Connect with us

Gmina Dobczyce

Myślenice, Dobczyce i Pcim- to tutaj wybrzmi Moralność Pani Dulskiej

Opublikowano

w

Myślenice, Dobczyce i Pcim- to tutaj wybrzmi Moralność Pani Dulskiej

Przed nami kolejna edycja Narodowego Czytania, czyli akcji społecznej propagującej znajomość literatury narodowej. Akcja  zapoczątkowana została w 2012 roku, a  patronat honorowy sprawuje nad nim para prezydencka. Rok rocznie, do Narodowego Czytania przyłączają się kolejne miejscowości, gdzie odczytywane są publicznie fragmenty wybranych dzieł. Tegorocznej edycji wydarzenia towarzyszy twórczość Gabrieli Zapolskiej a dokładniej  “Moralność pani Dulskiej”.

 

“Moralność pani Dulskiej” wybrzmi także w powiecie myślenickim: w Dobczycach, Myślenicach i Pcimiu.

 


 

DOBCZYCE:

Już w piątek, 3 września, o godz. 18.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Dobczycach zamieni się w salon Dulskich. Zapraszamy na Narodowe Czytanie, gdzie obok samej lektury “Moralności pani Dulskiej” przygotowaliśmy dla Państwa także inne atrakcje. Wśród nich – atelier, w którym będzie można sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia. Serdecznie zapraszamy.
Myślenice, Dobczyce i Pcim- to tutaj wybrzmi Moralność Pani Dulskiej
MYŚLENICE:
4 września o godz. 11:00 Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w  Narodowym Czytaniu , które odbędzie się na Rynku w Myślenicach.
Dramat Gabrieli Zapolskiej czytać będą:
🔸 aktorzy Teatru w Stodole w reżyserii Doroty Ruśkowskiej – Balkon Szkoły Podstawowej nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Myślenicach,
🔸 aktorzy Teatru TereN oraz Teatru nad Rabą w reżyserii Agnieszki “Toli” Słomki – pasaż pod kamienicą Obońskich Rynek 27
Dodatkowo będzie możliwość ostemplowania przyniesionych książek pamiątkową pieczęcią. Nastąpi również rozstrzygnięcie konkursu “Zaprojektuj plakat”.
Wstęp wolny. Całe spotkanie będzie tłumaczone na język migowy. Prosimy o zachowanie wszelkich środków ostrożności.
Współorganizatorem akcji jest Jarosław Szlachetka – Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Dorota Ruśkowska, Agnieszka “Tola” Słomka, Teatr w Stodole, Teatr TereN, Teatr nad Rabą.
Myślenice, Dobczyce i Pcim- to tutaj wybrzmi Moralność Pani Dulskiej
PCIM:
Czy są na sali miłośnicy literatury  ? Jeśli tak, to koniecznie musicie pojawić się na NarodowymCzytaniu w Pcimiu, na które gmina Pcim zaprasza   razem z Gminną Biblioteka Publiczną w Pcimiu oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Pcimiu. 
📍 Antresola, centrum Pcimia,
📍 4 września, godzina 10:00.
W razie niesprzyjających warunków wydarzenie przeniesione zostanie do budynku GOKiS Pcim.
Myślenice, Dobczyce i Pcim- to tutaj wybrzmi Moralność Pani Dulskiej

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

wrzesień 2021
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
« sierpień   październik »
stw

youtube

Najczęściej czytane