Connect with us

Bez kategorii

Mieszkanki gminy Myślenice wśród ofiar wczorajszego zamachu w Nicei

Opublikowano

w

DOMYSLNE

NICEA,POWIAT MYŚLENICKI: W czwartek, późnym wieczorem w Nicei na południu Francji, doszło do ataku terrorystycznego.  W świętujący tłum ludzi wjechała ciężarówka, taranując setki osób. Zamachowiec został zastrzelony przez policję.

Zginęły 84 osoby a blisko 200 zostało rannych. Wśród ofiar są dwie mieszkanki Krzyszkowic-Magdalena i Marzena, siostry, które wraz z trzema innymi osobami przebywały we Francji na wakacjach.

Pierwsze informacje na ten temat dotarły z zagranicy.

„Widziałam dwie siostry i brata z Polski, którzy opłakiwali śmierć dwójki swojego rodzeństwa „-
powiedziała w „The Guardian” irańska dziennikarka Maryam Violet.

Na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, pojawiła się również wiadomość z kondolencjami od burmistrza-Macieja Ostrowskiego.

„Wczoraj nocą świat obiegła smutna wiadomość. Zamach w Nicei. Wyrażam ubolewanie dla całego Narodu Francuskiego i wszystkich tych, których dotknęła ta straszna tragedia. Wśród ponad 80 śmiertelnych ofiar są także niestety Mieszkanki naszej Gminy.”  jednak MSZ nie potwierdzało, jakoby obywatele Polski mięli zginąć w zamachu.

Dziś, już wiemy, że niestety te wiadomości się potwierdziły.Wyrazy współczucia i kondolencje dla rodziny i przede wszystkim ojca  Magdaleny i Marzeny, podczas konferencji prasowej, złożył prezydent RP Andrzej Duda.

„Chcę powiedzieć, że jestem z ich tatą. Sam mam 21-letnią córkę. Chciałbym, żeby wiedział, że jestem z nim”

W rodzinnej miejscowości kobiet w Krzyszkowicach trwa żałoba. W piątek w godzinach wieczornych w kościele parafialnym, odbyła się również msza święta w intencji tragicznie zmarłych kobiet.

Bez kategorii

Pcim. Samorządowcy spotkali się z Piotrem Uścińskim wiceministrem Rozwoju i Technologii

Opublikowano

w

Pcim. Samorządowcy spotkali się z Piotrem Uścińskim wiceministrem Rozwoju i Technologii

W poniedziałek 16 maja w powiecie myślenickim gościł wiceminister Rozwoju i Technologii Piotr Uściński. Jednym z elementów wizyty, było spotkanie z samorządowcami ziemi myślenickiej, podczas którego rozmawiano na temat różnych aspektów reformy planowania przestrzennego. Gospodarzem spotkania była gmina Pcim, natomiast wiceminister przyjechał na zaproszenie posła Władysława Kurowskiego.

Kontynuuj czytanie

Bez kategorii

Zmarł Józef Leśniak – I Wicewojewoda Małopolski

Opublikowano

w

Zmarł Józef Leśniak – I Wicewojewoda Małopolski

Zmarł Józef Leśniak – I Wicewojewoda Małopolski.

To dla nas wszystkich ogromna strata. Z wielkim bólem przyjąłem wiadomość o śmierci Józefa Leśniaka – I Wicewojewody Małopolskiego. Dla niego zawsze najważniejsza była Polska. Był wielkim patriotą, oddanym sprawie naszej Ojczyzny. Służba Najjaśniejszej Rzeczypospolitej – tak postrzegał swoją misję w Urzędzie Wojewódzkim jako I Wicewojewoda Małopolski. Zawsze służył mi radą i wsparciem. Odszedł otoczony rodziną i przyjaciółmi- poinformował wojewoda Małopolski Łukasz Kmita

 

 


Źródło: Biuro Wojewody Małopolskiego

Kontynuuj czytanie

Bez kategorii

Uwaga – zmiana organizacji ruchu na rondzie w Pcimiu. We wtorek 19.04.2022!!!

Opublikowano

w

Uwaga – zmiana organizacji ruchu na rondzie w Pcimiu. We wtorek 19.04.2022!!!

Gmina Pcim informuje o zmianie organizacji ruchu na rondzie w Pcimiu w  dniu 19 kwietnia 2022 roku we wtorek od godziny 10:00.  Wyłączone zostaną z ruchu łącznice węzłowe relacji Kraków/Myślenice➡️Pcim oraz Pcim➡️Chyżne.

Prosimy o zachowanie ostrożności!!!

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

maj 2022
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« kw.   cze »

youtube

Najczęściej czytane