fbpx
Connect with us

Gmina Myślenice

Myślenice:Dedykuję tę kapliczkę tym wszystkim, których ciężar życia przygniata i nie widzą wyjścia ze swoich sytuacji

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

Rozpościerający się z Plebańskiej Góry krajobraz, został dodatkowo wzbogacony, wzbogacony o walory estetyczne ale przede wszystkim duchowe. Na placu, gdzie rosła legendarna myślenicka „lipka” powstała przydrożna kapliczka ku czci Matce Bożej. Kapliczka stoi na użyczonej przez gminę działce. Jest ona wotum wdzięczności prywatnego fundatora za otrzymane od Matki Bożej łaski. Osoba, która zainicjowała budowę kapliczki, oraz sfinalizowała całość tego przedsiewzięcia chce pozostać anonimowa.

Intencją postawienia kapliczki Matce Bożej było to, aby w sposób szczególny i nadprzyrodzony chroniła Ona Myślenice przed wszelkim niebezpieczeństwem i zarazą, abyśmy mogli się Jej zawierzać. A to zawierzenie dokonuje się przez ufny, codzienny różaniec o który prosi Matka Najświętsza w orędziu do błogosławionego Alana se Rupe. Obietnice i łaski za odmawianie różańca, zostały wyryte na tablicy pamiątkowej umieszczonej pod figurą Maryi. Dedykuję tę kapliczkę, tym wszystkim, których ciężar życia przygniata i nie widzą wyjścia ze swoich sytuacji, ale również tym wszystkim, którzy pragną zjednoczenia z Jezusem: Oto Matka Wasza, oto Wasza pomoc i nadzieja. Zachęcam abyście zostawili tutaj- może na kolanach- swój ciężąr, krzyż i problem, a Ona zaniesie go Jezusowi. Maryja z wielką miłością, nadzieją i pokojem patrzy na każdego z Was chociażby posiadał najtrudniejsze przeżycia. Niech będzie też to miejsce, gdzie możemy w trakcie naszych spacerów, przystanąć, odpocząć i zostawić nasze trudy i sprawy. Przepiękne otoczenie wokół kapliczki, sprzyja takiej modlitwie , która wypełnia serce pokojem, ufnością i miłością– czytamy w nadesłanej do naszej redakcji wiadomości od inicjatora budowy kapliczki.

Starania o budowę kapliczki, rozpoczęły się blisko 3 lata temu. W ubiegłym roku, kiedy powstawał trzon budowli, myśleniczanie alarmowali o powstającej „tajemniczej architekturze”. Plebańska Góra, ma bowiem dla wielu mieszkańców wymiar symboliczny. To właśnie tam stał pomnik przyrody „lipka”, który kilka lat temu został uszkodzony przez wichurę. „Lipka” uznawana była za symbol Myślenic, niektórzy mówili nawet, że to właśnie ona znajduje się w herbie miasta. Badacze jednak, podważyli tę teorię. Ze starej lipki pozostał tylko pień, ale obok rośnie nowa-zasadzona kilkanaście lat temu, a od tego roku czuwa nad nią Matka Boża z Góry Plebańskiej.


																											

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

Lipiec 2020
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
« Cze   Sie »

youtube

Najczęściej czytane