Connect with us

Gmina Myślenice

Miniony weekend upłynął pod znakiem sportów zapaśniczych- kolejne sukcesy zawodników KS Dalin

Opublikowano

w

Miniony weekend upłynął pod znakiem sportów zapaśniczych- kolejne sukcesy zawodników KS Dalin
Miniony weekend upłynął pod znakiem sportów zapaśniczych- kolejne sukcesy zawodników KS Dalin
Miniony weekend upłynął pod znakiem sportów zapaśniczych- kolejne sukcesy zawodników KS Dalin

W sobotę, 10 grudnia w Hali Sportów Walki na Zarabiu na macie 12×12 m, odbył sie turniej zapaśniczy w stylu klasycznym – Memoriał Władysława Ruska, Marka Horabika i Grzegorza Gomulaka. Natomiast w niedzielę, 11 grudnia w Krakowie odbył się III turniej indywidualny Małopolskiej Ligi Młodzików.

Miniony weekend upłynął pod znakiem sportów zapaśniczych- kolejne sukcesy zawodników KS Dalin

Memoriał Władysława Ruska, Marka Horabika i Grzegorza Gomulaka

Sędzią Głównym zawodów odbywających się w Myślenicach był Włodzimierz Koriakowski z Rudy Śląskiej. Klub Sportowy Dalin reprezentowali: Tomasz Bargieł –Prezes Zarządu KS Dalin w towarzystwie Wiceprezesa Tomasza Pilcha i Sekretarza Rafała Podmokłego. W turnieju zapaśniczym w stylu klasycznym uczestniczyli zawodnicy z sześciu klubów województw małopolskiego i śląskiego. Główną kategorią wiekową w zawodach była grupa Młodzików, dla których były to również Otwarte Mistrzostwa Województwa Małopolskiego. Dodatkowymi grupami, byli Juniorzy w dwóch kategoriach wagowych i Kadeci w kat. do 51 kg. Ponadto odbył się turniej w Mini –zapasach, które nie zaliczały się do klasyfikacji drużynowej, a polegały na wypchnięciu przeciwnika poza pole walki.

Ceremonia Otwarcia Zawodów

Spiker zawodów Maciej Cichoń w imieniu Zarządu KS Dalin powitał sędziów, trenerów i zawodników, oraz zaproszonych gości: Pana Mateusza Sudra – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice, Pana Józefa Tomala – Starostę Powiatu Myślenickiego, Pana Stanisława Bisztygę – Senatora VII kadencji, sponsora i działacza sportowego, Pana Marka Niemca– Prezesa Małopolskiego Okręgowego Związku Zapaśniczego, Panią Bożenę Horabik – żonę wieloletniego trenera Marka Horabika, Panią Małgorzatę Gomulak – żonę byłego zawodnika, działacza i sponsora Grzegorza Gomulaka, Pana Michała Funka -Prezesa spółki Sport Myślenice, Pana Ludwika Starzaka – wieloletniego działacza i sponsora klubu, Pana Stefana Hołuja – sponsora i działacza, właściciela Hotelu Park, Pana Jana Kiszkę – byłego zawodnika i działacza sekcji zapaśniczej oraz przedstawicieli prasy i serwisów internetowych. Spiker wymienił również pozostałych zaproszonych gości, którzy z ważnych przyczyn nie mogli uczestniczyć w ceremonii otwarcia -Jarosława Bochenka, Martę i Jana Sawickich, oraz Jerzego Grzywińskiego.

W kolejnym punkcie ceremonii otwarcia zawodów żony Marka Horabika i Grzegorza Gomulaka otrzymały wiązanki kwiatów od Zarządu Klubu, a sponsorzy Turnieju: Burmistrz Jarosław Szlachetka, Starosta Józef Tomal , Stanisław Bisztyga, Jarosław Bochenek, Stefan Hołuj, Marta i Jan Sawiccy i Ludwik Starzak otrzymali dyplomy z podziękowaniem. Następnie zabrał głos Starosta Pan Józef Tomal i Zastępca Burmistrza Pan Mateusz Suder, którzy również powitali wszystkich uczestników, życzyli dużo sukcesów zawodnikom i trenerom, oraz zaprosili ich ponownie do Myślenic na kolejne zawody. Na zakończenie ceremonii otwarcia trener Pogoni Ruda Śląska Piotr Topolski wręczył Prezesowi Zarządu KS Dalin Tomaszowi Bargiełowi List Gratulacyjny z okazji 100-lecia klubu.

W imieniu Burmistrza Jarosława Szlachetki turniej otworzył  Zastępca Burmistrza Pan Mateusz Suder.

Szczegółowe wyniki zawodów:

W tegorocznym turnieju KS „Dalin” reprezentowało pięciu zawodników. Byli to: Krzysztof Szpakiewicz, i Jan Mastela w grupie Juniorów, Kacper Bijan w grupie Kadetów, oraz Jakub Korbas i Kacper Żelazny w grupie Młodzików, którzy wywalczyli pięć złotych medali, i drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Dodatkowo w Mini –zapasach uczestniczyło czterech młodych adeptów zapasów i sumo, którzy stoczyli walki towarzyskie i również otrzymali złote medale.

Statuetki dla najlepszych zawodników turnieju otrzymali: Artur Juha – KS Bieżanowianka Kraków i Jakub Korbas dla najlepszego zawodnika KS Dalin. Wszyscy medaliści, otrzymali koszulki i upominki ufundowane przez UMiG w Myślenicach , oraz puchary i medale sfinansowane przez Starostwo Powiatowe.

Młodzicy:

Kat. wagowa do 35 kg – I miejsce – Konrad Rozkosz ZUKS Siła Mysłowice

Kat. wagowa do 41 kg – Oskar Skrobiś – KS Bieżanowianka Kraków

Kat. wagowa do 44 kg – I miejsce Łukasz Surkow – KS Bieżanowianka Kraków

Kat. wagowa do 52 kg – I miejsce – Tomasz WołochKS Bieżanowianka Kraków

Kat. wagowa do 57 kg – I miejsce Dawid Szilder – KS Bieżanowianka Kraków

Kat. wagowa do 62 kg – I miejsce – Hilib Yevsiejew – ZUKS Siła Mysłowice

Kat. wagowa do 68 kg – I miejsce – Artur Juha – KS Bieżanowianka Kraków

Kat. wagowa do 75 kg – I miejsce Jakub Korbas – KS Dalin Myślenice

Kat. wagowa do 85 kg – I miejsce – Oskar Piechota – ZUKS Siła Mysłowice

Kat. wagowa do 100 kg – I miejsce Kacper Żelazny – KS Dalin Myślenice

Kadeci:

Kat. wagowa do 51 kg – I miejsce – Kacper Bijan – KS Dalin Myślenice

Juniorzy:

Kat. wagowa do 60 kg – I miejsce – Krzysztof Szpakiewicz – KS Dalin Myślenice

Kat. wagowa do 87 kg – I miejsce – Jan Mastela – KS Dalin Myślenice

Klasyfikacja drużynowa :

I MIEJSCE – KS BIEŻANOWIANKA KRAKÓW

II MIEJSCE – KS DALIN MYŚLENICE

III MIEJSCE – ZUKS SIŁA MYSŁOWICE

Mini –zapasy

W zawodach pierwsze miejsca zajęli:

Pula A- Malwina Niemiec,

Pula B – Jakub Tomera,

Pula C – Krzysztof Kozak

Pula D – Karol Skóra.

Foto: Rafał Podmokły

Małopolska Liga Zapaśnicza III Rzut

W niedzielę 11.12.2022 w Krakowie odbył się III turniej indywidualny Małopolskiej Ligi Młodzików. W zawodach brały udział trzy kluby z województwa Małopolskiego: Bieżanowianka Kraków, MUKZ Gladiator Kraków i KS Dalin Myślenice. Z naszego klubu walczyło dwóch zawodników, którzy wywalczyli złoty i srebrny medal. W najmłodszej grupie zawodnicy walczyli w pełnej formule, lecz zabronione zostało stosowanie niebezpiecznych rzutów. W tej grupie zabłysnął Jakub Tomera, który stoczył dwie walki i w finale pokonał zawodnika gospodarzy Przemysława Szwajdycha wykonując ładny rzut biodrowy. Znacznie trudniejszą przeprawę miał Kacper Bijan, który przegrał z aktualnym wicemistrzem Polski Dawidem Malikiem, również z Bieżanowa. Zawodnicy uczestniczący we wszystkich tegorocznych zawodach ligowych otrzymali pamiątkowe pucharki.

Zawody w Krakowie były ostatnim tegorocznym startem. Zgodnie z kalendarzami PZZ i PZS pierwsze turnieje w 2023 roku są przewidziane na koniec lutego.

 

 


Tekst i zdjęcia: Ryszard Szpakiewicz

Z zamiłowania, a od niedawna także z wykształcenia, dziennikarz. Od zawsze zainteresowana polityką i sprawami lokalnej społeczności. Prywatnie wielka pasjonatka sportu i fotografii, która każdą wolną chwilę spędza na planowaniu i realizacji nowych podróży.

Gmina Myślenice

Kurier Myślenicki- odcinek 254

Opublikowano

w

Kurier Myślenicki- odcinek 254
Kurier Myślenicki- odcinek 254
Kurier Myślenicki- odcinek 254

Zapraszamy na najnowsze wydanie Kuriera Myślenickiego. W tym odcinku zawarliśmy informacje na temat: uchwały budżetowej Rady Miejskiej na rok 2023, finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prosto z myślenickiego sztabu WOŚP oraz o tym w jaki sposób dzieci i młodzież mogą i spędzają ferie w mieście. 

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Myślenice współorganizatorem Igrzysk Europejskich? Marszałek Witold Kozłowski wizytował bazę Sport Myślenice

Opublikowano

w

Myślenice współorganizatorem Igrzysk Europejskich? Marszałek Witold Kozłowski wizytował bazę Sport Myślenice
Myślenice współorganizatorem Igrzysk Europejskich? Marszałek Witold Kozłowski wizytował bazę Sport Myślenice
Myślenice współorganizatorem Igrzysk Europejskich? Marszałek Witold Kozłowski wizytował bazę Sport Myślenice

W związku ze zbliżającymi się, tegorocznymi Igrzyskami Europejskimi – European Games Kraków – Małopolska 2023, Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski wizytował bazę sportową spółki Sport Myślenice w obecności burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki, prezesa spółki Sport Myślenice Michała Funka oraz radnych wojewódzkich Roberta Bylicy oraz Stanisława Bisztygi.

Wizyta związana była z najbliższymi decyzjami, jakie podjąć musi Zarząd Województwa Małopolskiego wraz z organizatorami tegorocznych Igrzysk Europejskich – European Games Kraków-Małopolska 2023. Tegoroczne Igrzyska Europejskie odbywać się będą bowiem w Małopolsce w dniach: od 21 czerwca do 2 lipca 2023 roku.

– Odkąd dowiedzieliśmy się, że Kraków i Małopolska będą gospodarzem i organizatorem Igrzysk Europejskich w 2023 roku, optowaliśmy u Marszałka Witolda Kozłowskiego o włączenie miasta Myślenice jako współgodpoarza tego wydarzenia, przedstawiając jednocześnie naszą bazę sportową oraz zasoby rekreacyjno-sportowe Myślenic do organizacji jednej z dyscyplin sportowych. Mamy nadzieję, że Igrzyska Europejskie zawitają do naszego miasta – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Podczas wizyty w spółce Sport Myślenice marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski wraz z myślenicką delegacją zobaczyli obiekty sportowe spółki Sport Myślenice m.in halę widowiskowo-sportową, strzelnicę sportową, salę sportów walki, siłownię, salkę gimnastyczną, salę konferencyjną oraz kompleks boisk.

European Games Kraków-Małopolska 2023.

Igrzyska Europejskie to rozgrywane co cztery lata multidyscyplinarne zawody sportowe zarządzane przez Europejski Komitet Olimpijski. Inauguracyjna edycja tych zawodów odbyła w 2015 roku w Baku.

Miasto Kraków oraz Region Małopolska będą gospodarzami najbliższych, III Igrzysk Europejskich, które odbędą się latem tego roku. Oficjalny wybór gospodarza został dokonany już w 2019 roku, a Kraków był jedynym zgłoszonym kandydatem. W ramach „krakowskich igrzysk” organizowane mają być zawody w 28 dyscyplinach.

Wśród dyscyplin jakie zostaną rozegrane znalazły się: łucznictwo, lekkoatetyka, pływanie synchroniczne,  badminton, skoki do wody, koszykówka 3×3, piłka ręczna plażowa, siatkówka plażowa, taniec sportowy – breaking, kajakarstwo (slalom, sprint), kolarstwo (MTB, BMX), szermierka, boks, judo, karate, pięciobój nowoczesny, biegi górskie, rugby 7-osobowe, strzelectwo sportowe, skoki narciarskie na igielicie, wspinaczka sportowa, tenis stołowy, triathlon, teqball i padel.


Źródło: UMiG Myślenice

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Gmina Myślenice: Podsumowanie 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Opublikowano

w

Gmina Myślenice: Podsumowanie 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Gmina Myślenice: Podsumowanie 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Gmina Myślenice: Podsumowanie 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za Nami! W tym roku cała Polska grała pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą. Gramy dla małych i dużych.” Jak czytamy na stronie Fundacji Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy: z najnowszych badań wynika bowiem, że w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. Według Światowej Organizacji Zdrowia, w 2017 roku sepsa wystąpiła u 49 milionów ludzi na świecie, a 11 milionów zmarło z jej powodu. 

W tym roku grano i pomagano także w Myślenicach, w których Wielka Orkietra Świątecznej Pomocy grała już po raz dwudziesty czwarty. Tegoroczną siedzibą myślenickiego sztabu był  Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, w którym to nie zabrakło oczywiście muzycznych akcentów.

Na scenie zaprezentowali się m.in.: Sznajder Beatbox, Panaceum, HighSanity, Szelest, Bakutil, Web O’Brook, Warany, KontrKultura i The Bastard, a także członkowie Eleven Dance Academy oraz Rycerze Okrągłego Stołu.

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

luty 2023
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28      
« sty   mar »

youtube

Najczęściej czytane