Connect with us

Kultura

Nagrody starosty w dziedzinie kultury i sportu 2022 zostały wręczone

Opublikowano

w

Nagrody starosty w dziedzinie kultury i sportu 2022 zostały wręczone
stw

 

W poniedziałek  11 lipca 2022 roku w Zespół Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach odbyło się uroczyste  wręczenie nagród starosty Józefa Tomala za osiągnięcia w dziedzinie sportu i kultury. Wyróżniono osoby osiągające wysokie wyniki sportowe na szczeblu krajowym i międzynarodowym oraz wnoszących wyjątkowy wkład w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechnianie kultury.

 
Laureatami  w dziedzinie kultury zostali:
1. Schola Dziecięco-Młodzieżowa przy Parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Krzczonowie
2. Andrzej Moskal
3. Edward Hobot
4. Związek Podhalan Oddział Górali Kliszczackich w Skomielnej Czarnej
5. Koło Gospodyń w Raciechowicach
6. Koło Gospodyń Wiejskich w Trzebuni
7. Jolanta Czernecka
8. Paweł Piwowarczyk
9. Józef Stanisław Błachut
10. Grażyna Gubała
11. Stowarzyszenie Teatr pod Zamkiem w Dobczycach
12. Barbara i Andrzej Druzgała
13. Joanna Juras
14. Adam Woźnica
 

Laureatami w dziedzinie sportu zostali:

1. Krzysztof Pyzio
2. Łukasz Serafin
3. Marek Marszalik
4. Łukasz Senderski
5. Joanna Światłoń
6. Adam Stopka
7. Łukasz Mikołajczyk
8. Jagoda Kozak
9. Milena Kosek
10. Justyna Madej
11. Dawid Orawin
12. Dominika Sanowska
13. Nikola Hajdas
14. Milena Flak
15. Julita Łętocha
16. Mariusz Jędrocha
17. Marcin Słomka
18. Maciej Jamrozik
19. Jarosław Żur
20. Fabian Stanach
 
Podczas wydarzenia miały miejsce pokazy wyróżnionych w tegorocznej edycji: judoki Adama Stopki  i jego brata Sebastiana a także zawodniczki tańca artystycznego Julity Łętochy.
 
Na tegoroczne nagrody przeznaczono kwotę: 58.000 zł.
 
Galeria:

informacje i zdjęcia: Powiat Myślenicki

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Kontynuuj czytanie

Gmina Pcim

Dożynki gminy Pcim – Trzebunia 2022

Opublikowano

w

Dożynki gminy Pcim – Trzebunia 2022
stw

„Plon niesiemy plon w gospodarza dom” i ponieśli przedstawiciele z KGiGW PCIM, KGW STRÓŻA i KGW TRZEBUNIA misternie uwite wieńce do Kościoła Parafialnego w Trzebuni. Gdzie od mszy świętej dziękczynnej rozpoczęły się Dożynki Gminy Pcim. 

🌾Było tradycyjnie, było regionalnie i pięknie. szczegóły w materiale filmowym.

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Kurier Myślenicki – odcinek 231

Opublikowano

w

Kurier Myślenicki – odcinek 231
stw

Zapraszamy na najnowszy odcinek Kuriera Myślenickiego nr 231.

W tym wydaniu znajdziecie informacje na temat: prestiżowego wydarzenia kolarskiego czyli Tour de Pologne, które po raz kolejny zagościło na drogach gminy Myślenice, Myślenickiej Scenie Letniej w Zawadzie. Ponadto dowiecie się jakie porozumienie zostało podpisane przez przedstawicieli WOT-u oraz Lasów Państwowych w Nadleśnictwie Myślenice, a także na jaki cel mieszkańcy Łęk wydali środki w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022.

 

Kontynuuj czytanie

Gmina Dobczyce

Biblioteki z Myślenic, Dobczyc i Pcimia z dofinansowaniem z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Opublikowano

w

biblio plecak 2 3 750x340
stw

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

Planowany budżet Programu na lata 2021-2025 wynosi blisko 1,1 mld zł, w tym 635 mln zł z budżetu państwa.

Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury, oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki.

W NPRCz 2.0 na lata 2021-2025 wyróżniono cztery Priorytety:

Poprawa oferty bibliotek publicznych, inwestycje w infrastrukturę bibliotek publicznych, zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych oraz program dotacyjny dla bibliotek oraz promocja czytelnictwa.

Warto podkreślić, że po wspomniane środki z sukcesem sięgają Biblioteki Ziemi Myślenickiej i tak w tym roku dofinansowanie otrzymały:

☑️ Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach

Biblioteka otrzymała dofinansowanie zakupu nowości ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

„Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.

Może być zdjęciem przedstawiającym książka i tekst „"Dofinansowanie dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków Priorytet Kierunek Interwencji 1.1 w ramach NPRCZ 2.0" Nasza biblioteka otrzymała 41 838,00 zt na zakup książek i audiobooków. TEATR HIULTI cZ Narodowy Y... Czytelnictwa Ministerstwo Dziedzictwa Narodowego Dofinansowano Narodowege wramach realizacjiNarodowegoPr BIBLIOTEKA NARODOWA Miejska Biblioteka Publiczna Kruczka w Myślenicach”

☑️ Miejska Biblioteka Publiczna w Dobczycach

10 796 zł – to kwota dofinansowania na zakup nowości wydawniczych dla biblioteki i DLA WAS. Nowości wypełniają półki. Dofinansowanie umożliwia także kontynuację zakupu dostępu do książek elektronicznych.
Na stronie Biblioteki czytamy: –„W imieniu naszych czytelników, którzy korzystają z naszego księgozbioru, jak również z książek elektronicznych, do których biblioteka wykupuje dostęp dziękujemy za wsparcie włodarzom naszego miasta. Na ręce Pana Burmistrzowi Gmina i Miasto Dobczyce Tomasza Susia składamy podziękowanie za możliwość zwiększenia wkładu własnego przez bibliotekę na zakup nowości, co przyczyniło się także do pozyskania większej kwoty dotacji.
„Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.
Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i tekst
Na zdjęciu Paweł Piwowarczyk dyrektor Biblioteki w Dobczycach

☑️Gminna Biblioteka Publiczna w Pcimiu zakończyła projekt Sieć na kulturę pt. „Projektowanie i realizacja serwisów internetowych oraz gier mobilnych”. Za udział biblioteka otrzymała cztery laptopy i dwa tablety, które posłużą do realizacji ciekawych warsztatów i projektów.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „ONLTELIMLREIL.ON GMINNA BIBLIOTEKAPUBLICZNA w PCIMIU wramachprogramu "Dofinansowania dla bibliotek publicznych nazakupnowościwydawniczychoraz uslugizdalnegodostępudoksiążek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków-Priorytet Kierunek interwencji wramach NPRCZ2.0 uzyskała dofinansowanie w kwocie 10 930,00 "Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego wramach realizacj Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025" BIBLIOTECA SABOOON”

informacje i zdjęcia: Biblioteka Myślenice, Biblioteka Dobczyce, Biblioteka Pcim

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

sierpień 2022
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
« lip   wrz »

youtube

Najczęściej czytane