Connect with us

Gmina Myślenice

Myślenice. Rada Miejska ma nowego przewodniczącego. Jana Podmokłego zastąpił Wacław Szczotkowski

Opublikowano

w

Myślenice. Rada Miejska ma nowego przewodniczącego. Jana Podmokłego zastąpił Wacław Szczotkowski

Na 7 października zwołana została nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Myślenice, której głównymi punktami było podjęcie uchwały w sprawie odwołania aktualnego przewodniczącego Rady Miejskiej Jana Podmokłego (Klub Wspólnie dla Gminy) , oraz podjęcie uchwały w sprawie wyboru nowego przewodniczącego. Wniosek o odwołanie Jana Podmokłego  złożyli  członkowie Klubu Prawa i Sprawiedliwości, argumentując go w następujący sposób.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Myślenicach Pan Jan Podmokły poprzez swoje dotychczasowe działanie stracił zaufanie wnioskujących radnych, co niewątpliwie powoduje negatywny wpływ na sprawne funkcjonowanie rady miejskiej w Myślenicach. Całokształt działań prowadzonych przez przewodniczącego rady pokazał, że nie wypełnia on należycie swojej funkcji, jest stronniczy, nie potrafi współpracować z radnymi w sprawie pracy rady, a nierzadko jego rozstrzygnięcia budzą wątpliwość co do zgodności ze statutem gminy.

Do przedstawionego przez Klub Prawa i Sprawiedliwości uzasadnienia, odnieśli się radni Klubu Wspólnie dla Gminy, twierdząc, że nie można tego nazwać inaczej jak żenującym “stekiem bzdur”. Głos w tym temacie zabrał także odwoływany przewodniczący Rady Miejskiej Jan Podmokły.

Uważam, że to uzasadnienie to jeden stek bzdur. Podzielam pogląd, że niektóre rady stacjonarnie obradowały, ale nie można jednej gminy porównywać z drugą gminą. Sytuacja z pomieszczeniami jest różna. Gdybyście państwo dali rade, to sesję Rady przenieślibyście do obory, a ja na taką sytuację nie mogłem się zgodzić. Jeśli chodzi o przekroczenie uprawnień statutowych, nie przypominam sobie, aby którykolwiek z radnych, kiedykolwiek zgłaszał takie nieścisłości.

Po potyczkach słownych, wybrano komisję skrutacyjną, a następnie odbyło się tajne głosowanie. Za odwołaniem Jana Podmokłego było 13 radnych, 8 zagłosowało przeciwko. (Rada Miejska liczy 21 radnych- 10 radnych należy do Klubu Prawa i Sprawiedliwości, 7 do Klubu Wspólnie dla Gminy a 4 radnych pozostaje niezrzeszonych).

Odwołany Jan Podmokły podkreślił, że z uzasadnieniem się nie zgadza. Podziękował wszystkim za współpracę i zapewnił, że nadal jako radny będzie ją prowadził na wysokim poziomie. Życzył także powodzenia nowemu przewodniczącemu.

Życzę przyszłemu przewodniczącemu, aby za 2 lata stał przed radą i mógł powiedzieć z podniesionym czołem, że pełnił tę funkcję na miarę możliwości dobrze.

 

Po odwołaniu Jana Podmokłego, radni PiS ogłosili kandydaturę Wacława Szczotkowskiego na nowego przewodniczącego Rady Miejskiej. Był on jedynym kandydatem (opozycja nie zgłosiła swojego kandydata).

W tajnym głosowaniu Wacława Szczotkowskiego poparło  11 radnych, 9  zagłosowało przeciwko, 1 osoba wstrzymała się od głosu. Tym samym Wacław Szczotkowski (PiS) został nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Myślenicach.

Zobowiązuje się dołożyć starań, aby prace rady przebiegały sprawnie, skutecznie i rzeczowo. Aby debaty i oczywiście obrady były przedmiotowe- powiedział po głosowaniu Wacław Szczotkowski. 

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

październik 2021
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« wrz.   listopad »

youtube

Najczęściej czytane