fbpx
Connect with us

Gmina Myślenice

Myślenice. Protest przeciwko zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

Kobiety, które nie zgadzają się z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, dotyczącym zaostrzenia prawa antyaborcyjnego, zorganizowały w tej sprawie na ulicach wielu miast marsze i protesty. Trybunał Konstytucyjny, podczas swojego posiedzenia stwierdził, że aborcja ze względu na „duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu” jest niezgodna z polską konstytucją. Decyzja, ta wywołała olbrzymie emocje, które dały początek Ogólnopolskiemu Strajkowi Kobiet.

Dziś kolejny raz, na ulicach wielu miast, kobiety, ale i także popierający je mężczyźni, wyrażają swój sprzeciw wobec decyzji TK. Sprzeciw ten, wybrzmiał również na myślenickim Rynku, gdzie o godzinie 20.00 rozpoczął się zapowiadany w mediach społecznościowych „czarny spacer”. Tłum ludzi ze zniczami w dłoniach i rozłożonymi czarnymi parasolkami przemaszerował wokół rynku skandując przygotowane hasła. Protestujący zapowiadają, że to nie koniec i że na ulice, jeśli będzie taka konieczność wyjdą też jutro, pojutrze i kiedy tylko będzie potrzeba.

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Listopad 2020
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30       
« Paź   Gru »

youtube

Najczęściej czytane