Connect with us

Gmina Dobczyce

Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Dobczycach i ciąg dalszy dyskusji wokół “Charstka”

Opublikowano

w

Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Dobczycach i ciąg dalszy dyskusji wokół “Charstka”

W czwartek 25 marca w Dobczycach odbyła XXXII nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Dobczycach ze względu na pandemiczne obostrzenia sesja odbyła się w trybie zdalnym. W porządku obrad znalazły się:

  • prezentacja projektu rewitalizacji terenu pod Zaporą Dobczycką, wraz z koncepcją parku sensorycznego i ogrodem doświadczeń – Park 8 zmysłów
  • informacja burmistrza w sprawie podjętych i planowanych działań w związku z zamiarem budowy przez inwestora, na działkach gminnych o nr ewidencji: 716/5, 716/12, 716/14, 716/15, 716/16, 176/17, 176/18, 716/19, 872/2 w Dobczycach elektrowni fotowoltaicznej PV Dobczyce o mocy 12,2 MW.
  • podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia rezolucji przeciwko planom budowy elektrowni fotowoltaicznej o mocy 12,2 MW, na terenie tzw. “Charstka”, obejmującym działki będące własnością gminy Dobczyce
    o powierzchni 187 400 m2.

Temat inwestycji na “Charstku” wzbudza wciąż wiele emocji co radni zgodnie z porządkiem obrad głosowali w sprawie przyjęcia rezolucji przeciwko planom budowy elektrowni fotowoltaicznej. W sprawie głos zabrał burmistrz Dobczyc Tomasza Suś, projekt budowy “Parku 8 Zmysłów przedstawił dr Miłosz Zieliński. Ostatecznie podczas głosowania radni odrzucili rezolucje przy stosunku głosów 5 za oraz 9 głosów przeciw.

To ciąg dalszy burzliwej dyskusji, jaka toczy się wokół gminnych ziem. W tym temacie radna Rady Miejskiej Marta Zając wystosowała bowiem 8 maca pismo do burmistrza:

Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Dobczycach i ciąg dalszy dyskusji wokół “Charstka”

Na pismo powyższe otrzymała odpowiedź 23 marca, oto treść odpowiedzi:

Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Dobczycach i ciąg dalszy dyskusji wokół “Charstka”

Przypomnijmy, że w niedzielę 21 marca kilkadziesiąt osób protestowało przeciwko inwestycji w fotowoltaicznej pod Zaporą. Warto dodać, że swój sprzeciw wobec budowy elektrowni fotowoltaicznej mieli okazie wyrazić mieszkańcy w petycji online, której autorką była radna Marta Zając. 24 marca br. poinformowała:

– “Zakończyło się zbieranie podpisów w formule online pod petycją sprzeciwiającą się budowie elektrowni fotowoltaicznej, na terenie pod Zaporą w Dobczycach. Zebraliśmy 257 głosów. Wierzę, że każdy z nich przybliża nas do powrotu do koncepcji zagospodarowania tego terenu z myślą o rekreacji i wypoczynku.  Treść petycji, z załączonymi podpisami, zostanie przeze mnie złożona do Gminy.

Co dalej z “Charskiem”? Zapewne wkrótce pojawią się kolejne informacje.


Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z naszego regionu, subskrybuj nasz kanał:

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Wydarzenia

wrzesień 2021
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
« sierpień   październik »
stw

youtube

Najczęściej czytane