fbpx
Connect with us

Gmina Siepraw

Na co dzień „Główkuje po Europie”, ale ma czas na wsparcie akcji w Sieprawiu

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

SIEPRAW: Intencja jest taka, że chcę aby świat był lepszy, mówi Michał Kazimierz Stryszowski znany z akcji „Główkujemy po Europie”. Sportowiec jeździ po Europie i podbija piłkę nożną głową nawet po 7 tysięcy razy. W ten sposób zbiera pieniądze na szczytne cele.

W pewnym sensie zainspirował mnie ksiądz Jacek Stryczek, który jest założycielem stowarzyszenia Wiosna, realizującego akcję „Szlachetna Paczka”. Wielokrotnie słuchałem jego kazań, w szczególności tych na temat rozwijania swoich talentów. Zacząłem się wtedy zastanawiać, jaki talent kryje się we mnie. Wtedy właśnie odkryłem, że jest to podbijanie piłki głową.
Jakiś czas temu wraz z żoną ustaliliśmy, że na moje 40. urodziny zamiast prezentu pobiję swój rekord z młodzieńczych lat – 1200 podbić. W moje urodziny, w deszczowy dzień, udało mi się tego dokonać – miałem 1387 podbić. Po pewnym czasie ponownie słuchałem kazania księdza Jacka, który mówił, że nie wystarczy rozwijać talenty, trzeba robić to w jakimś celu. W tym momencie zrodził się pomysł na akcję „Główkujemy po Europie”. Był to pomysł mój oraz żony, która bardzo mnie wspiera, za co bardzo jej dziękuję. Wraz z Krakowskim Hospicjum dla Dzieci im ks. Józefa Tischnera ustaliliśmy, że cały dochód z naszej akcji przeznaczymy na owe hospicjum
. Ustaliliśmy, że podbijemy wszystkie europejskie stolice.

W ramach akcji Główkujemy po Europie została nam do podbicia ostatnia stolica Madryt i będą podbite wszystkie 28 stolic. Teraz również wspieramy pojedyncze osoby, praktycznie co miesiąc kogo innego, teraz mieliśmy taką akcję 2,5 miesiąca, uzbieraliśmy na zrzutce 73 tysiące na rehabilitacje Patryka. Dodatkowo współpracuję z Krzysztofem FRĄCKOWIAKIEM (Czynimy Dobro) gdzie pomagamy potrzebującym z całej Polski- mówi Michał Kazimierz Stryszowski.

Oczywiście, piłka nożna, a dokładniej „główkowanie” nią, to pasja, pracującego na co dzień w Wiedniu w niezwiązanej ze sportem branży Michała Stryszowskiego .

Główkujący po Europie Kazimierz Stryszowski, pomoże również w powiecie myślenickim a dokładniej w Sieprawiu. Przedszkole Kropla Słońca we współpracy z ZPO w Sieprawiu, Szkołą Podstawową w Łyczance oraz GOKiS w Sieprawiu organizuje bowiem 1 grudnia w hali widowiskowo-sportowej w Sieprawiu akcję charytatywną.

Zbierane będą fundusze na rehabilitację 4 letniego chłopca – Patryka Mikity, który zmaga się z guzem mózgu. Do 25 listopada można przekazać dowolne fanty na planowaną loterię. Dostarczać je można do sekretariatu przedszkola.

Jeżeli ktoś z Państwa jest chętny, można także przygotować ciasta, ciasteczka lub deserki, które będą sprzedawane, w specjalnie przygotowanej kawiarence. Słodkości prosimy dostarczyć w dniu wydarzenia, czyli 1 grudnia o godzienie 15.00 do hali widowiskowo-sportowej w Sieprawiu- informują organizatorzy wydarzenia.

Podczas akcji charytatywnej, będzie możliwość wylicytowania kopii koszulki którą wysłana zostanie do Watykanu dla papieża Franciszka.

Część informacji pochodzi ze strony : polonika.at

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Czerwiec 2020
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
« Maj   Lip »

youtube

Najczęściej czytane