" /> Myślenice. Kurier wymyślił napad na samego siebie
Connect with us

Gmina Myślenice

Myślenice. Kurier wymyślił napad na samego siebie

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

box 3887621 1920

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w Myślenicach miało dojść do przestępstwa, którego ofiarą padł kurier jednej z firm przewozowych. Okazało się jednak, że rozboju nie było a historię wymyślił sam kurier wraz ze swoim znajomym.

23 grudnia ubr. około godziny 13, w Myślenicach mieszkanka jednego z bloków wyszła przed wejście bo ktoś dzwonił do domofonu. Stał tam mężczyzna, który z zaczerwienionymi, łzawymi oczami poruszał się po omacku. Zapytała go co się stało. Odparł, że jest kurierem i przed chwilą stał się ofiarą napadu. Kobieta od razu zadzwoniła na Policję a poszkodowanemu podała wodę, aby przemył oczy. Przybyłym na miejsce policjantom 25-letni kurier zrelacjonował, że został napadnięty podczas gdy znajdował się w przestrzeni ładunkowej samochodu. Nieznany mu mężczyzna najpierw spryskał go gazem, a następnie odciął z pasa saszetkę, w której znajdowało się 5600 złotych. Na dowód wskazał pocięte spodnie oraz wciąż łzawiące i czerwone oczy. Policjanci patrolując okolicę nie natrafili jednak na opisywanego sprawcę napadu.   Kurier złożył w tej sprawie formalne zawiadomienie o przestępstwie a o  kradzieży firmowych  pieniędzy poinformował także swoich przełożonych. 

W tej sprawie wszczęto śledztwo.  W jego toku kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach zbierali, analizowali materiał dowodowy, przesłuchiwali świadków  i …  zanegowali wersję podaną przez pokrzywdzonego. Policjanci ustalili, że zdarzenie było efektem zmowy kuriera i jego 27-letniego znajomego, którzy skrzętnie zaplanowali każdy krok pozorowanego napadu, przygotowując się do jego realizacji przez kilka dni.  W umówionym miejscu i czasie kurier zaparkował auto i dobrowolnie przekazał pieniądze znajomemu. Następnie wszedł do pojazdu i prysnął w siebie gazem a  27-latek oddalił się z saszetką z pieniędzmi.  W późniejszym czasie spotkali się i podzielili gotówką.

Na ich nieszczęście, policjanci z największą dokładnością przeanalizowali każdy najdrobniejszy  szczegół i zorientowali się, że napad został zainscenizowany. Obaj mężczyźni – mieszkańcy Krakowa –  zostali zatrzymani kilka dni temu.  Podczas przesłuchania przyznali się do sfingowana rozboju i usłyszeli zarzuty oszustwa, a 25-latek również zarzut zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie oraz składania fałszywych zeznań.

Za popełnione czyny grozi do 8 lat więzienia. Przedwczoraj prokurator względem mężczyzn zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych i dozorów policyjnych.

Inf.: Policja Myślenice

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Kwiecień 2021
PWŚCPSN
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   
« Mar   Maj »

youtube

Najczęściej czytane