fbpx
Connect with us

Gmina Myślenice

Myślenice. Ulica szpitalna z parkomatami

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

MYŚLENICE: Jednym z tematów, poruszonych podczas listopadowej Sesji Rady Miejskiej w Myślenicach, był temat wprowadzenia urządzeń pobierających opłaty za postój przy ulicy Szpitalnej w Myślenicach. Radni, na ten temat mieli różnorodne zdania. Przedstawiciele KWW Macieja Ostrowskiego, przekonywali, że wprowadzenia parkometrów w tym miejscu, jest pomysłem nietrafnym, ponieważ często pacjenci nie potrafią określić, jak długo będą na terenie szpitala i na jaki czas mają wykupić postój.

Problem jest jednak w tym, że przy ulicy Szpitalnej w ogóle ciężko jest zaparkować, bo miejsca postojowe od rana do wieczora są zajęte. Jak twierdził podczas sesji burmistrz Szlachetka, wprowadzenie parkometrów ma tę sytuację zmienić, ponieważ osoby, które jadą do pracy na cały dzień i zostawiają tam samochód bezpłatnie, być może wybiorą inne miejsce, np parking pod estakadą w Myślenicach. Burmistrz podkreślił także, że w pilnych wypadkach, zagrożenia życia lub zdrowia można bezpośrednio wjechać na teren szpitala.

Dyskusja opierała się też o inne argumenty. Finalnie radni ustalili, że na ulicy Szpitalnej powstanie Strefa Płatnego Parkowania. Po uzgodnieniach burmistrza z radnymi, przewodniczący Klubu Prawa i Sprawiedliwości Wacław Szczotkowski zgłosił wniosek wycofania projektu uchwały wprowadzenia strefy w rejonie ulic Armii Krajowej, Leopolda Okulickiego i gen. Stanisława Maczka. Ta sprawa będzie rozpatrywana przez radnych na komisjach w najbliższym czasie.

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Czerwiec 2020
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
« Maj   Lip »

youtube

Najczęściej czytane