Connect with us

Artykuł Sponsorowany

Myślenice. Zbadaj swoje kości w osteobusie. 06 i 11 maja- przy Szpitalu w Myślenicach ul. Szpitalna 2

Opublikowano

w

Myślenice. Zbadaj swoje kości w osteobusie. 06 i 11 maja- przy Szpitalu w Myślenicach ul. Szpitalna 2
Myślenice. Zbadaj swoje kości w osteobusie. 06 i 11 maja- przy Szpitalu w Myślenicach ul. Szpitalna 2
Myślenice. Zbadaj swoje kości w osteobusie. 06 i 11 maja- przy Szpitalu w Myślenicach ul. Szpitalna 2
Myślenice. Zbadaj swoje kości w osteobusie. 06 i 11 maja- przy Szpitalu w Myślenicach ul. Szpitalna 2

Osteoporoza jest chorobą dotykającą coraz większej liczby osób w naszym kraju. Cierpi na nią około 2,7 miliona ludzi. Rozwija się bezobjawowo. Powoduje zmiany w strukturze kości, przez co są coraz słabsze oraz bardziej podatne na złamania. Najczęściej zapadają na nią kobiety po menopauzie. Według statystyk na osteoporozę choruje co trzecia kobieta po 50 roku życia. Nie jest to jednak wyłącznie choroba kobiet – zapadają na nią również mężczyźni, a także osoby młode. W osteobusie powinny zbadać się także osoby palące papierosy, pijące duże ilości kawy, alkoholu, ale również spożywające zbyt mało przetworów mlecznych.

 

Densytometria jest podstawowym badaniem, które umożliwia rozpoznanie osteoporozy, również w jej stadium bezobjawowym, czyli przed złamaniem kości, czy kręgosłupa. Metoda ta precyzyjnie mierzy masę kostną – z dokładnością do 1%. Jest to rodzaj badania wykorzystującego niewielkie dawki promienia rentgenowskiego. O wiele niższe niż przy klasycznym zdjęciu rentgenowskim klatki piersiowej, czy kości. Eksperci podkreślają, iż wyniki mogą sygnalizować konieczność uzupełnienia witaminy D3 oraz wapnia w diecie.

 

Badanie jest bezbolesne. Polega na radiologicznym pomiarze tkanki kostnej z kręgosłupa lędźwiowego lub szyjki kości udowej. Nie trzeba się do niego przygotowywać. Trwa zaledwie kilka minut. Konieczne jest jedynie zdjęcie biżuterii oraz metalowych elementów. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia pomiaru jest ciąża.

 

Mobilna pracownia densytometryczna – OSTEOBUS

06 i 11 maj 2022 –  Przy Szpitalu w Myślenicach ul. Szpitalna 2

Zapisy telefonicznie 512 351 600.

Cena jednego badania wynosi 45 złotych

Diagnostykę przeprowadzi personel MD Multi Diagnostica z Krakowa.

Nie jest wymagane skierowanie od lekarza!

ZAPRASZAMY NA BADANIA.

Myślenice. Zbadaj swoje kości w osteobusie. 06 i 11 maja- przy Szpitalu w Myślenicach ul. Szpitalna 2

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Kontynuuj czytanie

Artykuł Sponsorowany

Kierowcy z Myślenic znowu będą mogli zredukować liczbę punktów karnych

Opublikowano

w

Kierowcy z Myślenic znowu będą mogli zredukować liczbę punktów karnych

2022 r. przyniósł wiele zmian dla kierowców z Myślenic i innych miejscowości w Polsce, które dotyczą przede wszystkim wysokości mandatów i liczby punktów karnych przyznawanych za wykroczenia drogowe. Jedną z nich było zlikwidowania kursów redukujących liczbę punktów karnych, które jednak zostaną ponownie przywrócona w 2023 r. Na jakich zasadach?

Powrót kursów redukujących liczbę punktów karnych

2022 r. był prawdziwą rewolucją w przepisach regulujących karanie kierowców łamiących prawo ruchu drogowego. Ogromne podwyżki mandatów, możliwość odbierania samochodu pijanym kierowcom, większa liczba punktów karnych wraz z wydłużeniem czasu, po których ulegają skasowaniu, droższe ubezpieczenie samochodu w przypadku łamania przepisów, a także zlikwidowanie kursów mających na celu redukcję liczby punktów karnych to tylko niektóre z wprowadzonych zmian dotykających również osoby zmotoryzowane z Myślenic. Jak się jednak okazuje, z tego ostatniego rozwiązania – likwidacji kursów redukujących liczbę punktów karnych – ustawodawca się wycofał, dzięki czemu od 2023 r. znowu będzie możliwe uczęszczanie na takie przeszkolenia. Czy w identycznej formie, w jakiej odbywały się one do 2022 r.?

Odpowiedź na powyższe pytanie jest przecząca – co prawda kursy redukcyjne powrócą, ale w nowym, odmienionym wydaniu. Przypomnijmy, że kierowca, który ma na koncie 24 punkty karne, nie może kierować pojazdami mechanicznymi po drogach publicznych. Nic więc dziwnego, że wiele osób, które uzbierały np. 15 czy 20 punktów karnych, jest zainteresowanych ich obniżeniem. Już niedługo będą mogły to zrobić, jednak cała procedura będzie kosztować więcej i trwać dłużej w porównaniu z warunkami, na jakich prowadzone były tego rodzaju kursy do 2022 r.

Droższe i dłuższe kursy

Zgodnie z regulacjami zawartymi w rozporządzeniu wydanym przez Ministerstwo Infrastruktury, w 2023 r. kurs redukujący liczbę punktów karnych będzie kosztował kierowcę 500 zł, a czas jego trwania wyniesie 28 godzin. Jednego dnia będzie można odbyć 7 godzin takiego szkolenia, co oznacza, że najszybciej da się je zakończyć w ciągu 4 dni. Co najważniejsze, kierowcy z Myślenic i wszystkich innych miejscowości w Polsce, którzy mają na koncie 24 punkty karne (20 w przypadku kierowców z dwunastomiesięcznych stażem) lub więcej i odmówią wzięcia udziału w kursie, utracą uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi po drogach publicznych. De facto szkolenia będą więc obowiązkowe dla każdego, kto osiągnął maksymalny pułap punktów karnych i chce zachować prawo jazdy.

Nie da się ukryć, że sama możliwość zmniejszenia liczby punktów karnych poprzez udział w kursie powinna ucieszyć kierowców, lecz z podwyżki cen do 500 zł i wydłużenia czasu trwania do 4 dni oraz przede wszystkim z obligatoryjności nie wszyscy będą zadowoleni. Biorąc pod uwagę obowiązkowość i stawkę takich kursów, trudno nie odnieść wrażenia, że są one sposobem na dofinansowanie budżetu państwa, do którego będą wędrować pieniądze z tego tytułu.

Podobnie jest zresztą z innymi zmianami, w tym przede wszystkim z podwyżkami mandatów. Oczywiście trzeba karać kierowców jeżdżących niebezpiecznie i łamiących przepisy, jednak tak horrendalne wzrosty mandatów, z jakimi mieliśmy do czynienia 2022 r., wielu osobom wydają się uzasadnione wyłącznie z punktu widzenia interesów budżetu państwa. Potwierdzają to zresztą statystyki, zgodnie z którymi w pierwszym półroczu 2022 r. wystawiono mandaty w kwocie aż o 2 razy większej niż w tym samym okresie w 2021 r.s

Kontynuuj czytanie

Artykuł Sponsorowany

Jak zaoszczędzić na prądzie dzięki fotowoltaice?

Opublikowano

w

Jak zaoszczędzić na prądzie dzięki fotowoltaice?

Rosnące ceny prądu sprawiają, że wiele osób szuka rozwiązań, dzięki którym będą mogli nieco zmniejszyć swoje rachunki. Jak zaoszczędzić na prądzie? Czy wystarczy jedynie oszczędzać prąd? Na pytanie odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

 

 1. Dlaczego warto zainwestować w panele fotowoltaiczne?

 2. Komu zlecić montaż instalacji fotowoltaicznej?

 

Fotowoltaika cieszy się coraz większą popularnością ze względu na szereg zalet oraz korzyści, jakie daje tego rodzaju system. Technologia ta pozyskuje energię elektryczną, wykorzystując do tego ogniwa fotowoltaiczne, które przetwarzają słoneczne promieniowa na prąd elektryczny. Montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu swojego domu może znacznie obniżyć cenę na rachunku za prąd. Z jakich jeszcze powodów warto zainwestować w panele fotowoltaiczne? Podpowiadamy w poniższym wpisie. 

Dlaczego warto zainwestować w panele fotowoltaiczne?

Interesują Cię panele fotowoltaiczne, ale zastanawiasz się, czy faktycznie są one opłacalną inwestycją? Aby odpowiedzieć na to pytanie, warto przyjrzeć się korzyściom, jakie daje instalacja fotowoltaiczna. Proponowane przez firmę JB Energia panele fotowoltaiczne pozwalają przede wszystkim generować własną energię. Dzięki instalacji fotowoltaicznej możesz stworzyć we własnym domu prywatną, małą elektrownię. Produkowanie własnej energii elektrycznej natomiast zmniejsza ilość tej energii, którą z reguły pobiera się z publicznej sieci.

Instalacja fotowoltaiczna gwarantuje także spore oszczędności na rachunkach za prąd. W zależności od tego, na jak dużą instalację się zdecydujesz, możesz znacznie zmniejszyć cenę na rachunku. Z reguły panele dobiera się tak, aby były na tyle wydajne, dzięki czemu pobieranie prądu z sieci publicznej jest właściwie niepotrzebne. A to oznacza oszczędności rzędu nawet kilkuset złotych miesięcznie!

Zalety instalacji paneli fotowoltaicznych

Panele słoneczne mają wiele zalet, a do najważniejszych zalicza się to, że są bezobsługowe i elastyczne. W pierwszym przypadku mamy na myśli to, że system fotowoltaiczny jest technologią bezobsługową, co oznacza, że po montażu instalacji fotowoltaicznej nie trzeba ponosić żadnych dodatkowych kosztów związanych z utrzymaniem całego mechanizmu. Elastyczność paneli fotowoltaicznych natomiast wynika z tego, że system ten można bez problemu i z łatwością rozbudowywać i tym samym dostosowywać do zmieniających się z czasem potrzeb.

Do zalet fotowoltaiki zalicza się również ochronę środowiska. Panele słoneczne są nie tylko ekologiczną, ale przede wszystkim czystą technologią, niewytwarzającą żadnych szkodliwych substancji. Inwestując w instalację fotowoltaiczną, przyczyniasz się zatem do ochrony środowiska.

Dzięki odpowiednio dobranej fotowoltaice możesz zaoszczędzić także na ogrzewaniu! Wystarczy, że wraz z panelami słonecznymi zainwestujesz także w pompę ciepła i oba systemy ze sobą połączysz. Samodzielnie wytwarzany prąd będzie w takiej sytuacji zasilać pompę ciepła i tym samym ogrzewać Twój dom. A zatem możesz liczyć nie tylko na niskie rachunki za prąd, ale i za ogrzewanie.  

Komu zlecić montaż instalacji fotowoltaicznej?

Zdecydowałeś się na panele słoneczne, ale nie wiesz, komu zlecić montaż instalacji fotowoltaicznej? Najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie lokalnej firmy, które zajmuje się sprzedażą i instalacją paneli. Jeśli mieszkasz – na przykład – w Kętach, usługę montażu instalacji fotowoltaicznej w atrakcyjnej cenie oferuje JB Energia. Szczegóły na temat montażu znajdziesz ogólnie na stronie https://jbenergia.pl/montaz/malopolska/kety/, gdzie opublikowano także wybrane realizacje. A zatem możesz od razu sprawdzić, jak wygląda wykonywana przez tę firmę instalacja fotowoltaiczna.

Dlaczego warto zlecić montaż fotowoltaiki specjalistom? Przede wszystkim dlatego, że taka osoba ma odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie i bez problemów dobierze klientowi taki system, by spełniał potrzeby danej nieruchomości oraz jej mieszkańców. Ponadto montażem zajmują się specjaliści, którzy także – aby zainstalować poprawnie panele – muszą mieć wiedzę.

Podobnie jak w przypadku pompy ciepła, instalacji fotowoltaicznych i innych niezbędnych elementów, oszczędzanie na montażu nie ma najmniejszego sensu. Tylko prawidłowo podłączona instalacja będzie działała bez żadnych problemów. Warto więc mieć na uwadze, że tego typu koszty ponosi się jednorazowo, a wynikające z nich oszczędności będą odczuwalne przez co najmniej kilkanaście najbliższych lat. Oczywiście zarówno pompy, jak i instalacje fotowoltaiczne wymagają sporadycznych przeglądów, dzięki czemu będą działały z największą możliwą wydajnością. Fotowoltaika Kęty to sprawdzony wybór dla wszystkich osób, którym potrzebna jest instalacja paneli fotowoltaicznych. Biorąc pod uwagę stale rosnące ceny prądu, im szybciej przejdzie się na odnawialne źródła energii, tym szybciej zwrócą się panele fotowoltaiczne Kęty. Jeżeli klient od razu przy zakupie paneli zamówi montaż instalacji fotowoltaicznych pozwalających korzystać z energii słonecznej i podpięcie do sieci energetycznej, będzie mógł skorzystać z atrakcyjnej ceny.

Kontynuuj czytanie

Artykuł Sponsorowany

Domowy salon gier – zbędny wydatek czy ciekawa forma spędzania wolnego czasu?

Opublikowano

w

Domowy salon gier – zbędny wydatek czy ciekawa forma spędzania wolnego czasu?

Urządzając swój dom lub mieszkanie, warto dobrze zaplanować to, jak mają finalnie wyglądać konkretne pomieszczenia, a także jakie będzie ich przeznaczenie. Jeśli masz
do dyspozycji naprawdę dużą nieruchomość, koniecznie zastanów się nad stworzeniem nowoczesnego salonu gier. To ciekawy sposób, aby zapewnić sobie i wszystkim domownikom dostęp do nieograniczonej rozrywki!

Zanim przystąpisz do organizowania powierzchni całego domu, a w tym salonu przeznaczonego do gier i zabaw, musisz poznać kilka wskazówek aranżacyjnych. Dzięki temu urządzisz wnętrze nieruchomości elegancko, stylowo i jednocześnie sprawisz, że poziom rozgrywek sieciowych będzie utrzymany na najwyższym poziomie. Na etapie zakupu wyposażenia do salonu gier koniecznie sprawdź, jakie telewizory mini LED, projektory oraz konsole są dostępne w ofertach popularnych sklepów internetowych i stacjonarnych
z elektroniką.

Telewizor do gier – jak wybrać odpowiedni model?

Planujesz stworzyć eleganckie i funkcjonalne pomieszczenie do rozrywki w swoim domu lub mieszkaniu? Jeśli zakończyłeś już aranżację wnętrze i pozostała Ci tylko kwestia zakupu odpowiedniego sprzętu i akcesoriów elektronicznych, musisz wybrać przede wszystkim dobrej klasy ekran. Ciekawą opcją jest telewizor LG 4K NanoCell 50Hz, który nadaje się nie tylko do oglądania wideo wysokiej jakości, ale także prowadzenia rozgrywek sieciowych po podłączeniu konsoli lub komputera bezpośrednio do telewizora. Zanim jednak zdecydujesz się na ostateczny zakup TV do pokoju gier, weź pod uwagę takie kwestie, jak:

 • typ matrycy,
 • system operacyjny telewizora,
 • liczba złącz zewnętrznych,
 • dostępne funkcje,
 • częstotliwość odświeżania,
 • rozdzielczość,
 • jasność,
 • poziom odwzorowania kolorów – pokrycie palety sRGB.

Wyposażenie pomieszczenia do gier – co jest niezbędne?

Oczywiście telewizor to niejedyny element wyposażenia pokoju gier, w jaki warto zainwestować. Przydatne są także inne urządzenia i akcesoria elektroniczne, jak:

 • konsole do gier lub opcjonalnie komputery,
 • pady,
 • projektory,
 • wygodne fotele z opcją masażu,
 • ładowarki,
 • klimatyczne oświetlenie.

Sprawdź, jakie zalety mają konsole do gier. To urządzenia, które doskonale nadają się do pokoju rozgrywek stworzonego we własnym domu lub mieszkaniu. Cechują się wydajnością, wysoką jakością udostępnianej rozrywki, a także niewielkimi gabarytami, dzięki czemu ukryjesz je nawet w niewielkich pomieszczeniach.

Czy warto stworzyć własny salon gier w domu?

Każdy, kto uwielbia gry komputerowe i konsolowe, powinien zdecydować się na stworzenie chociażby niewielkiego pomieszczenia do takiej rozrywki. Często nie trzeba nawet inwestować ogromnych kwot – wystarczy, że zaopatrzysz się w konsolę, dobrej klasy telewizor i wygodne fotele lub kanapę do gier. Już tak podstawowe wyposażenie pozwoli Ci przenieść się z przyjaciółmi lub nawet z całą rodziną do świata gier i cieszyć się swoją ulubioną rozrywką w idealnej atmosferze.

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

styczeń 2023
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« gr.   lt. »

youtube

Najczęściej czytane