Connect with us

Gmina Myślenice

Myślenice. Z mieszkania na Osiedlu 1000-lecia wydobywał się dym

Opublikowano

w

Myślenice. Z mieszkania na Osiedlu 1000-lecia wydobywał się dym

Poniedziałkowy spokój ok. godziny 10.50 na terenie miasta Myślenice został zakłócony  przez syreny samochodów służb ratowniczych Straży Pożarnej, Policji i Pogotowia Ratunkowego. Związane to było ze zgłoszeniem, iż na terenie Osiedla 1000 lecia w budynku wielorodzinnym z mieszkania na II piętrze wydobywa się dym i brak jest kontaktu z właścicielem. Zadysponowane przez Dyżurnego operacyjnego PSP zastępy po przybyciu na miejsce zdarzenia i wstępnym rozpoznaniu potwierdziły wydobywający się dym z mieszkania.

Działania strażaków polegały na przygotowaniu linii gaśniczej i wejściu w zabezpieczeniu (aparaty powietrzne) do pomieszczeń. W środku nie znajdowała się żadna osoba, a dym powstał w wyniku spalenia w naczyniu produktów spożywczych. Przewietrzono klatkę schodową, pomieszczenia mieszkalne przy wykorzystaniu wentylatora oddymiającego oraz sprawdzono urządzeniami pomiarowymi czy występuje zagrożenie ze strony produktów spalania dla innych lokatorów. Badanie wykluczyło obecność szkodliwych związków w powietrzu dla ludzi. W działaniach, które trwały ok. 30 minut udział wzięły wszystkie obsadzone zastępy JRG Myślenice GBARt, GCBARt, SH oraz OSP Myślenice – Śródmieście GBARt.


Info i foto: PSP Myślenice

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

wrzesień 2021
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
« sierpień   październik »
stw

youtube

Najczęściej czytane