Connect with us

Gmina Myślenice

Myślenice. Najmłodsi zawodnicy sumo z KS Dalin Myślenice z medalami i to z pięcioma

Opublikowano

w

Myślenice. Najmłodsi zawodnicy sumo z KS Dalin Myślenice z medalami i to z pięcioma
stw

W kwietniu zawodnicy KS Dalin uczestniczyli w trzech turniejach zapaśniczych. Rozpoczął Jan Mastela, który w Raciborzu walczył w Mistrzostwach Polski Juniorów w kat. wagowej do 82 kg. Niestety, nie udało się utrzymać dotychczasowej passy z medalowych występów w sumo. Janek wygrał pierwszą walkę z Patrykiem Arendarskim ze Staszowa przez przewagę punktową, lecz w kolejnej spotkał się z faworytem Piotrem Chełkiem ze Swarzędza. Nasz zawodnik przegrał, a na dodatek uległ na szczęście niegroźnej kontuzji, która jednak spowodowała przegraną w kolejnej walkę z niżej notowanym Wiktorem Grabowskim z Lubska. Ostatecznie Mastela został sklasyfikowany na 11 miejscu.

W sobotę 23 kwietnia trójka zawodników Dalinu uczestniczyła w Mysłowicach w Mistrzostwach Śląska w trzech grupach wiekowych. W grupie Kadetów Kacper Bijan wywalczył srebrny medal w kat. wagowej do 51 kg przegrywając w finale z dwukrotnym brązowym medalistą tegorocznych Pucharów Polski – Jakubem Bujakiewiczem z Jaroszowca. Walczący w grupie Młodzików w kat. wagowej do 68 kg Jakub Korbas przegrał finałową walkę z z odwiecznym rywalem, zawodnikiem gospodarzy Jakubem Warchałem. Tym razem była to walka na styku, podczas której Kuba wykonał rzut biodrowy, lecz nie udało się położyć przeciwnika na łopatki. Bardziej doświadczony przeciwnik wykorzystał szansę i pokonał Kubę na punkty. Wcześniej Jakub stoczył porywającą walkę z Filipem Figarskim z Katowic, w której wykazał się już niezłą techniką. Najwięcej emocji dostarczyły pojedynki walczącego w grupie Dzieci Wiktora Kapturkiewicza. Walki odbywały się w pulach pięcio- osobowych systemem każdy z każdym. W związku z tym, że młodzi zawodnicy dopiero rozpoczynają starty walki są bardzo żywiołowe i sytuacja często zmienia się jak w kalejdoskopie. Wiktor Wygrał dwie walki z zawodnikami z Mysłowic i z Raciborza i dwie przegrał zajmując trzecie miejsce.

W niedzielę 24 kwietnia w Krakowie odbywały się zawody dla najmłodszych roczników dzieci. KS Dalin reprezentowała dwójka zawodników: Malwina Niemiec i Jakub Tomera. W zawodach dla najmłodszych nie można wykonywać rzutów, walka, podobnie jak w sumo polega na wypchnięciu przeciwnika za pole walki. Świetnie poradziła sobie walcząca w Puli do 27 kg. Malwina, która pokonała trzech chłopców i zdobyła złoty medal. Jakub Tomera walczący w Puli do 30 kg wygrał dwie walki i jedną przegrał zdobywając srebrny medal.

Należy pochwalić szczególnie naszych młodych zawodników, którzy w ostatni weekend wywalczyli pięć medali: 1 złoty, trzy srebrne i 1 brązowy. Malwina Niemiec przed walkami była przerażona, że musi walczyć z chłopcami, jednak wykazała się niezwykłą determinacją wzbudzając aplauz zgromadzonej publiczności.

Głównym Sponsorem KS Dalin jest PKN Orlen

Na zdjęciach: Jan Mastela w Raciborzu, Kacper Bijan, Jakub Korbas i Wiktor Kapturkiewicz w Mysłowicach, oraz Malwina Niemiec i Jakub Tomera w Krakowie


Informacje i zdjęcia: Ryszard Szpakiewicz KS Dalin Myślenice

 

 

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Gmina Myślenice

Myślenicki Bieg na Skocznię wygrali Adrian Król i Monika Guzik-Hejmo!

Opublikowano

w

Myślenicki Bieg na Skocznię wygrali Adrian Król i Monika Guzik-Hejmo!
stw

Adrian Król i Monika Guzik-Hejmo okazali się najlepsi w Myślenickim Biegu na Skocznię. W ramach Festiwalu Sportów Ekstremalnych Extreme Jam w Myślenicach odbył się bieg na legendarną skocznię narciarską na zboczu góry Uklejna. Biegacze w dwóch kategoriach zmierzyli się na około 400-metrowej trasie, finiszując przez zeskok, próg i rozbieg myślenickiej skoczni narciarskiej.

Organizatorem zawodów byli TG Sokół Myślenice, Dalin Myślenice oraz Gmina Myślenice. Partnerem biegu było Nadleśnictwo Myślenice, natomiast o zabezpieczenie medyczne zadbał myślenicki oddział Służby Medycznej Malta, a pomoc logistyczną zapewnili druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej Myślenice Zarabie.

– Bieg jest pomysłem na sportowe wykorzystanie obiektu i oddanie hołdu zawodnikom, którzy kiedyś skakali na tej skoczni. Cieszę się, że spodobał się biegaczom i kibicom, którym dostarczył nie lada emocji. Chciałbym aby stał się imprezą cykliczną i promocyjną dla Myślenic. Uważnie przysłuchiwałem się sugestiom i pomysłom na jego przyszłoroczną edycję. Na pewno zostanie wydłużona trasa ale dołożymy też drugą pętlę, ponieważ podbieg po skoczni z wykorzystywaniem lin i rywalizacja na belkach startowych stanowią niesamowite widowisko – mówi Mateusz Suder, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.

Nagrody wręczali zastępca burmistrza Myślenic Mateusz Suder, prezes Dalinu Myślenice Tomasz Bargiel, skarbnik TG Sokół Myślenice Zbigniew Trzciński, a także Wiktor Siłuszyk z ramienia Nadleśnictwa Myślenice.

Klasyfikacja kobiet:

  1. Monika Guzik-Hejmo

  2. Beata Pepera

  3. Joanna Dziadek

Klasyfikacja mężczyzn:

  1. Adrian Król

  2. Mariusz Pustuła

  3. Bolesław Kasperek

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom biegu i już teraz zapraszamy na kolejną edycję ekstremalnego Myślenickiego Biegu na Skocznię. Zgodnie z zapowiedziami wiceburmistrza Mateusza Sudra, w kolejnej edycji biegu trasa zostanie wydłużona, aby zapewnić jeszcze większą atrakcyjność imprezy. Biegacze oraz obserwatorzy zgodnie potwierdzali duży potencjał organizowanej imprezy, a także ciekawe emocje w walce o jak najwyższe miejsca.

 


Inf.: UMiG Myślenice 

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

„Rynek pełen dźwięków.” Myślenickie koncerty na leżakach

Opublikowano

w

przez

„Rynek pełen dźwięków.” Myślenickie koncerty na leżakach
stw

 

Na myślenickim Rynku, w miniony weekend odbyły się pierwsze plenerowe koncerty. Zespół „LiskY” i  Reprezentacyjna Orkiestra Miasta i Gminy Myślenice pod dyrekcją Wojciecha Kwiatka rozpoczęły cykl wakacyjnych spotkań z muzyką. 

 

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu również w tym roku przygotował program weekendowych koncertów plenerowych. Rozpoczął z przytupem wyjątkowo od dwóch wydarzeń muzycznych,  w sobotę a także w niedzielę. 2 lipca zagrał Zespół „LiskY”, który zabrał słuchaczy w świat popu i alternatywy z powiewem lat 80-tych. Kolejny dzień uświetnił wieczorny koncert Orkiestry Myślenickiej pod batutą Wojciecha Kwiatka.

Koncerty na leżakach przyciągają tych, którzy są ciekawi muzyki i szukają nowych doznań artystycznych. W cyklu „Rynek pełen dźwięków” posłuchać będzie można między innymi: Kornaś Brothers, The Horses, QL Dixie Band, Katarzyna Kubiczek i Dawid Kopp, Szelest, Blessed by Melpomene. Na stronie MOKiS-u ogłaszane będą kolejne koncerty plenerowe, na które już dziś serdecznie zapraszamy.

W razie niepogody wydarzenia zostaną odwołane.


Źródło: Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

Autor: Magdalena Kunecka 


 

 

 

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Perły Myślenic. Lato na Zarabiu lata 70. XX wieku

Opublikowano

w

Perły Myślenic. Lato na Zarabiu lata 70. XX wieku
stw

 

Gmina Myślenice: Ponieważ ocalenie od zapomnienia to jeden z celów działania Myślenice iTV, dlatego z wielką przyjemnością przedstawiamy Państwu kolejny artykuł z serii Perły Myślenic czyli archiwalne Myślenice okiem i piórem Józefa Stanisława Błachuta. Lato, wakacje, Myślenice – Zarabie, górny Jaz lata 70. XX wieku.

Perły Myślenic. Lato na Zarabiu lata 70. XX wieku

Wojewódzki Ośrodek Sportu Turystyki i Wypoczynku tuż przy górnym Jazie na myślenickim Zarabiu. Zdjęcie z początku lat 70. ub wieku.

 

Autor zdjęcia M. Raczkowski.

 

blachut jozefJózef Stanisław Błachut – rodowity myśleniczanin, fotograf dokumentalista, pasjonat historii miasta oraz losów ludzi z nim związanych. Kolekcjoner starych pocztówek i fotografii Myślenic.

Perły Myślenic 126/26/2022

 

 

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

lipiec 2022
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« cze   sie »

youtube

Najczęściej czytane