wsi, miast i miasteczek, które są otwarte na nowych mieszkańców – dodaje Marcin Kusy.

Wojna na Ukrainie pokazała jak wielkie serca mają Polacy, dlatego jednym z elementów trasy reporterskiej będzie „Liga Superbohaterów”. Plebiscyt ten służy ukazaniu osób, które pomagają innym robiąc to zupełnie bezinteresownie. Na stronie Programu 1 Polskiego Radia znajdzie się specjalny formularz, który należy wypełnić, aby zgłosić swoją propozycję. Zespół „Lata z Radiem” nagrodzi Superbohaterów specjalnymi nagrodami.

Jedynka zaprasza również do wzięcia udziału w konkursach, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody dla całych rodzin. Chętni zmierzą się z zagadkami słownymi w popularnych „Skojarzeniach” oraz będą mogli sprawdzić swoją uważność w konkursie „Koszyk”. Akcja „Polskie Lato z Radiem” to zabawa w mediach społecznościowych, w której uczestnicy będą musieli zrobić zdjęcie, na którym utrwalony zostanie widok bądź miejsce na terenie Polski z widoczną nazwą miasta bądź miejscowości.

Do kolekcji wakacyjnych pamiątek słuchaczy „Lata z Radiem” trafi tegoroczna maskotka – ryś.

Więcej informacji na temat wszystkich atrakcji „Lata z Radiem” na antenie Polskiego Radia Programu 1 oraz na stronie http://www.polskieradio.pl/7,Jedynka

Lato z Radiem zawita 30 lipca do Myślenic! Na konferencji w Warszawie obecny był Mateusz Suder zastępca burmistrza Myślenic

 Lato z Radiem zawita 30 lipca do Myślenic! Na konferencji w Warszawie obecny był Mateusz Suder zastępca burmistrza Myślenic

Lato z Radiem zawita 30 lipca do Myślenic! Na konferencji w Warszawie obecny był Mateusz Suder zastępca burmistrza Myślenic

informacje: Polskie Radio S.A.  , zdj. Mateusz Suder

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Majowy Salon Poezji w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu – relacja filmowa

Opublikowano

w

Majowy Salon Poezji w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu – relacja filmowa

Zapraszamy na relację filmową z Salonu Poezji, którego bohaterką była Anna Monika Sobczak ze swym tomikiem poezji pt. „Okruszki na klawiaturze.” Wiersze z atencją zaprezentowali Renata Fudyna, Agnieszka Zięba i Kuba Kosiniak. O wyjątkową oprawę muzyczno-wokalną zadbali autorzy Teatru za mostem.

 

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

maj 2022
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« kw.   cze »

youtube

Najczęściej czytane