fbpx
Connect with us

Gmina Myślenice

#MSGdla medyków. Mały gest, wielka sprawa zamknięte w piernikowym smaku

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

Przyszło nam żyć w szczególnych czasach. Jeszcze rok temu nikt nie spodziewał się, że przed nami czas wielkiej próby. Od kilku miesięcy zdajemy trudny egzamin z człowieczeństwa – sprawdzane są nasze umiejętności społeczne, rodzicielskie, wychowawcze, zawodowe. Permanentna niepewność i lęk dotyczące naszego zdrowia nie nastrajają pozytywnie. Jeśli dodać do tego izolację, przymusową separację – mamy gotowy przepis na stres. Ludzie różnie reagują w sytuacjach traumatycznych – jedni zaprzeczają istnieniu problemu, inni wpadają w sidła nadmiernego lęku, a jeszcze inni aktywnie próbują zmierzyć się z trudnością. Nie nam oceniać, którą drogą pójdą inni. Każdy wybiera najlepszą ścieżkę dla siebie.

Uczniowie i nauczyciele Małopolskiej Szkoły Gościnności znani są ze swej społecznej aktywności nie od dziś. I choć entuzjazm osłabł, potrzeba działania została.

Grupa ludzi w szpitalnym korytarzu trzymająca białe pakunki z piernikami
Grupa ludzi w szpitalnym korytarzu trzymająca białe pakunki z piernikami

– Nikt nie zgrywa się na bohatera, ale potrzeba wsparcia tych, którzy codziennie na pierwszej linii frontu walczą o nasze zdrowie towarzyszy nam od początku wybuchu pandemii. Początkowo wszyscy wierzyliśmy, że szybko i skutecznie uda się pokonać wirusa. Jednak druga fala zachorowań pokazała, że nie będzie ani szybko ani łatwo ani przyjemnie. Stąd pomysł, na akcję #MSGdla medyków – mówi Justyna Piechnik pomysłodawczyni akcji.

Potrzeba działania to jedno, ale wspólny cel, potrzeba bycia razem, tworzenia atmosfery wzajemnego szacunku i zaufania,  to coś co przynosi wymierne rezultaty. Uczniowie ZS MSG nie mogli zaprezentować swoich supermocy w ramach planowanego w październiku Tygodnia Uczniowskiej SuperMocy, ponieważ szkoły średnie przeszły w tym czasie na zdalny tryb nauki, postanowili jednak przekazć je tym, którzy w swojej codziennej pracy potrzebują ich najbardziej.

„Jesteśmy z Wami”, „Nie bój się pomóc”, „Dziękuję” to tylko niektóre z haseł uczniowskich. To, co równie ważne, uczniowie deklarowali pomoc ze swojej strony. Pomoc w postaci bycia dobrym i odpowiedzialnym obywatelem.

W przedświątecznym czasie, Małopolska Szkoła Gościnności postanowiła pójść krok dalej i fizycznie dodać otuchy medykom.

Nie jest to wielki gest, ale gest, płynący prosto z serca – mówi Jerzy Niedenthal, dyrektor Małopolskiej Szkoły Gościnności. Pragniemy swoje wsparcie wyrazić tak, jak potrafimy najlepiej. Uczniowie klas gastronomicznych pod okiem nauczycieli zawodu upiekli i własnoręcznie ozdobili 700 pierników, które ze świątecznym pozdrowieniem przekazujemy medykom na osłodę codziennych trudów. Niech ten drobiazg będzie dowodem szacunku i wdzięczności oraz zapewnieniem, że szkoła wywiązuje się ze swojej misji kształcenia wrażliwych i odpowiedzialnych młodych ludzi.

Upieczone pierniki na ręce dyrektora Szpitala Powiatowego w Myślenicach pana Adama Stycznia zostały uroczyście przekazane. Mamy nadzieję, że ucieszą pracowników tak bardzo, jak nas ucieszyło ich przygotowanie.

Warto być dobrym! Warto być wdzięcznym! Warto się dzielić, choćby to była najmniejsza rzecz!

Grupa osób stojąca przed wejściem do szpitala trzymająca białe pakunki
Grupa osób na szpitalnym korytarzu przekazuje podarunki
Grupa osób na szpitalnym korytarzu przekazuje podarunki
Grupa osób na szpitalnym korytarzu przekazuje podarunki

informacje i zdjęcia: Małopolska Szkoła Gościnności


Jeśli szukasz bieżących informacji z naszego regionu subskrybuj nasz kanał:

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Styczeń 2021
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« Gru   Lut »

youtube

Najczęściej czytane