Connect with us

Gmina Myślenice

Droga w Jaworniku i Polance zostanie wyremontowana. Gmina na te inwestycje pozyskała 10 milionów złotych

Opublikowano

w

Droga w Jaworniku i Polance zostanie wyremontowana. Gmina na te inwestycje pozyskała 10 milionów złotych

Gmina Myślenice pozyskała 10 041 264,60 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na inwestycje w Jaworniku i Polance. Burmistrz Jarosław Szlachetka oficjalnie sygnował umowę wraz z wojewodą małopolskim Łukaszem Kmitą na przekazanie rządowych środków do budżetu Gminy Myślenice.

Gmina Myślenice wnioskowała o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na zadanie polegające na przebudowie drogi gminnej nr 540285K na długości około 2,5 kilometra wraz z remontem mostu w Jaworniku oraz na remont drogi gminnej nr 540281K w Polance o długości około 850 metrów.

– Dziękuję za dobre decyzje o wspomnianym dofinansowaniu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, ministrowi infrastruktury Andrzejowi Adamczykowi, wojewodzie małopolskiemu Łukaszowi Kmicie oraz posłowi Władysławowi Kurowskiemu, który dba o interesy mieszkańców ziemi myślenickiej w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej. Inwestycja drogowa w Jaworniku już jest w fazie projektowania, a niebawem ciężki sprzęt wjedzie na budowę. W ramach przetargu wyłoniliśmy wykonawcę na blisko 13 milionów złotych, a pozyskane dofinansowanie pokryje 9,5 miliona złotych z tej kwoty. Pozostałe 591 tysięcy złotych z otrzymanego dofinansowania pozwoli na inwestycję na drodze powiatowej prowadzącej przez Polankę, Zawadę i Krzyszkowice – mówi burmistrz Jarosław Szlachetka.

Zakres prac inwestycji w Jaworniku obejmie prace nad konstrukcją jezdni, budową chodników, budową obiektów mostowych i przepustów oraz przebudową skrzyżowań. Zmodernizowane zostaną również zjazdy i pobocza, a wykonane zostanie również odwodnienie, przebudowę kolidujących sieci i montaż oświetlenia ulicznego. Natomiast remont drogi gminnej nr 540281K w Polance obejmie wymianę nawierzchni asfaltowej, budowę chodników, poboczy, elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także odwodnienie korpusu drogowego.

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

wrzesień 2021
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
« sierpień   październik »
stw

youtube

Najczęściej czytane