Connect with us

Sport

Mistrzostwa Polski w Orientacji Precyzyjnej

Opublikowano

w

IMG 20200830 173016
stw

Mistrzostwa Polski w Orientacji Precyzyjnej odbyły się w dniach 28-30.08.2020 w Gdyni. Obejmowały one trzy konkurencje: Temp-O, Pre-O oraz sztafetę. W skład reprezentacji, którą wkrótce będziecie mogli poznać* wchodzili członkowie Stowarzyszenia Rozwoju Orienteeringu: Maciej Urbaniak, Katarzyna Urbaniak, Adam Stalka i Weronika Suszek. Maciej Urbaniak został Mistrzem Polski w TempO, a w konkurencji drużynowejMaciek, Kasia i Adam zdobyli wicemistrzostwo Polski w sztafecie.

I jeszcze definicja Orientacji Precyzyjnej wg. Polskiego Związku Orientacji Sportowej (PZOS): „Orientacja Precyzyjna (OP) jest dyscypliną Orientacji Sportowej polegającą na wzajemnej interpretacji mapy i terenu, przy czym sprawność motoryczna zawodników nie ma wpływu na rezultaty rywalizacji. Zawodnicy odwiedzają, zwykle w zadanej kolejności, oznaczone w terenie punkty podejmowania decyzji i używając mapy oraz kompasu wybierają, który z widocznych w terenie punktów kontrolnych jest tym znajdującym się w środku okręgu zaznaczonego na mapie i zdefiniowanym w opisach punktów kontrolnych.”

* Poznajcie ich! Zapraszamy na wydarzenie z orienteringiem w centrum organizowane właśnie przez Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu.

informacje i zdjęcia: Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu


Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z naszego regionu subskrybuj nasz kanał:

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Gmina Myślenice

Myślenicki Klub Petanque klubowym wicemistrzem Polski

Opublikowano

w

Myślenicki Klub Petanque klubowym wicemistrzem Polski
stw

Żywiecki Klub Boules wraz z Polską Federacją Petanque – Polskim Związkiem Sportowym zaprosili na Klubowe Mistrzostwa Polski – turniej finałowy I ligi. 

Mistrzostwa odbyły się w Żywcu w dniach 6-7 sierpnia 2022 roku, w systemie rozgrywek według regulaminu Klubowych Mistrzostw Polski.

Myślenicki Klub Pétanque zdobył wicemistrzostwo Polski, plasując się tuż za zwycięzcą mistrzostw Żywieckim Klubem Boules!

Jak czytamy na stronie klubu:

– „To była długa i wymagająca walka. To zasługa wszystkich naszych zawodników, którzy od długiego czasu przygotowywali się do tych zawodów trenując dniami i nocami. Zaznaczyć trzeba, że w ciągu tych zawodów dwukrotnie pokonaliśmy tegorocznych mistrzów i przegraliśmy tylko różnicą małych punktów. Gratulujemy zwycięzcom – Żywieckiemu Klubowi Boules – i obiecujemy, że w następnym roku będzie tylko lepiej!”

Gratulujemy dobrego wyniku, życzymy dalszych sukcesów zawodnikom myślenickiego klubu.

 

informacje i zdjęcie: Myślenicki Klub Petanque

 

 

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Młodzi zawodnicy LKS Sęp Droginia nie próżnowali na wakacyjnym wyjeździe

Opublikowano

w

Młodzi zawodnicy LKS Sęp Droginia nie próżnowali  na wakacyjnym wyjeździe
stw
 
 
Od  23.07 do  29.07  młodzi zawodnicy LKS Sęp Droginia uczestniczyli w obozie sportowym.  W tym roku zespół Sępa wyjechał do pięknej miejscowości Węgierska Górka położnej w województwie śląskim w powiecie żywieckim. 
 
W obozie  udział wzięło 22 zawodników z roczników 2009 – 2016 oraz 3 opiekunów. Drużyna podczas wyjazdu odbyła 10 sesji treningowych na miejscowym obiekcie oraz zagrali krótki turniej, w którym okazali się najlepsi w grupie Żak i Młodzik.
Wolne chwile poza zajęciami sportowymi piłkarze z Drogini spędzili na zwiedzaniu okolicy oraz regeneracji w parku wodnym.
Do domów wrócili z wielką dawką nowych doświadczeń wspomnień oraz zapału na dalszy rozwój swojej przygody z piłką nożną.  W imieniu klubu LKS Sęp Droginia chcielibyśmy serdecznie podziękować organizatorom, samym uczestnikom, opiekunom Pani Irenie Stefan, trenerowi Danielowi Serafinowi oraz gminie Myślenice, a w szczególności burmistrzowi Jarosławowi Szlachetce za patronat nad całym obozem. Podziękowania ślemy także do gospodarzy i właścicieli ośrodka Freaco oraz wszystkich pracowników. Dziękujemy również innym uczestnikom obozu z którymi nasi zawodnicy mogli spędzać wolne chwile a w szczególności drużynom z którymi nasi zawodnicy zostali mecze oraz turnieje sparingowe- mówi Aleksander Horab, prezes LKS Sęp Droginia 

 

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Myślenice. To był weekend pod znakiem szybkiej międzynarodowej speed-ballowej piłeczki

Opublikowano

w

Myślenice. To był weekend pod znakiem szybkiej międzynarodowej speed-ballowej piłeczki
stw

Grę możemy nazwać egzotyczną, ponieważ pochodzi z Egiptu. Dyscyplina przywędrowała do Polski osiem lat temu i zyskuje w naszym kraju coraz większą popularność. Aby grać w speed-ball potrzebne są rakiety oraz piłka przymocowana do pionowego masztu.

W miniony weekend odbyły się Międzynarodowe Zawody Klubowe w Speed-ballu, które zostały rozegrane na hali sportowej w Myślenicach. Do rywalizacji przystąpiło 14 klubów. Wśród czołowych reprezentacji znalazły się kluby z Egiptu, Francji. Polskie kluby także zdobyły podium w konkurencjach indywidualnych i zespołowych. Zarówno w uroczystym rozpoczęciu mistrzostw jak również w gali wręczania nagród najlepszym klubowym drużynom wyłonionym podczas dwudniowego turnieju wzięli udział burmistrz Jarosław Szlachetka oraz radny województwa małopolskiego Robert Bylica.

Zawody zostały rozegrane w czterech konkurencjach z podziałem na płeć i kategorie wiekowe. Kluby biorące udział w rywalizacji nie znały strategii rozstawu uczestników w poszczególnych drużynach. Jeden zawodnik mógł wystąpić w maksymalnie dwóch konkurencjach i sztafecie. W dniu turnieju nastąpiło oficjalne otwarcie kopert z rozstawem graczy do poszczególnych konkurencji.

– To bardzo emocjonująca część zawodów, kiedy na kilka miesięcy przed skrzyżowaniem rakiet zastanawiasz się jaką strategię przyjmą inne drużyny. Rozstaw do konkurencji ma duże znaczenie. My sami przez dwa tygodnie dyskutowaliśmy jaki plan ułożyć, biorąc pod uwagę obowiązujące limity w rozgrywkach – mówi Izabela Janczak-Bizoń, prezeska Sportowni.

Stowarzyszenie Sportownia do rywalizacji wystawiło 12 najlepszych zawodników w dwóch kategoriach wiekowych. Po zaciętej trzydniowej rywalizacji speed-balliści z regionu wrócili z 10 medalami, dzięki czemu Sportownia znalazła się na drugim miejscu w rankingu klubowym.

To było duże przedsięwzięcie logistyczne, które nie byłoby możliwe bez wsparcia lokalnych władz. Zawody zostały zrealizowane pod Patronatem Honorowym Jarosława Szlachetki – Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. W tym miejscu także podziękowania dla PKN Orlen, Fundacji Lotto, Województwa Małopolskiego, PSB Mrówka Myślenice oraz Fundacji Recal.

Międzynarodowe Zawody w Speed-ballu to impreza sportowa, która została zorganizowana przez Stowarzyszenie Sportownia oraz Federację Speed-ball Polska.

 

Myślenice. To był weekend pod znakiem szybkiej międzynarodowej speed-ballowej piłeczki


Źródło: Stowarzyszenie Speed-Ball Sportownia 

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

sierpień 2022
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
« lip   wrz »

youtube

Najczęściej czytane