Connect with us

Gmina Myślenice

Milowy krok myślenickiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej. Prezentujemy OSP GPR w Myślenicach!

Opublikowano

w

Milowy krok myślenickiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej. Prezentujemy  OSP GPR w Myślenicach!
Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Stowarzyszenie Myślenicka Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza z Psami i może znana również jako GPR Myślenice znana jest ze swej aktywności i skuteczności w działaniu. Grupa powstała z inicjatywny Krzysztofa Druzgały, w skład której wchodzą pasjonaci bezinteresownego pomagania. GPR działa od 5 lat i wciąż się rozwija o czym świadczy ich ostatni „milowy krok” czyli nowa odsłona działalności grupy. Czytajcie koniecznie, ich autorską relację:

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi i góra

Jak to mówią: Coś się kończy a coś się zaczyna….. Nie, stop! Jakie kończy? U nas się nic nie kończy, u nas się tylko zaczyna! I to od teraz już dosłownie z podwójną siłą rażenia. Bardzo miło nam poinformować że w dniu 12 lutego 2021 roku 💪 dokonaliśmy wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego, oficjalnie powołując do życia nową odsłonę działalności Naszej Grupy. Weszliśmy bowiem w dumne szeregi Ochotniczych Jednostek Straży Pożarnych otwierając się pod nową nazwą ➡️ Ochotnicza Straż Pożarna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza Myślenice.⬅️

Stało się to tak z bardzo prozaicznego powodu – rozmach działalności Naszej Grupy przeskoczył nasze najśmielsze oczekiwania i poczuliśmy potrzebę podzielenia się na dwie podgrupy:

  • wyspecjalizowaną, skupiającą już tylko i wyłącznie wykwalifikowanych ratowników uczestniczących w akcjach poszukiwawczych pod jurysdykcją systemu OSP
  • działającą jako Stowarzyszenie, ale zajmująca się działalnością profilaktyczną gdzie nasi kandydaci będą mogli przejść trening szkoleniowy i wykazać się umiejętnościami aby móc awansować do OSP.

Myśl o tym aby powołać OSP GPR Myślenice krążyła w naszych głowach już od dłuższego czasu, ale chcieliśmy dać sobie czas na zdobycie potrzebnego doświadczenia. Kiedy jednak przez te ostatnie 5 lat wypracowaliśmy sobie bardzo dobrą współpracę z innymi jednostkami OSP i Grupami Poszukiwawczymi z województwa małopolskiego to cykl szkoleń u OSP GPR Kęty zmotywował nas do tego, że musimy dążyć do jeszcze lepszej precyzji. Że to jest ten czas i to miejsce na powołanie OSP GPR w Myślenicach, że jesteśmy już gotowi przyjąć na siebie ten zaszczyt, ale i obowiązek. To na czym nam teraz najbardziej zależy to aby dołożyć swoją własną przysłowiową „cegiełkę” do unifikacji szkoleń, zasobów, terminów i pojęć dotyczących specjalizacji działań poszukiwawczo-ratowniczych. W międzyczasie przypominamy o tym że w tym roku przypada 5-ta rocznica utworzenia naszego Stowarzyszenia GPR Myślenice i jak do tej pory braliśmy udział w 87 akcjach wiec będzie co świętować. Ale to nie koniec, to jest dopiero początek!”

Milowy krok myślenickiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej. Prezentujemy  OSP GPR w Myślenicach!

Gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju i skuteczności w działaniu!

informacje i zdjęcia: OSP GPR Myślenice


Jeśli szukasz bieżących informacji z naszego regionu subskrybuj nasz kanał:

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Gmina Myślenice

Otwarte Mistrzostwa Myślenic w Badmintonie 2022 – podsumowanie

Opublikowano

w

Otwarte Mistrzostwa Myślenic w Badmintonie 2022 – podsumowanie

Sekcja badmintona TKKF Uklejna, tak podsumowuje sobotnie (21 maja) Otwarte Mistrzostwa Myślenic w Badmintonie 2022:

Niesamowita atmosfera, wspaniali ludzie, zmęczone, ale i zarazem uśmiechnięte twarze. Bardzo wiele zaciętej gry na najwyższym poziomie do późnych godzin nocnych. Zawodnicy z wielu regionów Polski – to dzięki Wam ten turniej tętnił życiem. Podsumowując: ponad 140 rozegranych meczy, 14 godzin rywalizacji w 8 kategoriach, 73 uczestników.
Rozlosowane nagrody rzeczowe wśród wszystkich uczestników turnieju oraz wręczone medale i nagrody dla zdobywców czołowych miejsc poszczególnych kategorii.
Podziękowania dla Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Pana Jarosława Szlachetki za objęcie naszego wydarzenia honorowym Patronatem oraz ufundowanie nagrody głównej losowanej. Podziękowania dla V-ce Burmistrza Pana Matusza Sudra za uroczyste otwarcie turnieju oraz przekazane gratulacje. Liczymy na dalsze wsparcie naszej dyscypliny sportowej jaką jest badminton.
Podziękowania dla sędziego głównego turniej Pana Roberta Hodura za bardzo sprawne przeprowadzenie zawodów oraz mega wkład swojej pracy.
Podziękowania również dla naszych sponsorów: www.twojbadminton.pl za nagrody rzeczowe oraz restauracji www.stek.pl za pyszną zupę dla wszystkich uczestników turnieju.
Dziękujemy naszym patronom medialnym: www.myslenice-itv.pl oraz www.miasto-info.pl za promocję wydarzenia.
Na końcu jeszcze raz chcieliśmy się zwrócić do wszystkich Zawodników, którzy postanowili nas odwiedzić – Jesteście wspaniali – DZIĘKUJEMY !!! i zapraszamy na kolejne edycje.
Ps. ukłony w stronę kibiców, którzy też licznie nas odwiedzili i swoim dopingiem, oklaskami wspierali zawodników.”
Szczegółowe wyniki końcowe pod linkiem:https://pzbad.tournamentsoftware.com/sport/winners.aspx…
Galeria:

informacje i zdjęcia: Sekcja badmintona TKKF Uklejna

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Myślenicki Dzień Dziecka, czyli Balonowe Podróże w Parku Miejskim 29 maja!

Opublikowano

w

Myślenicki Dzień Dziecka, czyli Balonowe Podróże w Parku Miejskim 29 maja!

 

W niedzielę 29 maja zapraszamy do Parku Miejskiego im. Jana Izydora Sztaudyngera na Zarabiu na Myślenicki Dzień Dziecka!

Impreza dla najmłodszych wpisuje się w tegoroczne obchody 680-lecia lokacji Myślenic, a w programie między innymi spektakl Balonowe Podróże, gigantyczne dmuchańce, rozbójnicka lekcja tańca, występy artystyczne, animacje, quizy i konkursy z nagrodami, a także Spotkanie z Historią – „Poznajmy Myślenickie Legendy – Banda Katarzyny”.

Podczas Myślenickiego Dnia Dziecka swoje stoiska z atrakcjami dla najmłodszych zorganizują również lokalne instytucje – Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji, Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, Centrum Usług Społecznych, Muzeum Niepodległości w Myślenicach, Państwowa Szkoła Muzyczna im. Ludmira Różyckiego oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach.

Na wydarzenie zaprasza burmistrz Miasta i Gminy Myślenice – Jarosław Szlachetka.

Dołącz do wydarzenia na facebooku: Myślenicki Dzień Dziecka, czyli Balonowe Podróże w Parku Miejskim

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Salt Mine Cup 2022: Mali piłkarze z całego świata zagrają w Myślenicach!

Opublikowano

w

Salt Mine Cup 2022: Mali piłkarze z całego świata zagrają w Myślenicach!

Drużyny z piętnastu krajów i trzech kontynentów, a wśród nich między innymi angielski Liverpool, kenijska Legacy FA, chorwackie Dinamo Zagrzeb, portugalski Sporting Lizbona, reprezentacja zachodniej Ukrainy, ale też polskie tuzy jak Wisła Kraków, Cracovia, Legia Warszawa, Lech Poznań, czy Pogoń Szczecin – to tylko niektóre zespoły, które w najbliższy weekend zmierzą się w Myślenicach w finale piłkarskiego turnieju Salt Mine Cup 2022.

Charytatywny turniej dla dzieci o charakterze międzynarodowym, a nawet międzykontynentalnym, po raz kolejny odbędzie się przy współpracy Fundacji Mali Mistrzowie z samorządami z Myślenic i Wieliczki. Przed rokiem finałowe zmagania rozgrywane były na obiektach Solnego Miasta, a tym razem w wielickiej części imprezy odbędą się eliminacje, natomiast wielki finał zaplanowano w Myślenicach w niedzielę 29 maja, na obiektach spółki Sport Myślenice przy ul. Zdrojowej 9.

Wydarzenie honorowym patronatem objął burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka, a organizacyjne wsparcie oferują również Gmina Wieliczka, Kopalnia Soli w Wieliczce, spółka Sport Myślenice oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Turniej dzieci równocześnie odbywać się będzie na trzech boiskach na Zarabiu na sztucznej nawierzchni. Piłkarze z akademii najlepszych klubów z całego świata, a także polska czołówka w towarzystwie Dalinu Myślenice i zwycięzcy lokalnych eliminacji – Sportowca Modlniczka, rywalizować będą przez całe dnie w sobotę i niedzielę.

– Serdecznie zapraszam w niedzielę 29 maja na obiekty Sport Myślenice na Zarabiu, gdzie od samego rana i niemal do wieczora rozgrywane będą finałowe mecze rozgrywek Salt Mine Cup 2022. Ten turniej zyskał renomę w Polsce, ale również na świecie. Co roku rozgrywki relacjonują ogólnopolskie media, a reportaż z Myślenic robi między innymi Canal + Sport. Również 29 maja nieopodal w Parku Miejskim na Zarabiu od godziny 15:00 organizujemy Myślenicki Dzień Dziecka. Zapraszam na obydwa te wydarzenia. Na pewno warto zobaczyć z bliska rywalizację małych piłkarzy z najlepszych europejskich, i nie tylko, klubów piłkarskich – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Losowanie grup odbędzie się w przeddzień imprezy, szczegółowy harmonogram i terminarze można znaleźć na stronie www.fundacjamalimistrzowie.pl

Wywiad z burmistrzem Jarosławem Szlachetką po turnieju eliminacyjnym: „Salt Mine Cup łączy ludzi”

Salt Mine Cup 2022: Mali piłkarze z całego świata zagrają w Myślenicach!

informacje: UMIG Myślenice

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

maj 2022
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« kw.   cze »

youtube

Najczęściej czytane