Connect with us

Gmina Myślenice

Most tymczasowy w Krzyszkowicach „Na Brzeg” – budowa trwa

Opublikowano

w

Most tymczasowy w Krzyszkowicach „Na Brzeg” – budowa trwa
Krzyszkowice: W poniedziałek 16 sierpnia  2021 w Krzyszkowicach rozpoczęto budowę mostu tymczasowego DMS65  który będzie służył do czasu wybudowania nowego mostu.
Trwają prace przy budowie zaangażowało się wiele instytucji i osób, żołnierze z 3. Niżańskiego Batalionu Inżynieryjnego oraz 2 Batalionu Wojsk Inżynieryjnych z Inowrocławia przystąpili do instalacji mostu składanego na odcinku drogi gminnej „Na Brzeg”, który umożliwi bezpieczny przejazd i poruszanie się wielu mieszkańcom poszkodowanym w wyniku ubiegłych powodzi i nie tylko.
W związku z trwającymi pracami istniejący most będzie całkowicie nieprzejezdny do piątku 20.08.2021 r.
Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności gdyż na terenie budowy operuje sprzęt ciężki jednak możliwe jest poruszanie się pod nadzorem żołnierzy.
Most może wytrzymać nawet 80 ton obciążenia w tym pojazdy gąsienicowe, powierzchnia zabezpieczana jest powłoką farby okrętowej a cała konstrukcja przesuwana jest cyklicznie po kilka metrów do przodu w stronę wyjazdu. Żeby umożliwić montaż kolejnych paneli konstrukcyjnych wojsko korzysta z drogi objazdowej dookoła.
Do uszkodzenia mostu doszło podczas powodzi błyskawicznej, która miała miejsce w nocy z 17/18 lipca br. Wówczas to  dojazd do swych posesji stracili mieszkańcy blisko stu domów z osiedli: Brzeg, Nad Gaikiem oraz Pustać w Krzyszkowicach.

Most tymczasowy w Krzyszkowicach „Na Brzeg” – budowa trwa Most tymczasowy w Krzyszkowicach „Na Brzeg” – budowa trwa Most tymczasowy w Krzyszkowicach „Na Brzeg” – budowa trwa Most tymczasowy w Krzyszkowicach „Na Brzeg” – budowa trwa Most tymczasowy w Krzyszkowicach „Na Brzeg” – budowa trwa Most tymczasowy w Krzyszkowicach „Na Brzeg” – budowa trwa Most tymczasowy w Krzyszkowicach „Na Brzeg” – budowa trwa

informacje: UMiG Myślenice

 

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Wydarzenia

wrzesień 2021
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
« sierpień   październik »
stw

youtube

Najczęściej czytane