fbpx
Connect with us

Powiat myślenicki

Myślenice. Miasto śpi, ale budzi je nowe rapowe brzmienie

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

O Myślenicach znów zrobiło się głośno. Na szczęście, to nie efekt jakiejś afery czy przewinienia, ale rapu, a dokładniej nowej produkcji pod tytułem „Miasto śpi-Myślenice”, który ukazał się kilkadziesiąt temu godzin w sieci. Co istotne, nowy rapowy utwór, skupił niemal całą lokalną hip-hopową scenę.

Wszystko zaczęło się od braci z Panaceum, to oni wpadli na pomysł, aby zebrać, wszystkich lub chociaż większość raperów z okolicy.

W zasadzie to pomysł istniał od zawsze. Taki kawałek nazywa się posse cut i w środowisku hip-hopowym często występuje. Na naszym lokalnym podwórku czegoś takiego jeszcze nie było, więc chcieliśmy być pierwsi. To był nasz taki mały cel, więc napisaliśmy do każdego po kolei. Każdy aktywny raper z powiatu myślenickiego dostał zaproszenie. Wszystko powstawało bardzo spontanicznie, ale chłopaki się zaangażowali i sprawnie to ogarnęliśmy. Celem było też zintegrowanie się, bo jedynie grupą można się przebić wyżej – mówią bracia Tomek i Maciek Kusiak z Panaceum

I można powiedzieć, że grupa się przebiła, albo, że co najmniej jest na dobrej drodze do przebicia się, bo wskaźniki wyświetleń na youtube wciąż pną się w górę. To zasługa również tego, że raperzy biorący w tym projekcie udział, mocno wierzyli w jego słuszność.

Nie wiem czy byłem pierwszym z raperem z którym bracia podzielili się tym pomysłem, lecz byłem prawie pewien, że wyjdzie z tego coś porządnego, no i się nie pomyliłem jak widać. Liczby po 24 godzinach są naprawdę mega! Myślę, że w lokalnej rapowej scenie jest potencjał. Sam przyznam szczerze przed tym projektem kilku graczy, nie znałem. Teraz tak naprawdę się przekonałem, że Myślenice naprawdę mają potencjał i moc. Wniosek nasuwa mi się jeden- róbmy więcej takich projektów!– komentuje Damian Mistarz „Misti”.

Za większość rzeczy odpowiedzialny był skład „Panaceum” czyli bracia Kusiak. Maciek zajął się stworzeniem bitu, Tomek z kolei wziął w swoje ręce mix i mastering. Każdy napisał do produkcji Maćka po 8 wersów.

Ja z tego co pamiętam byłem pierwszym, który wysłał swoją zwrotkę no i dodatkowo wymyśliłem refren- nagrałem i wysłałem chłopakom. Spodobało się im to zatwierdzili i tak zostało. Teledyskiem też się zajęli bracia, ze swoimi dziewczynami. W czwórkę było odpowiedzialni za wszystko. Światła, dźwięk, zdjęcia wszystko, za co im należą się wielkie podziękowania! My mieliśmy tylko być i rapować. W całym tym projekcie wzięło udział 13 osób, 11 raperów i dwie dziewczyny pomocne przy nagrywaniu klipu.Wielkie podziękowania podziękowania dla składu Panaceum, dla AdiSuNa, Bały, BiJI, Supportexa, Neksiego, Murzyna, składu GLM BOYZ no i dziewczyn Gaby i Julii! – dodaje „Misti”

I tak oto miasto śpi, ale budzi je rapowe brzmienie ! Utwór można znaleźć pod adresem:

https://www.youtube.com/watch?v=1eY-0p5Ty5I&feature=share&fbclid=IwAR0gYj-8SgTZKcgwJ_JWcPAw4r8Rf0RZlOJG2yOMvmhCAT3_vCLESc_8ci4


Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Luty 2021
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
« Sty   Mar »

youtube

Najczęściej czytane