Connect with us

Gmina Myślenice

Mistrzostwa Polski w Marszach na Orientację – laury dla Myślenickiego SRO

Opublikowano

w

Mistrzostwa Polski w Marszach na Orientację – laury dla Myślenickiego SRO

W ubiegły weekend w Miliczu pod Wrocławiem odbyły się Mistrzostwa Polski w Indywidualnych Marszach na Orientację, w których wzięła udział liczna reprezentacja myślenickiego Stowarzyszenia Rozwoju Orienteeringu.

Relacja z Mistrzostw Kasi Urbaniak:

Kategorie mistrzowskie: seniorska i akademicka rozgrywane były na trasach zaawansowanych (TZ), natomiast juniorska na trasach średniozaawansowanych (TU). Pozostali uczestnicy mogli wybierać pomiędzy kategorią średniozaawansowaną (TU) i niezaawansowaną (TT), gdzie w przeciwieństwie do kategorii mistrzowskich, został dopuszczony start w zespołach dwuosobowych. Wszyscy zawodnicy musieli zmierzyć się z aż 5 etapami – dwoma nocnymi i trzema dziennymi. Z racji długiego weekendu impreza rozpoczęła się już w czwartek – etapem nocnym. Stanowił on prawdziwie wyzwanie ze względu na liczne przekształcenia mapy – niektóre fragmenty były wycięte, obrócone, odbite lustrzanie i/lub zamienione miejscami, innych nie było w ogóle. Dodatkowo większość punktów znajdowała się na rzeźbie terenu (pagórki, skarpy, dołki, rowy itp.), której prawidłowe rozpoznanie, zwłaszcza w nocy, wymaga sporego doświadczenia. W piątek odbyły się dwa etapy dzienne – na pierwszym uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością rozpoznawania w terenie form przedstawionych na laserowym skanningu terenu (lidar), a na drugim czytaniem ortofotomapy (zdjęcia satelitarne/lotnicze). Sobota rozpoczęła się najdłuższym etapem, na którym limit czasu wynosił aż cztery godziny.

Tym razem na mapie dominował lidar oraz typowa mapa orienteeringowa w międzynarodowym standardzie ISOM. Walka o podium trwała do samego końca – ostatecznie rozstrzygnął ją ostatni etap nocy, z soboty na niedzielę. W wolnych chwilach można było wziąć udział w imprezach towarzyszących – trzech etapach mini-InO, sztafecie oraz orientacji precyzyjnej. 

Trzej nasi zawodnicy zdobyli tytuły mistrzowskie we wszystkich kategoriach, a pozostali również zajęli wysokie miejsca: Maciej Urbaniak obronił tytuł Mistrza Polski Adam Stalka został Akademickim Mistrzem Polski Weronika Suszek została Mistrzynią Polski Juniorów Adam Gruca został Akademickim Wicemistrzem Polski W kategorii zaawansowanej zajęliśmy miejsca:

1. Maciej Urbaniak

4. Adam Stalka

6. Marta Kapołka

W kategorii średniozaawansowanej zajęliśmy całe podium:
1. Hanna Kapołka i Marcin Olejnik

2. Weronika Suszek

3. Katarzyna Urbaniak i Olga Moskal

W kategorii niezaawansowanej Martyna Póda i Marcin Kibler zajęli 5 miejsce. Adam Gruca zajął 1. miejsce w mini-InO oraz wspólnie z Mateuszem 2. w sztafecie.

Do naszej ekipy należał również Jakub Moskal, wspierając dopingiem i logistyką.
Niestety zabrakło z nami naszego jedynego reprezentanta w kategorii młodzieżowej – Klemensa Kopery, którego kontuzja wykluczyła z udziału w imprezie zaledwie na kilka dni przed jej terminem. Czerwiec jest w tym roku intensywny miesiącem – w najbliższy weekend nasi reprezentanci zmierzą się z naszymi południowymi sąsiadami podczas Mistrzostw Czech w Orientacji Precyzyjnej, a już za dwa tygodnie w Krakowie odbędą się Mistrzostwa Polski w Orientacji Precyzyjnej.

informacja: Kasia Urbaniak https://www.facebook.com/orienteering.klub


Jeśli szukasz bieżących informacji z naszego regionu subskrybuj nasz kanał: YouTube

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Wydarzenia

wrzesień 2021
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
« sierpień   październik »
stw

youtube

Najczęściej czytane