PILNE:

Myślenicki Festiwalu Lata 2018! Prawdziwa plejada gwiazd.

MYŚLENICE:  Myślenicki Festiwalu Lata 2018!

Już tylko trzy miesiące do Myślenickiego Festiwalu Lata – Dni Myślenic 2018,

a już teraz możemy potwierdzić jakie gwiazdy pojawią się w tym roku na scenie.

– W styczniu przeprowadziliśmy poglądową ankietę, pytając mieszkańców Gminy Myślenice

jakich artystów chcieliby zobaczyć w tym roku na Myślenickim Festiwalu Lata. Po poznaniu

wyników wysłaliśmy zapytania do wszystkich artystów najczęściej wymienianych w

ankiecie i rozpoczęliśmy negocjacje co do ich występu w dniach 28 i 29 lipca bieżącego roku 

mówi Marek Pajka z Wydziału Strategii Promocji i Rozwoju Gospodarczego Urzędu

Miasta i Gminy w Myślenicach.

Przypominamy, że w głosowaniu zarówno na sobotę jak i niedzielę, najczęściej wskazywany

był Sławomir.

W sumie na obydwa dni ten Wykonawca zebrał aż 25% głosów i znacznie wyprzedził drugiego

w tej klasyfikacji Zenona Martyniuka (15%). Kolejne miejsca zajęły Sylwia Grzeszczak (8%), Ira (6%)

oraz

Lady Pank (5%).  W dalszej kolejności znalazły się tacy wykonawcy jak Quebonafide, Luxtorpeda,

MIG, Dawid Podsiadło, Enej, czy Perfect. W sumie w ankiecie wzięło udział prawie 700

respondentów. – Zdajemy sobie sprawę, że gusta muzyczne są różne, ale wychodząc naprzeciw

oczekiwaniom postanowiliśmy dołożyć wszelkich starań, by spełnić propozycje zaproponowane

przez mieszkańców w ankiecie Myślenickiego Festiwalu Lata 2018. Prowadząc negocjacje z

artystami możemy już oficjalnie  potwierdzić, że podpisaliśmy umowy z wykonawcami i w tym

roku ugościmy Sławomira, IRĘ, Sylwię Grzeszczak oraz zespół Future Folk.

Wolnego terminu w tym czasie nie miał drugi w naszej ankiecie Zenon Martyniuk

 dodają organizatorzy dni miasta.

Nie wiadomo jeszcze kto zagra podczas piątkowych Kulturalnych Dni Myślenic w Parku Jordana,

natomiast pewne jest, że w sobotę 28 lipca najpierw koncertować będzie zespół Future Folk o godzinie

19:00, a od 21:00 myślenicką publikę porwie Sylwia Grzeszczak. W niedzielę natomiast

o godzinie 17:00 rozpocznie się koncert Sławomira, a o 20:30 zagra zespół IRA.

Pomiędzy niedzielnymi koncertami zaśpiewa mieszkanka Poręby – Małgorzata Hodurek –

uczestniczka ostatniej edycji Voice of Poland.

– Szczegółowy program tegorocznego Myślenickiego Festiwalu Lata jest w trakcie opracowania.

Chcemy trafić do jak największej liczby odbiorców i przede wszystkim zapewnić uczestnikom

dużo zabawy.  Na ten moment możemy już oficjalnie potwierdzić koncertowe gwiazdy,

a szczegóły na bieżąco śledzić można między innymi w wydarzeniu Myślenicki Festiwal Lata 2018

na Facebooku – wyjaśnia Marek Pajka.

Kim są nasze gwiazdy?

FUTURE FOLK

Future Folk to absolutna nowość na polskiej scenie muzycznej. Łączy muzykę taneczną z góralszczyzną. Stanisław Karpiel – Bułecka i Szymon Chyc-Magdzin rodem z Zakopanego wnoszą typowe dla regionu elementy tradycji ludowej, a Matt Kowalsky wzbogaca całość o nowoczesne brzmienia.

5 czerwca 2012 roku wydali debiutancki album studyjny, zatytułowany Zbacowanie. Krążek promowany był przez single: „Janko”, „Twarda skała” i „Dukaty”. W 2013 roku wystąpili w piątej edycji programu telewizji Polsat Must Be the Music. Tylko muzyka. Dotarli do odcinka półfinałowego. 31 maja 2014 roku wystąpili na XII Sopot TOPtrendy Festiwal w konkursie „Trendy”, w którym wygrali główną nagrodę z piosenką “Malinowa dziewczyno”. Singiel dotarł m.in. do drugiego miejsca listy przebojów Top 15 Wietrznego Radia. W 2015 roku wydali drugi album studyjny, zatytułowany Zbójnicki after. W lutym 2018 roku z utworem „Krakowiacy i górale” zakwalifikowali się do finału krajowych eliminacji do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji. W koncercie finałowym, rozgrywanym 3 marca, zajęli ósme miejsce.

SYLWIA GRZESZCZAK

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Słynąca z niezwykłego głosu oraz umiejętności gry na pianinie, których połączenie z wielką gracją i niebywałą łatwością przekuwa w kolejne hity. Swoje pierwsze kroki na scenie stawiała już w wieku pięciu lat. Zadebiutowała w programie „Od przedszkola do Opola”, gdzie wykonała piosenkę z repertuaru Krzysztofa Krawczyka „Byle było tak”.

W 2008 roku Sylwia Grzeszczak wydała swój debiutancki album „Ona i On”

Po jego ogromnym sukcesie rozpoczął się przełomowy rok w karierze Sylwii. Światło dzienne ujrzał jej pierwszy solowy singiel, „Małe rzeczy”. Utwór szybko stał się niekwestionowanym hitem lata 2011.

W sierpniu 2011 pojawił się drugi solowy singiel Sylwii, zatytułowany „Sen o przyszłości”. Singiel szybko powielił sukces „Małych rzeczy”, opanowując kolejne listy przebojów największych stacji radiowych. Sylwia szybko stała się najczęściej wyszukiwaną osobą w Google w Polsce, a teledysk do utworu „Sen o przyszłości” zagwarantował artystce pierwszą w historii Polski wygraną w 36 edycji międzynarodowego konkursu World Music Trophy.

Kolejne lata to między innymi premiera nowego singla artystki pt. „Flirt”, który był zapowiedzią trzeciego krążka, zatytułowanego „Komponując siebie”. W maju 2014 wystąpiła na koncercie „TOP” w ramach festiwalu TOPTrendy zorganizowanym dla artystów z największą ilością sprzedanych płyt w Polsce. Nie było to jedyne wyróżnienie tego festiwalu – dzień później wokalistka odebrała nagrodę za Największy Przebój Lata ze swoim utworem „Księżniczka”. W sierpniu podczas gali Eska Music Awards odebrała siódmą w swojej karierze statuetkę Eska Music Awards, pobijając tym samym rekord w ilości wygranych statuetek.

W 2016 roku, podczas gdy dwie poprzednie płyty Sylwii pokryły się potrójną platyną, artystka pracowała nad kolejnym studyjnym albumem. W sierpniu wystąpiła na gali Eska Music Awards 2016, gdzie zaśpiewała premierowy utwór ze swojego najnowszego krążka – „Tamta dziewczyna”. Podczas wydarzenia otrzymała dwie statuetki w kategoriach Najlepsza Artystka i Eska TV Award – Najlepsze Video za „Tamtą dziewczynę”. W listopadzie ukazał się jej czwarty album studyjny, zatytułowany „Tamta dziewczyna”. Niecały miesiąc po premierze płyta uzyskała status platynowej. W marcu 2017 roku singiel “Tamta dziewczyna” osiągnął status podwójnego diamentu.

SŁAWOMIR

Sławomir – twórca, wokalista, wizjoner. Twórca nowego gatunku muzycznego Rock Polo czyli połączenia muzyki tanecznej ze szlachetnym rockowym brzmieniem. Swoją karierę muzyczną i warsztat szlifował w Nowym Jorku, w Watermill Center (Long Island USA) pod okiem Roberta Wilsona.

To właśnie na Long Island poznał swoją obecną żonę Kajrę. Jak sam wspomina po powrocie do Ojczyzny, wszystkie pieniądze zainwestował w pierwszy teledysk pt. „Megiera”. Był to pierwszy singiel na rynek Ojczysty.

Wokalista to dowód na to, że American Dream możliwy jest też w Ojczyźnie. W zaledwie trzy miesiące od premiery „Megiery”, Sławomir został zaproszony na Sopot Hit Festiwal, gdzie wystąpił jako gwiazda.

W życiu Sławomira nastąpił jasny podział. Żona zabiera mu wszystkie pieniądze – on zbiera popularność. Gwiazda Rock Polo koncertuje wraz z Kajrą i zespołem „Trzymamy się Zapały”, którzy tworzą czołowi muzycy z Warszawy. Koncerty to wielkie show, a widownia bardzo docenia to, że zespół gra zawsze na żywo.

Sławomir ma tysiące fanów w Ojczyźnie. Potwierdził to Muzyczny Rekord Polski w projekcie crowdfundingowym na platformie „ wspieram.to”. Dzięki zagorzałym fanom Sławomir nagrał swój debiutancki longplej „The Greatest Hits” i przygotowuje kolejne klipy. Płyta jeszcze zanim powstała sprzedała się w tysiącu egzemplarzy i tym samym przeszła do legendy crowdfundingu. Teraz trafiła w ręce słuchaczy, od razu plasując się wśród bestsellerów Empiku. Aktualnie Sławomir zaczyna trasę koncertową promującą debiutancki album.

IRA

IRA to polski zespół rockowy, pochodzący z Radomia. Powstał w 1987 roku, a zadebiutował w roku 1988, na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwsza płyta zespołu – „IRA” – ukazała się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta „Mój dom”, a następnie „1993” i koncertowa „Live” odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do grona czołówki polskich zespołów rockowych. Pochodzące z tych albumów przeboje, takie jak: „Nadzieja”, „Mój dom”, „Bierz mnie”, „Wiara”, czy „California” do dziś rozgrzewają publiczność podczas koncertów zespołu.

W drugiej połowie lat 90. zespół zmienił swoje oblicze, sięgając na płycie „Znamię” do nieco cięższych brzmień. W 1996 roku, po wydaniu płyty „Ogrody”, z zespołu odszedł gitarzysta i współzałożyciel, Kuba Płucisz, a kilka miesięcy później IRA zawiesiła działalność.

Po 7 latach przerwy grupa wróciła na scenę. Zespół ruszył w trasę koncertową pod hasłem: „IRA – Wracamy!”, która gromadząc rzesze fanów, utwierdziła grupę w słuszności tej decyzji. 12 sierpnia 2002 roku zespół wydał płytę „Tu i teraz”, przypominając się szerszej publiczności. W 2003 roku IRA obchodziła 15-lecie istnienia. Z tej okazji, w Amfiteatrze w Radomiu odbył się wielki koncert jubileuszowy, który zgromadził blisko 7 000 fanów!

W 2004 roku ukazała się studyjna płyta „Ogień”, która po lżejszej „Tu i teraz”, jest zwrotem w stronę mocnego, gitarowego brzmienia i powrotem do muzycznych korzeni zespołu. Wraz z początkiem roku 2005 zespół rozpoczął klubową trasę koncertową, która trwała do marca. Na przełomie 2008 i 2009 roku zarejestrowane zostały pierwsze partie na nową – dziewiątą studyjną płytę zespołu. 6 marca w Bielsku-Białej odbyła się inauguracja trasy „IRA AKUSTYCZNIE”, w ramach której zespół zaprezentował swoje największe przeboje w wersjach akustycznych.

Wraz z początkiem roku 2012 światło dzienne ujrzał też nowy singiel – utwór pt. „Taki sam”, zapowiadający nową płytę. W czerwcu pojawił się drugi singiel – piosenka pt. „Szczęśliwa”. Od maja do września zespół grał trasę plenerową, natomiast w październiku rozpoczęła się druga odsłona trasy jubileuszowej. W marcu 2013 roku ukazał się trzeci singiel zapowiadający nową płytę – utwór pt. „Uciekaj”. Po blisko czterech latach od wydania krążka „9”, 16 kwietnia 2013 roku na rynku ukazało się najnowsze, dwupłytowe wydawnictwo zespołu – płyta „X”. Pierwszy krążek zawiera 10 premierowych utworów, a wśród nich dobrze już znane single „Taki sam”, „Szczęśliwa” oraz „Uciekaj”.

Przedostatnie wydawnictwo to „Ira Akustycznie Live DVD + CD” będące zapisem koncertu, który odbył się w październiku 2014 w Klubie Wytwórnia w Łodzi. Legenda polskiej sceny rockowej tym razem pokazała swoje delikatniejsze i bardziej liryczne oblicze, wykonując nowe, akustyczne aranżacje swoich przebojów. Wydawnictwo uzyskało status „Złotej Płyty”

W maju 2016 zespół wydał płytę „MY”, która w październiku uzyskała status “Złotej Płyty”, a promujący wydawnictwo pierwszy singiel “Wybacz” w sierpniu 2016 uzyskał status “Platynowego Singla”. Aktualnie płytę promuje kolejna kompozycja “Wymyśleni”, która z powodzeniem podbija serca słuchaczy.

informacje i zdjęcia: http://myslenice.pl/
opublikowano: 25.04.2018

Drogi Użytkowniku, przypominamy podstawowe informacje z zakresu przetwarzania danych dostarczanych przez Ciebie podczas korzystania z naszych serwisów. Zamykając ten komunikat, zgadzasz się na wskazane w linku działania. więcej informacji

Stosowanie plików cookies i innych technologii

Wraz z naszymi partnerami stosujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne pokrewne technologie, które mają na celu:
• Zapewnienie bezpieczeństwa podczas korzystania z naszych stron
• Ulepszenie świadczonych przez nas usług poprzez wykorzystanie danych w celach analitycznych i statystycznych
• Poznanie Twoich preferencji na podstawie sposobu korzystania z naszych serwisów
• Wyświetlanie spersonalizowanych reklam, które odpowiadają Twoim zainteresowaniom

Zakres wykorzystywania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Bez wprowadzenia zmian ustawień, informacje w plikach cookies mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Tak wykorzystujemy Twoje informacje

W ramach świadczonych przez nas usług staramy się wyświetlać reklamy odpowiadające Twoim zainteresowaniom, które dotyczą naszych produktów oraz produktów klientów korzystających z naszych usług reklamowych (marketing bezpośredni). W tym celu wykorzystujemy informacje zapisywane w plikach cookies, które otrzymujemy podczas korzystania z naszych stron. Nasze działania podejmowane są zgodnie z obowiązującym prawem w ramach tzw. uzasadnionego interesu administratora danych, ponieważ chcemy, by wszystkie nasze usługi, w tym wyświetlane reklamy, były najlepiej dopasowane do potrzeb użytkownika. Podstawowe zasady korzystania z naszych serwisów zostały określone w tym regulaminie. (link do regulaminu)
Administratorem tych danych jesteśmy my, czyli Myślenice Itv Telewizja Powiatowa Chęć Jarosław. z siedzibą w Myślenice 32-400 ul Rynek 27. Możesz skontaktować się z nami za pośrednictwem https://www.myslenice-itv.pl/kontakt/ oraz w dowolnym momencie wyrazić swój sprzeciw wobec tego rodzaju działań.

Wykorzystywanie Twoich informacji przez naszych partnerów

Podobne działania w celach marketingowych podejmują nasi partnerzy, którym udostępniamy powierzchnię reklamową na naszych stronach. Wśród naszych partnerów znajdują się dostawcy technologii reklamowej, sieci reklamowe, domy mediowe, agencje interaktywne oraz reklamodawcy.
Nasi partnerzy gromadzą i wykorzystują informacje określające Twój sposób korzystania z naszych serwisów. Dzięki temu wyświetlają reklamy najbardziej dopasowane do uzyskanych informacji oraz udostępniają je innym podmiotom wyświetlającym lub zlecającym reklamę w Internecie.
W związku z reformą prawa ochrony danych osobowych nasi partnerzy potrzebują Twojej zgody na działania, których dokonują na naszych stronach. W przypadku jej udzielenia nasi partnerzy będą mogli, w ramach uzasadnionego interesu, wykorzystać Twoje informacje także dla celów analitycznych służących ocenie skuteczności podejmowanych działań marketingowych. Pamiętaj, że ewentualna zgoda jest Twoją dobrowolną decyzją, natomiast brak jej udzielenia może wpłynąć na Twój komfort korzystania z naszych serwisów. Reklamy nieodpowiadające zainteresowaniom użytkownika są nie tylko nieatrakcyjne, ale i drażniące dla odbiorcy.
Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu (kliknięcie w przycisk "Przejdź do serwisu" lub "X"). Udzieloną zgodę możesz w każdej chwili wycofać, co jednak nie będzie równoznaczne z tym, że korzystanie z tych informacji do czasu wycofania zgody było niezgodne z prawem.

Twoje prawa

Masz pełne prawo do zgłoszenia podmiotowi wykorzystującemu Twoje dane osobowe żądania dostępu do tych informacji, ich poprawiania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Pamiętaj jednak, że nie w każdym przypadku możliwe jest zrealizowanie Twoich praw w odniesieniu do informacji zapisanych w plikach cookies.
Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce prywatności (link do polityki prywatności), z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Zamknij