Connect with us

Gmina Myślenice

Myślenice. Zatrzymania dilerów narkotykowych

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

Myślenice/Jasienica: W wyniku kilkudniowych działań kryminalnych z Komendy Powiatowej w Myślenicach, których celem było uderzenie w narkobiznes, zatrzymano 3 osoby, które sąd objął tymczasowym aresztowaniem. Jeden z zatrzymanych podejrzany jest o wprowadzenie na rynek substancji zabronionych o czarnorynkowej wartości ponad 100 tys. złotych. Dodatkowo, w jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli ponad 3 kg narkotyków.

Na podstawie materiałów operacyjnych myśleniccy kryminalni wytypowali miejsca oraz osoby, które mogą trudnić się handlem zabronionymi substancjami. 18 października, w Jasienicy policjanci nieprzypadkowo zatrzymali do kontroli samochód osobowy, którym jechał 19-latek z gminy Myślenice oraz 21-latka z Sułkowic. Zatrzymani do kontroli mieli przy sobie 2 gramy substancji zabronionych. W wyniku przeszukania, policjanci zabezpieczyli  jeszcze ponad 100 gram narkotyków, m.in. amfetaminy i marihuany. 20 października, Sąd Rejonowy w Myślenicach na wniosek miejscowej prokuratury zdecydował o zastosowaniu wobec obojga podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu, bowiem zatrzymani dilerzy sprzedawali znaczne ilości substancji zabronionych głównie na terenie powiatu myślenickiego.

Myśleniccy kryminalni w efekcie intensywnej operacyjnej pracy, już 21 października zatrzymali kolejne osoby. Na 3 miesiące został aresztowany 24-letni mieszkaniec Krakowa, który zaopatrywał m.in. lokalnych dilerów. Mężczyzna ukrywał się gdyż był poszukiwany do odbycia kary 1 roku i 6 miesięcy więzienia  za popełnione w przeszłości przestępstwa. Podczas przeszukania  mieszkania policjanci natrafili na ponad 3 kilogramy substancji zabronionych, w tym kokainę, amfetaminę, extasy, marihuanę oraz dopalacze. Według ustaleń, tylko w tym roku 24-latek wprowadził  do sprzedaży narkotyki o czarnorynkowej wartości ponad 100 tysięcy złotych.  Zatrzymanym grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Luty 2020
PWŚCPSN
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
« Sty   Mar »
target="_blank"

Facebook

Najczęściej czytane