Connect with us

Bez kategorii

Myślenice. Startuje nowa linia miejska. Po mieście pasażerów wozić będą znane żółte autobusy. Linia ułatwi także dojazd do Krakowa

Opublikowano

w

Myślenice. Startuje nowa linia miejska. Po mieście pasażerów wozić będą znane żółte autobusy. Linia ułatwi także dojazd do Krakowa

Od poniedziałku 13 września na terenie Myślenic rozpocznie kursowanie Miejska Linia Autobusowa. Operatorem komunikacji miejskiej będą żółte autobusy spółki Małopolska PKS zidentyfikowane logiem Myslenice.pl. Start Miejskiej Linii Atubosuwoej oraz ważne zmiany dotyczace częstotliwości przejazdów „żółtej floty” na trasie Myślenice-Kraków zapowiedzieli podczas konferencji prasowej zastępca burmistrza Mateusz Suder oraz prezes spółki Małopolska PKS Tomasz Stanek.

Linia rozpoczynać będzie swój bieg Na Zarabiu (Parking przy stadionie KS. Dalin) i pojedzie do Centrum (Carrefour + Osiedle przy ul. Słowackiego), Górne Przedmieście (Dom Ludowy), Osiedle 1000-lecia (Blok nr 18) biegnąc ponownie przez przystanek przesiadkowy pod Carrefourem na Dolne Przedmieście (Plac targowy + Salon Meblowy 5tka) i przez most osieczański ulicą Zdrojową na Zarabie.

Przystanek pod Carrefourem będzie stanowić węzeł przesiadkowy, gdzie w ramach biletu zakupionego w autobusie linii miejskiej będzie można pojechać bezpośrednio do Krakowa autobusem linii międzymiastowej M-1. Linia miejska M-0 pozwoli wyeliminować opóźnienia autobusów kursujących na trasie Myślenice – Kraków powstałych z uwagi na remonty i korki w Krakowie, sygnalizację świetlną i korki w Myślenicach.

Ważną informacją dla podróżnych na trasie Kraków – Myślenice są zmiany dotyczące częstotliwości przejazdów oraz biegu trasy linii międzymiastowej M-1 Kraków – Myślenice, gdzie wjazd od strony Krakowa teraz odbywał się będzie przez ul. Sobieskiego, następnie ulicą Dąbrowskiego, Kniaziewicza na Osiedle 1000-lecia, Carrefour i kończąc swój bieg na Dworcu Autobusowym.

Wyjazd w stronę Krakowa rozpocznie się na Dworcu Autobusowym następnie jak dotąd pobiegnie przez ulicę Słowackiego, Osiedle 1000-lecia, przystanek przesiadkowy pod Carrefourem, Estakadę k. Kauflanda do Dworca Autobusowego w Krakowie. Stanowisko D-16 (dolna płyta MDA) na Dworcu Autobusowym w Krakowie będzie stałym miejscem dla pasażerów oczekujących na odjazd do Myślenic.

 

 

 

 

Myślenice. Startuje nowa linia miejska. Po mieście pasażerów wozić będą znane żółte autobusy. Linia ułatwi także dojazd do Krakowa    Myślenice. Startuje nowa linia miejska. Po mieście pasażerów wozić będą znane żółte autobusy. Linia ułatwi także dojazd do Krakowa

 

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

wrzesień 2021
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
« sierpień   październik »
stw

youtube

Najczęściej czytane