fbpx
Connect with us

Gmina Myślenice

Myślenice. Zmiany związane ze świętem Wszystkich Świętych

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

Z uwagi na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa Urząd Miasta i Gminy Myślenice zrezygnował z organizacji bezpłatnego autobusu w okresie Wszystkich Świętych. Burmistrz Jarosław Szlachetka apeluje ponadto o rozłożenie wizyt na cmentarzach w czasie, by ograniczyć do minimum możliwość transmisji koronawirusa wśród mieszkańców.

Święto zmarłych jest szczególnie ważne dla wszystkich z nas, jednak w związku z drugą falą epidemii i lawinowym wzrostem zachorowań na naszym terenie, apeluję o ograniczenie wizyt na cmentarzach, rozkładając je możliwie na dni zarówno poprzedzające Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, jak również po wspomnianych świętach. Odpowiedzialne podejście nas wszystkich oraz stosowanie się do zasad wprowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia pozwoli chronić nasze zdrowie oraz zdrowie innych mieszkańców – mówi burmistrz Jarosław Szlachetka.

W okresie Wszystkich Świętych wystąpią czasowe zmiany w organizacji ruchu samochodowego w okolicach cmentarza parafialnego przy kościele św. Jakuba na Stradomiu. Najważniejsze zmiany obejmą ul. Daszyńskiego, Piłsudskiego, Bergela i okolice parkingów. W tym roku nie będzie zorganizowany autobus miejski z uwagi na ograniczenie rozpowszechniania się koronawirusa.

Od 31 października do wieczora 2 listopada ulica Daszyńskiego będzie drogą jednokierunkową. Wjazd na drogę przebiegającą przy położonym po obu jej stronach cmentarzu parafialnym przy kościele św. Jakuba na Stradomiu od strony „Zakopianki” i ulicy Marszałka Piłsudskiego zostanie zamknięty. Dojazd na wspomniany cmentarz będzie możliwy wyłącznie z centrum miasta: ulic Jagiełły i Niepodległości.

Od strony ul. Bergela ustawione będą znaki zakazu zatrzymywania się, dlatego służby zalecają korzystanie z osiedlowego parkingu nad basenem przy ul. Solidarności. W tym czasie zabronione będzie również parkowanie przy lewej (patrząc od strony Myślenic) krawędzi jezdni wzdłuż chodnika w okolicy cmentarza komunalnego przy ul. Sienkiewicza (droga w kierunku Polanki).

Zmiany w organizacji ruchu mogą wystąpić także w pobliżu pozostałych nekropolii na terenie Gminy Myślenice. Prosimy o stosowanie się do znaków oraz dbanie o bezpieczeństwo swoje oraz innych. Stosujmy zasady DDMA – Dystans, Dezynfekcja, Maseczka, aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe.

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Listopad 2020
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30       
« Paź   Gru »

youtube

Najczęściej czytane