Connect with us

Gmina Myślenice

Myślenickie Wianki nad Rabą już w najbliższą sobotę!

Opublikowano

w

Myślenickie Wianki nad Rabą już w najbliższą sobotę!

Zabierz koc i przyjaciół i wybierz się na myślenickie Wianki nad Rabą! Już 26 czerwca 2021 rozpoczniemy tegoroczne wakacje plenerowym wydarzeniem, w ramach którego gmina Myślenice we współpracy z jednostkami kultury zaplanowała mnóstwo atrakcji!

Od 16 do 19 na plaży trawiastej na Zarabiu w Międzypokoleniowej Strefie Warsztatowej Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu odbędzie się wspólne plecenie wianków. W międzyczasie będzie można wziąć udział w zajęciach Jogi z widokiem na rzekę, a także salonie poezji.

Na scenie o 19:00 odbędzie się Kącik zapomnianej piosenki z udziałem publiczności, a koncertować będzie Tercet Pandemiczny w składzie Magdalena Starzec, Mieczysław Starzec oraz Tomasz Chorzalski. O 20:00 zapraszamy na koncert zespołu ACO Projekt – w składzie Beata Ryś, Marcin Chryczyk, Grzegorz Jaromin, Florian Oskwarek i Robert Jastrzębski.

Od 21:00 wspólne puszczanie wianków na Rabie oraz lampionów szczęścia.

Dodatkowe atrakcje to animacje i atrakcje dla dzieci, Koła Gospodyń Wiejskich z tradycyjnymi produktami

Wydarzenie Towarzyszące:

Średniowieczny obóz rycerski i strefa Muzeum Niepodległości w Myślenicach

Wspólny obóz rozbiją kustosze miasta Myślenic wraz z zaprzyjaźnionym rycerzem Spytkiem II z Melsztyna i jego świtą. Pokaz życia codziennego, strojów i kultury dworskiej z XIV wieku. Pasowania na rycerza, zakuwanie w dyby, gra w kości, prezentacja wojskowego rzemiosła.

17.00 – prezentacja gry na średniowiecznych instrumentach

17.45 – pokaz umiejętności rycerskich Spytka II z Melsztyna

18.15 – ćwiczenia bojowe straży miejskiej

Akcja #Szczepimy się – Sesja pytań i odpowiedzi lek. Marcin Jarząbek

10:00-16:00 – Sierściuchowy piknik ,,Nie kupuj , adoptuj lub wspieraj” organizowany przez Stowarzyszenie Przytul Sierściucha

Podczas Wianków odbędzie się zbiórka charytatywna na rzecz Leszka Pniaczka organizowana przez Fundację Licytuję Pomagam.

Na wydarzenie zaprasza burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

wrzesień 2021
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
« sierpień   październik »
stw

youtube

Najczęściej czytane