Connect with us

Bez kategorii

Myślenicki Bieg Uliczny już wkrótce…

Avatar

Opublikowano

w

MYŚLENICE: Myślenicki Bieg Uliczny- czyli największe wydarzenie sportowe w regionie,  odbędzie się 10 marca 2019 roku. Zapisy na bieg już trwają, a poniżej przeczytacie szczegółowe informacje. 

Bieg w Myślenicach kojarzy się z szybką trasą na 10 km i (ze względu na porę roku) spodziewane idealne warunki do bicia życiówek na tym dystansie.  W pobiciu życiówek pomogą oczywiście biorący udział w biegu pacemakerzy, którzy  poprowadzą bieg w odpowiednim tempie (45min, 50min, 55min oraz 60min) i pomogą osiągnąć cel.

Dokładnie z tych samych dwóch powodów jest to idealny bieg na rozpoczęcie swojej przygody z bieganiem – szybka trasa gwarantuje, że na pierwszym biegu nie trzeba męczyć się z dodatkowymi utrudnieniami w postaci górek i wysokiej temperatury. Właśnie dlatego, co roku frekwencja biegu rośnie, a sam bieg stanowi nieoficjalne rozpoczęcie sezonu biegowego w Małopolsce. To właśnie tu, niemal tysiąc osób, po raz pierwszy po zimie może przetestować swoją formę przed dalszą częścią sezonu. Bieg ten stanowi również rozpoczęcie Cyklu Biegów Tour de Małopolska.

W takim razie od początku: TRASA!

Dla tych którzy już biegali w Myślenicach jest to trasa znana i bardzo mało skomplikowana. Dzięki małej ilości zakrętów (na których wytraca się prędkość) i niemal pomijalnemu przewyższeniu –  szybka i przyjemna. W stosunku do zeszłego roku mamy tylko dwie zmiany – ze względu na trwający w miejscu startu remont mostu na rzece Rabie – start będzie przesunięty w kierunku Zarabia o kilkanaście metrów. Nawrotka w Osieczanach zostanie przesunięta w taki sposób, aby nowa trasa też miała dokładnie 10 kilometrów. Miejsce mety wraca do Małopolskiej Szkoły Gościnności gdzie zakończony został remont kompleksu boisk sportowych, który uniemożliwił w ubiegłym roku rozegranie tam finishu biegu. Trasa biegu zostanie oznaczona dokładnie co 1 km, a całość wymierzona zostanie zgodnie z zasadami atestacji PZLA.

 Kolejna rzecz, która zapewne interesuje zawodników, czyli pakiet startowy. Tu również powracamy do tradycji personifikowanego gadżetu, co oznacza, że każda z osób biorących udział otrzyma swój wyjątkowy i niepowtarzalny gadżet z biegu i nie będzie dwóch takich samych! W tym roku, zawodnicy otrzymają kubek z imieniem i numerem startowym, którego projekt prezentujemy poniżej:

Mamy już pakiet startowy, trasę – w takim razie czas wyobrazić sobie, że jest już po biegu. Tu też niezmiennie czekać  będzie słodki poczęstunek, który jest już tradycją biegu w Myślenicach.


Podtrzymujemy też tradycję wyłonienia na biegu w Myślenicach TOP 10 najliczniejszych klubów biegowych. Klasyfikacja drużynowa zawsze ma burzliwy przebieg, a miejsca na podium często różnią się o zaledwie jedną osobę. Walka trwa do samego końca i jest bardzo emocjonująca! Wirtualną klasyfikację podajemy na bieżąco na naszym fanpage’u!

Nowością tegorocznej edycji jest akcja charytatywna, która zakończy się losowaniem znanego już w Tarnowskiej Dyszce – bonu na wakacje marzeń z Biurem Podróży ITAKA.

informacje i zdjęcia: Agnieszka Dzierzkowska, Ekipa TdM

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

Sierpień 2019
PWŚCPSN
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
« Lip   Wrz »

Facebook

Najczęściej czytane