fbpx
Connect with us

Gmina Myślenice

Myśleniccy legioniści… Film który trzeba obejrzeć!

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

„Myśleniccy legioniści. Małe miasto wobec Wielkiej Wojny.” To wyjątkowy film, który trzeba obejrzeć, bo lokalna historia to nasza historia. To wolność o którą walczyli również bohaterowie myślenickiej ziemi.Upaść może i naród wielki, zginąć tylko milczący.” Zatem i my nie milczymy, zapraszamy posłuchaj tej niezwykłej opowieści o odważnych myślenickich ochotnikach, którzy walczyli o Niepodległość naszej Ojczyzny.

Reżyseria: Łukasz Malinowski, Jarosław Chęć

Scenariusz: Łukasz Malinowski.

Galeria z planu filmowego:

Realizacja: Muzeum Niepodległości w MyślenicachMyślenice Itv Telewizja Internetowa – Region Południe

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022 w ramach programu dotacyjnego Niepodległa.

Patroni medialni: Myślenice Itv Telewizja Internetowa – Region Południe, Myślenicka24.pl, Gazeta Myślenicka


Pierwsze opnie na temat filmu spływają do naszej redakcji, za które jesteśmy wdzięczni, bo to znak, że to, co robimy, w co wkładamy swe umiejętności, wiedzę i serce ma sens. Nasza misja, którą jest #OcalićOdZapomnienia to dobry kierunek działań.

Krystyna Miller z Kalifornii napisała: „Witam, Serdecznie dzięki przesyłam dla wszystkich aktorów i nie tylko. Ale dla Wszystkich którzy stworzyli to Wspaniale Dzieło, z bardzo ciężkich czasów I wojny światowej. Coś wspaniałego. Wspaniała lekcja dla naszych pokoleń i następnych pokoleń. Jestem niesamowicie uradowana, mój dziadek w tym okresie był już w Stanach, ale zostawił wszystko co miał i jechał do Polski bo zbliżała się II wojna światowa, wspominali o nim w Myślenicach. Pani Anna z Osieczan opowiadała jak była ukrywana w dole w którym na stojąco mieściło się 20 dziewczyn młodych, kiedy szli przez Myślenice moskale, i wiele więcej koleżanek opowiadało, jak dziadkowie pomagali Polskie dziewczyny ukrywać, czy to w Myślenicach lub w Pcimiu. Pani starsza Pardiak miala sklep przy Końskim Rynku koło kościoła (…) Kończąc, proszę wszystkim przesłać podziękowania z Calofornii.” Ps. Film pani Krystyna przesłała dalej do znajomych z Chicago.

Czekamy również na Wasze opinie na temat filmu o myślenickich legionistach.


Jeśli jesteś zainteresowany bieżącymi informacjami z naszego regionu, subskrybuj nasz kanał:

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Wrzesień 2020
PWŚCPSN
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30     
« Sie   Paź »

youtube

Najczęściej czytane