Connect with us

Gmina Myślenice

Myślenice. Międzynarodowe podium na zakończenie cyklu Plaży Open

Opublikowano

w

Myślenice. Międzynarodowe podium na zakończenie cyklu Plaży Open
Myślenice. Międzynarodowe podium na zakończenie cyklu Plaży Open
Myślenice. Międzynarodowe podium na zakończenie cyklu Plaży Open

Tegoroczny cykl Plaża Open dobiegł końca. W ostatnim turnieju w Myślenicach w rywalizacji Grand Prix Małopolski mężczyzn triumfował czeski duet Frantisek Pihera/Matyáš Ježek, pokonując w finale Piotra Janiaka i Jędrzeja Brożyniaka, którzy zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej całego cyklu. Zmagania kobiet wygrały Nowozelandki Shaunna Marie Polley/Alice Zeimann, natomiast w całym cyklu najlepsza okazała się Magdalena Saad.

Plaża Open na dobre zadomowiła się w Małopolsce i tutaj też miała swój tegoroczny wielki finał. W niedzielę zakończyły się rozgrywki Plaży Open w Myślenicach, a tym samym rozstrzygnięty został cały tegoroczny cykl. Turnieje wcześniej rozgrywane były też w Łodzi i Czeskim Cieszynie. Poznaliśmy więc nie tylko medalistów ostatniego turnieju, ale także najlepsze siatkarki oraz najlepszych siatkarzy w tej edycji Plaży Open.

Niedzielna rywalizacja Grand Prix Małopolski rozpoczęła się od dość jednostronnych ćwierćfinałów kobiet. Wyjątkiem był mecz Barbary Zakościelnej oraz Joanny Kujawskiej, które pokonały Nowozelandki Olivię MacDonald i Jasmine Pepi-Milton dopiero w tie-breaku. W pozostałych starciach drugi nowozelandzki duet – Shaunna Marie Polley/Alice Zeimann w dwóch setach okazał się lepszy od czeskiej dwójki Eva Elekova/Kristina Hermanova, Olga Klocek i Magdalena Rapacz-Matras 2:0 wygrały z Karoliną Nowak i Joanną Moczko-Knapiak, a para Magdalena Saad/Aleksandra Lipska w takim samym stosunku setów pokonała zespół Marta Szajer-Widawska/Dominika Walusza.

W półfinałach również obyło się bez trzysetowych starć. Duet Polley/Zeimann pewnie wygrał z parą Zakościelna/Kujawska, natomiast dwójka Saad/Lipska nie dała żadnych szans zespołowi Klocek/Rapacz-Matras. Dotkliwa porażka w półfinale podziałała motywująco na duet Klocek/Rapacz, który w meczu o trzecie miejsce zaprezentował pełnię swoich możliwości i wygrał 2:0 z Zakościelną i Kujawską. W wielkim finale znakomicie zagrały Nowozelandki Polley/Zeimann, które zdecydowanie wygrały z Saad/Lipska 2:0.

W rywalizacji mężczyzn ćwierćfinały okazały się szybkie i dwusetowe. Duet Piotr Janiak/Jędrzej Brożyniak bez problemów pokonał Nowozelandczyków Sam O’Dea/Jason Lockhead, a zwycięzcy sobotniego turnieju King Of The Court, Mateusz Biernat i Nejc Zemljak wygrali ze Słowakami Lubos Nemec/Marek Jany. Grono półfinalistów uzupełnili Nowozelandczycy Thomas Hartles oraz Alani Nicklin, którzy byli lepsi od Dominika Poznańskiego i Ernesta Kaciczaka, a także Czesi Frantisek Pihera i Matyáš Ježek, którzy zwyciężyli z parą Piotr Groszek/Kamil Warzocha.

Zmagania półfinałowe Grand Prix Małopolski wyglądały podobnie jak mecze ¼ finału. Duet Janiak/Brożyniak pewnie pokonał parę Biernat/Zemljak 2:0, a Czesi Pihera/Ježek zdominowali Nowozelandczyków Hartles/Nicklin, zwyciężając z nimi również w dwóch partiach. O wiele więcej emocji przysporzyło spotkanie o brązowy medal – po dwóch setach było 1:1 i o tym, kto stanie na najniższym stopniu podium, decydował tie-break grany na przewagi. W nim minimalnie lepsi okazali się Mateusz Biernat oraz Nejc Zemljak. Nowozelandczycy Hartles/Nicklin uplasowali się więc na czwartym miejscu. W wielkim finale również nie brakowało walki, chociaż zakończył się on w dwóch setach. Triumfował czeski duet Frantisek Pihera/Matyáš Ježek, który jako jedyny w tej edycji Plaży Open był w stanie zatrzymać parę Piotr Janiak/Jędrzej Brożyniak.

W Myślenicach wręczono również nagrody najlepszym siatkarkom oraz najlepszym siatkarzom całego cyklu Plaży Open. W rywalizacji mężczyzn bezkonkurencyjni byli Piotr Janiak oraz Jędrzej Brożyniak, którzy zagrali w każdym turnieju, dwukrotnie plasując się na pierwszym miejscu, a raz na drugim. W zmaganiach kobiet wygrała Magdalena Saad, która trzykrotnie zajmowała drugą pozycję – najpierw w parze z Olgą Klocek, następnie z Anetą Kaczmarek, a na zakończenie z Aleksandrą Lipską.

Wyniki turnieju głównego kobiet:

Ćwierćfinały

Barbara Zakościelna/Joanna Kujawska – Olivia MacDonald/Jasmine Pepi-Milton 2:1

(23:21, 8:21, 15:9)

Shaunna Marie Polley/Alice Zeimann – Eva Elekova/Kristina Hermanova 2:0
(21:9, 21:15)

Olga Klocek/Magdalena Rapacz-Matras – Karolina Nowak/Joanna Moczko-Knapiak 2:0
(21:19, 21:17)

Marta Szajer-Widawska/Dominika Walusza – Magdalena Saad/Aleksandra Lipska 0:2
(17:21, 7:21)

Półfinały

Barbara Zakościelna/Joanna Kujawska – Shaunna Marie Polley/Alice Zeimann 0:2
(12:21, 10:21)

Olga Klocek/Magdalena Rapacz-Matras – Magdalena Saad/Aleksandra Lipska 0:2
(5:21, 10:21)

Mecz o 3. miejsce

Barbara Zakościelna/Joanna Kujawska – Olga Klocek/Magdalena Rapacz-Matras 0:2
(8:21, 12:21)

Finał

Shaunna Marie Polley/Alice Zeimann – Magdalena Saad/Aleksandra Lipska 2:0
(21:11, 21:13)

Wyniki turnieju głównego mężczyzn:

Ćwierćfinały

Piotr Janiak/Jędrzej Brożyniak – Sam O’Dea/Jason Lockhead 2:0
(21:17, 21:)

Mateusz Biernat/Nejc Zemljak – Lubos Nemec/Marek Jany 2:0
(24:22, 21:16)

Dominik Poznański/Ernest Kaciczak – Thomas Hartles/Alani Nicklin 0:2
(18:21, 12:21)

Frantisek Pihera/Matyáš Ježek – Piotr Groszek/Kamil Warzocha 2:0
(21:12, 21:12)

Półfinały

Piotr Janiak/Jędrzej Brożyniak – Mateusz Biernat/Nejc Zemljak 2:0
(21:16, 21:10)

Thomas Hartles/Alani Nicklin – Frantisek Pihera/Matyáš Ježek 0:2
(12:21, 14:21)

Mecz o 3. miejsce

Mateusz Biernat/Nejc Zemljak – Thomas Hartles/Alani Nicklin 2:1
(21:15, 14:21, 17:15)

Finał

Piotr Janiak/Jędrzej Brożyniak – Frantisek Pihera/Matyáš Ježek 0:2
(18:21, 18:21)

 

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Gmina Myślenice

Dzieci powiedzą co wiedzą ! O Świętym Mikołaju :)

Opublikowano

w

studio mikołajki
Dzieci powiedzą co wiedzą ! O Świętym  Mikołaju :)
Dzieci powiedzą co wiedzą ! O Świętym  Mikołaju :)

MYŚLENICE: Trochę dawno, dawno temu,  nasze magiczne  mikołajkowe studio telewizyjne odwiedziły dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 8, aby podzielić się z nami tym, co myślą o Świętym Mikołaju, na jakie prezenty czekają i co przygotowały na przyjście Świętego. 

 

MATERIAŁ ARCHIWALNY MYŚLENICE ITV – 2019 

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Mikołaj na sportowo czyli kolejna odsłona mikołajkowego Turnieju Respekt Cup

Opublikowano

w

Mikołaj na sportowo czyli  kolejna odsłona mikołajkowego Turnieju Respekt Cup
Mikołaj na sportowo czyli  kolejna odsłona mikołajkowego Turnieju Respekt Cup
Mikołaj na sportowo czyli  kolejna odsłona mikołajkowego Turnieju Respekt Cup

Realizowany pod pod patronatem honorowym burmistrza MiG Myślenice Jarosława Szlachetki, przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach realizacji zadania „Sport Wszystkich Dzieci w 2022″w Myślenicach odbył się mikołajkowy turniej, organizowany przez Klub Sportowy Respekt Myślenice. W turnieju wzięły udział dwie grupy wiekowe: orliczki i seniorki (juniorki). 

 

Bardzo serdecznie dziękujemy uczestnikom, którzy bardzo ciepło przyjęli nasze zaproszenie, a byli to:
ORLICZKI
Radziszowianka Radziszów – żeńska sekcja piłki nożnejBeata Jewiarz i Ewelina Prokop;
KS Podgórze Kraków – KobietyRenata Tokarz i Kamila Trojan;
Akademia Młodych JagiellonekJacek Cwik
 WOMEN LKS Skawa JaroszowiceFrans Sarapat
i gospodynie
 Respekt Myślenice czarny – Zuzia Węglarz
 Respekt Myślenice żółty – Maryśka Dziadkowiec
Seniorki:

Uran ŁukowicaDawid Hejmej
Akademia Piłkarska Szaflary – Marcin Czajkowski
 Respekt MyślenicePrzemek Senderski

W grupie Orliczek graliśmy bez klasyfikacji, niemniej jednak na boisku dominowała drużyna Akademia Młodych Jagiellonek. Jednak wszystkie dziewczynki grały wybornie, konstruowały piękne akcje, które były zakończone pięknymi golami. Cieszy duża frekwencja zarówno wśród zawodniczek, jak i kibiców, nasza hala w obiekcie Sport Myślenice była pięknie wypełniona- mówi Magdalena Gorzelany-Dziadkowiec.


W grupie seniorek rozegrany został trójmecz, w którym najlepsze okazały się dziewczęta z:
👉 Uran Łukowica
👉 Akademia Piłkarska Szaflary
👉 Respekt Myślenice– był bardzo gościnny

Wszystkie zawodniczki i trenerzy otrzymali pamiątkowe medale, które wręczył wiceburmistrz miasta i gminy Myślenice Mateusz Suder – bardzo dziękujemy za obecność oraz prezes Jan Dziadkowiec z kapitanem pierwszego zespołu Karoliną Topą.
Opiekę medyczną zapewniła
Kamila Topa. Organizacją zajęły się zawodniczki za co im Magdalena Gorzelany-Dziadkowiec – Koordynator realizowanych projektów serdecznie dziękuje. Za zdjęcia dziękujemy Wilk w Górach
Łukasz Stryszowski– dodaje Magdalena Gorzelany-Dziadkowiec

 

Galeria zdjęć dostępna tutaj:

ORLICZKI:

https://photos.google.com/share/AF1QipMKcN9xjPVJ2slMPKhpmLmJXs0MkAkYlZvdz-fijqe-HXw8vWs7XOg4Yu0rsrfdQQ?fbclid=IwAR14h4N9bXFDOy1HrtDDvXDtoI_mloYKx3IisJZ3UQ1b0FqY2adr2Rde9mo&key=aWFDd0I1SE1JMDZ2RU9DUzVEb19GRng5MnhpTHJn

SENIORKI

https://photos.google.com/share/AF1QipNg1HtYnhz_g-5Ifpy8dZCB9_fJrfUwbbhTKRBvh8ovQ7hX6eZ2GqwtioeaCqiAKQ?fbclid=IwAR2SxZKkM-GJYQVD-_lqRQWvE2o0zAtV_VTeQd7lPsxsdPeHncy9g1VlrUY&key=dkFIaXlKb0pxc3ozbTFmelZsYkhfNWxPRXd6c2pn

 


Informacje: Respekt Myślenice  

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Kolejne medale zawodników Sumo KS Dalin Myślenice na ogólnopolskich turniejach

Opublikowano

w

Kolejne medale zawodników Sumo KS Dalin Myślenice na ogólnopolskich turniejach
Kolejne medale zawodników Sumo KS Dalin Myślenice na ogólnopolskich turniejach
Kolejne medale zawodników Sumo KS Dalin Myślenice na ogólnopolskich turniejach

W weekend odbyły się w Krotoszynie dwa turnieje ogólnopolskie w Sumo. Były to: Puchar Polski Juniorów i Seniorów, który był równocześnie pierwszą eliminacją do przyszłorocznych Mistrzostw Europy oraz Turniej Mikołajkowy Dzieci I Młodzieży. Podobnie jak kilka tygodni temu w Sobótce, nasi zawodnicy zdobyli pięć medali: tym razem cztery srebrne i jeden brązowy. Także w tych zawodach nie udało się wywalczyć złotych medali. W zawodach uczestniczyło łącznie 359 zawodników – z tego 178 w zawodach pucharowych i 181 w grupie dzieci.

Kolejne medale zawodników Sumo KS Dalin Myślenice na ogólnopolskich turniejach

W grupie dzieci walczący w kat. wagowej do 24 kg Aleksandra Tomera, do 28 kg Malwina Niemiec i Jakub Tomera w kat. wagowej do 30 kg wywalczyli srebrne medale. Wszyscy wygrali po dwie walki i po jednej przegrali w finałach.

Jak zwykle nie zawiódł Jan Mastela, który walczył w dwóch kategoriach wagowych w grupie Juniorów i w kat. wagowej do 85 kg w grupie Seniorów. Łącznie Janek wygrał osiem walk i zdobył dwa medale: srebrny i brązowy. W kat. do 85 kg w grupie Juniorów w półfinale przegrał z Dawidem Kurasiem z Lubziny, a podczas walki o brązowy medal pokonał Marcina Choroszuchę z Białegostoku. Z kolei w kat. do 92 kg w półfinale pokonał Rafała Butyńskiego z Ełku, a w finale przegrał z Dawidem Kurasiem. W grupie Seniorów w półfinale przegrał z Maksymem Tsybulakiem z Krotoszyna, a następnie o brąz z Łukaszem Noworolem z Zamościa i zajął piąte miejsce.

Również drugi z naszych zawodników, występujący w grupie seniorów Jarosław Niemiec zajął piąte miejsce w kat. do 92 kg. W eliminacjach pokonał Macieja Kota z Wrocławia, w półfinale przegrał z Patrykiem Sworą, a następnie z Maksymem Tsybulniakiem – obaj z Krotoszyna. Dzięki swojej postawie Jarek poprawił swój wynik z poprzednich zawodów, na których zajął siódme miejsce.

Janek Mastela wykonał plan minimum zdobywając punkty rankingowe do Mistrzostw Europy Juniorów. W kat. do 85 kg zajmuje trzecie miejsce, a w kat. do 92 kg drugie miejsce z dorobkiem 2 punktów. Kolejne zawody rankingowe odbędą się w lutym 2023 w Ełku, a następnie Mistrzostwa Polski w Pyrzycach.

 

Przypominamy, że w najbliższą sobotę 10 grudnia na Sali Sportów Walki odbędzie się doroczny Memoriał Zapaśniczy Władysław Ruska, Marka Horabika i Grzegorza Gomulaka pod Honorowym Patronatem Burmistrza Jarosława Szlachetki, podczas którego będzie można zobaczyć zmagania naszych zawodników. Uroczyste otwarcie o godz. 11:00.

Kolejne medale zawodników Sumo KS Dalin Myślenice na ogólnopolskich turniejach

 

 

 

 


Informacje i zdjęcia: KS Dalin Sumo Myślenice 

 

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

grudzień 2022
PWŚCPSN
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
« lis   sty »

youtube

Najczęściej czytane