fbpx
Connect with us

Gmina Myślenice

Myślenice. Strażnicy miejscy na rowerowych patrolach

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

Myślenicka Straż Miejska rozpoczyna patrolowanie miasta na rowerach. Takie patrole dojadą wszędzie tam, gdzie nie dotrze patrol zmotoryzowany, a umożliwi strażnikom szybsze poruszanie się niż pieszo. Strażników na rowerach będzie można spotkać w miejscach popularnych, w centrum miasta, na Zarabiu, czy ścieżkach rowerowych.

komendant Straży Miejskiej Myślenice

– Bardzo ważne w służbie takiego patrolu jest oddziaływanie prewencyjne. Dwuosobowe patrole rowerowe będą zwalczały naruszenia przepisów prawa najbardziej dokuczliwych dla mieszkańców, a więc spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, nie zachowanie należytych środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt, zaśmiecanie oraz zakłócanie ładu i porządku publicznego – zapowiada komendant Straży Miejskiej Tomasz Burkat.

Kodeks drogowy zapewniał rowerzystom zalecaną bezpieczną odległość minimum 1 metra jeszcze przed pandemią. Funkcjonariusze, zaś będą przypominać cyklistom o zasadach bezpiecznego poruszania się na rowerach i bezwzględnego przestrzegania przepisów ruchu drogowego w tym obowiązkowego poruszania się na rowerze w kaskach przez dzieci do lat 14.

ŹRÓDŁO: UMiG Myślenice

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Czerwiec 2020
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
« Maj   Lip »

youtube

Najczęściej czytane