Connect with us

Rozrywka

Myślenicki Orienteering. Mapa, kompas, radość uczestników

Opublikowano

w

orientereeng 1
stw

We wtorek 20 października na Zarabiu odbyła się pierwsza impreza z serii Myślenicki Orienteering, organizowanej przez Akademicki Klub Imprez na Orientację PTTK w Krakowie oraz myślenickie Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu. Tym razem do zmagań z mapą i kompasem przystąpiła młodzież z lokalnych szkół. Ze względu na aktualne wytyczne sanitarne zespoły składały się z uczniów tej samej klasy, a każdemu z nich została przydzielona inna godzina startu. Zawodnicy zmierzyli się z tematycznymi trasami, poszukując prawidłowych punktów kontrolnych i ciesząc się aktywnością na świeżym powietrzu.

Podium w kategorii szkół podstawowych zdobyły zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach:

I miejsce: zespół TIM Ingarden z SP 1 w składzie: Błażej Ingarden, Mikołaj Ingarden 

II miejsce: zespół Stonoga Gand z SP 2 w składzie: Dominik Miszczak, Kacper Kędziora, Kacper Suruło

III miejsce: zespół LMD z SP 2 w składzie: Lilianna Słowiak, Dawid Wardęga

Natomiast spośród reprezentacji szkół średnich najlepiej poradziły sobie drużyny z I LO w Myślenicach oraz PCKZiU z Wieliczki:

I miejsce: zespół Konstantynopolitańczykowianeczki z I LO w Myślenicach w składzie: Klemens Kopera, Karolina Ferfecka

II miejsce: zespół Kanciastoporci z PCKZiU w Wieliczce w składzie: Maciej Wójcik, Asia Kamisińska, Zuzia Jania

III miejsce: zespół Turkucie Podjadki z PCKZiU w Wieliczce w składzie: Radek Zgud, Wiktoria Oczkoś

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy również medale i nagrody.

Kolejne imprezy z cyklu odbędą się w styczniu (sobota 16.01) oraz kwietniu. Zapraszamy na nie wszystkich chętnych – zarówno młodzież jak i dorosłych.

Więcej informacji – http://bit.ly/MO_wydarzenie , zapisy – http://bit.ly/MO_zgloszenia

Cykl imprez Myślenicki Orienteering został sfinansowany ze środków Fundacji Orlen w ramach programu „Moje miejsce na Ziemi”. Patronat honorowy objął burmistrz miasta i gminy Myślenice.

Galeria:

Myślenicki Orienteering. Mapa, kompas, radość uczestników


Zdjęcia nagród od UMiG fot. Marta Kapołka – https://www.flickr.com/photos/135726764@N02/sets/72157716558421737/

Zdjęcia z imprezy fot. Natasza Figiel – https://www.flickr.com/photos/nataszafigiel/albums/72157716554053783/page2


Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z naszego regionu subskrybuj nasz kanał:

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Gmina Myślenice

Młodzi zawodnicy LKS Sęp Droginia nie próżnowali na wakacyjnym wyjeździe

Opublikowano

w

Młodzi zawodnicy LKS Sęp Droginia nie próżnowali  na wakacyjnym wyjeździe
stw
 
 
Od  23.07 do  29.07  młodzi zawodnicy LKS Sęp Droginia uczestniczyli w obozie sportowym.  W tym roku zespół Sępa wyjechał do pięknej miejscowości Węgierska Górka położnej w województwie śląskim w powiecie żywieckim. 
 
W obozie  udział wzięło 22 zawodników z roczników 2009 – 2016 oraz 3 opiekunów. Drużyna podczas wyjazdu odbyła 10 sesji treningowych na miejscowym obiekcie oraz zagrali krótki turniej, w którym okazali się najlepsi w grupie Żak i Młodzik.
Wolne chwile poza zajęciami sportowymi piłkarze z Drogini spędzili na zwiedzaniu okolicy oraz regeneracji w parku wodnym.
Do domów wrócili z wielką dawką nowych doświadczeń wspomnień oraz zapału na dalszy rozwój swojej przygody z piłką nożną.  W imieniu klubu LKS Sęp Droginia chcielibyśmy serdecznie podziękować organizatorom, samym uczestnikom, opiekunom Pani Irenie Stefan, trenerowi Danielowi Serafinowi oraz gminie Myślenice, a w szczególności burmistrzowi Jarosławowi Szlachetce za patronat nad całym obozem. Podziękowania ślemy także do gospodarzy i właścicieli ośrodka Freaco oraz wszystkich pracowników. Dziękujemy również innym uczestnikom obozu z którymi nasi zawodnicy mogli spędzać wolne chwile a w szczególności drużynom z którymi nasi zawodnicy zostali mecze oraz turnieje sparingowe- mówi Aleksander Horab, prezes LKS Sęp Droginia 

 

Kontynuuj czytanie

Akcje charytatywne

Jubileuszowe XXV Dni Dobczyc A.D. 2022

Opublikowano

w

Jubileuszowe XXV Dni Dobczyc A.D. 2022
stw

 

25 lat minęło jak jeden dzień. Dni Dobczyc w swej jubileuszowej odsłownie, po dwuletniej pandemicznej przerwie przyszedł czas na XXV Dni Dobczyc. Moc atrakcji, artyści lokalni, gwiazdy wieczoru zespoły: Kombii, Sławomir i MIG, pokazy artystyczne i sportowe, wesołe miasteczko, Wawel Truck… i wiele, wiele więcej.

 

Organizatorzy: Izba Gospodarcza Dorzecza Raby oraz Gmina i Miasto Dobczyce.

Kontynuuj czytanie

Gmina Lubień

XII Biesiada Orkiestr Dętych w Tenczynie

Opublikowano

w

XII Biesiada Orkiestr Dętych w Tenczynie
stw

 

Już po raz dwunasty w  Tenczynie odbyła się Biesiada Orkiestr Dętych a po raz dziewiąty w ramach projektu Odkryj Beskid Wyspowy „Beskidzkie Rytmy i Smaki.” W tym roku dodatkową okazją do świętowanie był jubileusz 95-lecia istnienia jednostki OSP Tenczyn oraz Orkiestry Dętej OSP Tenczyn.

W tegorocznej edycji imprezy udział wzięły zaproszone orkiestry dęte z regionu: Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Myślenice, Orkiestra Dęta Gminy Stryszawa, Góralska Orkiestra Dęta ze Skomielnej Czarnej i Bogdanówki, Orkiestra Dęta „Orzeł” z Trzebuni oraz Orkiestra Dęta OSP Węglówka. Po przemarszu na Stadion KS „ Topór” wszystkie orkiestry wykonały wspólny dwa wspólne utwory. Przyszedł czas na prezentację orkiestr, po nich pokaz sprawności bojowej drużyn: żeńskiej i młodzieżowej OSP Tenczyn.
 
Jubileusz tenczyński uświetniły zespoły ”Mali Toparzanie” i „Toporzanie”. W czasie występów można było skosztować regionalnych przysmaków przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich.  Dla najmłodszych na placu zabaw były gry i zabawy oraz dmuchańce.

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

sierpień 2022
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
« lip   wrz »

youtube

Najczęściej czytane