fbpx
Connect with us

Gmina Myślenice

Musical „Jan Paweł II – Przyjaciel Wiernych” trwają prace pod okiem Andrzeja Starowicza

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

KRAKÓW: Musical „Jan Paweł II – Przyjaciel Wiernych” zostanie wystawiony w maju br. w Krakowie z okazji 100-ej rocznicy urodzin Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Zaśpiewają podczas niego między innymi Marek Piekarczyk i Mateusz Ziółko. Spektakl reżyseruje myśleniczanin Andrzej Starowicz, on też jest odpowiedzialny za choreografię do tego niezwykłego widowiska. W widowisku udział wezmą tancerze z Myślenic.

Prezentujemy muzyczną zapowiedź Musicalu „Jan Paweł II – Przyjaciel Wiernych” :

Pytamy Andrzeja Starowicza:

Na jakim etapie są prace nad musicalem?

Mamy gotowy scenariusz. Trwają próby, część choreografii już powstała. Jestem po rozmowie z artystami – i będzie zaskoczenie – usłyszymy na spektaklu utwory Mateusza Ziółko- których dotychczas nie zaśpiewał nigdzie. Będą to utwory autorstwa jego mamy! Oprócz tego zaśpiewa Marek Piekarczyk – a cała muzykę zaaranżuje i zagra orkiestra symfoniczna pod batutą Wojtka Zwierniaka. Zbudowane są rekwizyty – tworzone są wizualizacje ponieważ spektakl będzie bardzo mocno multimedialny.

Czym dla Ciebie jest ten projekt?

Dla mnie jest to bardzo osobiste przeżycie tworzyć taki spektakl bo pamiętam jak dziś gdy byłem uczniem 2 klasy podstawowej nr 3 w Myślenicach i była piękna uroczystość nadania im. Jana Pawła II. Pamiętam białe gołębie piękna muzykę oraz dwie wielkie flagi papieska i Polska !! Papież był i jest dla mnie autorytetem – był wielkim człowiekiem.
Dla mnie to zaszczyt tworzyć ten Musical. Cały spektakl będzie przede wszystkim opowiadał o tym jakim człowiekiem Karol Wojtyła był. Nie będziemy koncentrować się głownie na życiorysie – ale przede wszystkim na tym, w jaki sposób każdy człowiek poczuł w jego osobie przyjaciela. przyjaciela wiernych- stąd tytuł.

Kilka zdjęć z „zaplecza”:

Andrzejowi życzymy powodzenia i z niecierpliwością czekamy na premierę Musicalu „Jan Paweł II – Przyjaciel Wiernych.”

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Wrzesień 2020
PWŚCPSN
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30     
« Sie   Paź »

youtube

Najczęściej czytane