Connect with us

Bez kategorii

Najciekawsze miejsca w Myślenicach. Co warto zobaczyć?

Opublikowano

w

Najciekawsze miejsca w Myślenicach. Co warto zobaczyć?
Najciekawsze miejsca w Myślenicach. Co warto zobaczyć?
Najciekawsze miejsca w Myślenicach. Co warto zobaczyć?
Najciekawsze miejsca w Myślenicach. Co warto zobaczyć?

Trasy piesze, rowerowe, a także interesujące zabytki. Myślenice warte są odkrycia, a nasz przewodnik wskaże, na które atrakcje warto zwrócić szczególną uwagę.

Myślenice na pewno dobrze kojarzą turyści zmierzający słynną zakopianką, czyli trasą z Krakowa do Zakopanego. Widok z okien samochodu to jednak zdecydowanie za mało, by dobrze poznać uroki tego miasta.

Co zobaczyć w Myślenicach?

W związku z tym, że z Myślenic niedaleko do Zakopanego, wielu mieszkańców miasta gorąco wspiera naszych skoczków narciarskich, którzy od lat odnoszą sukcesy na pobliskich skoczniach. Kibice z Myślenic często dopingowali ich na zawodach. Tacy sportowcy jak Adam Małysz, Kamil Stoch czy Piotr Żyła zawsze mogą liczyć na olbrzymi aplauz z ich strony. Wielbiciele narciarstwa także znajdą w Myślenicach coś dla siebie. Podróż kolejką krzesełkową na Chełm trwa prawie dwadzieścia minut i jest jedną z najdłuższych tego typu w naszym kraju. Na górze można wjechać na szlak oraz wybrać się na spacer lub wypoczynek wśród zieleni. Ale nie tylko sportami zimowymi żyje się w mieście. By poznać walory turystyczne Myślenic, należy wysiąść z samochodu i wskoczyć na rower. Następnie ruszyć na cyklocentrum na Chełmie i pokonać ponad trzydzieści kilometrów tras rowerowych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Trasy mają różną skalę trudności, a dla wielbicieli ekstremalnych wrażeń jest trasa zjazdowa typu downhill, która stanowi jeden z etapów Pucharu Polski. To, co wyróżnia trasy rowerowe w okolicach Myślenic, to fakt, że w ciągu niecałych trzydziestu minut można znaleźć się z rowerem na wysokości 645 m n.p.m. A to dopiero początek przygód.

Nie tylko na kółkach

Jeśli tylko odepniemy narty lub zejdziemy z roweru, możemy udać się na pieszą wycieczkę. Okolice miasta to szczególnie nadają się na tego rodzaju wyprawy. Krajobraz jest tutaj bardzo zróżnicowany. Spacer po górach, dolinach i wzniesieniach będzie niezwykle ciekawą formą wypoczynku dla osób w każdym wieku. Trasy mają różny stopień trudności, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Jako punkt startowy możemy przyjąć rynek w Myślenicach, który jest najważniejszym punktem miasta. Możemy tu obejrzeć studnię będącą fontanną. Niedaleko rynku stoi gotycka świątynia wybudowana w XV wieku, czyli kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Ciekawym obiektem jest murowany budynek z końca XVII wieku, w którym obecnie funkcjonuje Muzeum Regionalne. Dawniej był to zajazd odwiedzany przez Ormian. Słynne, nie tylko w regionie, jest myślenickie łowisko pstrągów. Łowisko działa na rzece Raba od 1996 roku, a sezon wędkarski trwa cały rok. Według znawców na najlepsze branie można liczyć na przełomie lutego i marca. Wiosną pstrągi biorą podobno w ciągu całego dnia. Lato jest równie obfite w rybę, ale ceniących spokój wędkarzy może zniechęcać liczba kąpiących się w rzece turystów.

Kontynuuj czytanie

Bez kategorii

Jest duży, miękki i odwiedza dzieci- dziś Dzień Pluszowego Misia

Opublikowano

w

Jest duży, miękki i odwiedza dzieci- dziś Dzień Pluszowego Misia
Jest duży, miękki i odwiedza dzieci- dziś Dzień Pluszowego Misia
Jest duży, miękki i odwiedza dzieci- dziś Dzień Pluszowego Misia
Jest duży, miękki i odwiedza dzieci- dziś Dzień Pluszowego Misia
25 listopada przypada Dzień Pluszowego Misia. Święto  nie ma długiej tradycji, obchodzone jest dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. Nie wszyscy pamiętają o tym dniu. W gminie Myślenice z pomocą w tym temacie, przychodzą jednak Kreatywni Animatorzy, którzy odwiedzają wszystkie gminne Przedszkola Samorządowe, przekazując w prezencie książkę „Dalsze Przygody Misia Uszatka”. Towarzyszy im oczywiście duży duży pluszowy miś.
Uśmiechów wynikających z odwiedzin było co niemiara. I nie ma w tym nic dziwnego, bo kto by nie chciał się zobaczyć z pluszowym misiem, przybić mu piątkę, czy przytulić się do jego miękkiego futerka.
Akcja została zrealizowana przy wsparciu gminy Myślenice.

Fot.: Oliwia Słowiak

Kontynuuj czytanie

Bez kategorii

Najlepsza praca w Myślenicach

Opublikowano

w

Najlepsza praca w Myślenicach
Najlepsza praca w Myślenicach
Najlepsza praca w Myślenicach
Najlepsza praca w Myślenicach

Sukces i życie zawodowe to jeden z najważniejszych aspektów w życiu każdego z nas. Poświęcamy w swoimi życiorysie bardzo wiele lat na edukację i zdobycie odpowiedniej wiedzy, by znaleźć upragnioną, dobrze płatną pracę, która prócz obowiązku będzie sprawiała nam po prostu przyjemność. Statycznie w swojej pracy spędzamy przynajmniej połowę życia. Nic więc dziwnego, że jej wybór jest dla nas istotny. Gdzie znaleźć w Myślenicach wymarzoną pracę? Jak śledzić najlepsze oferty? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska.

Zatrudnienie w Myślenicach

Myślenice to miasto dążącego do ciągłego rozwoju i zapewnieniu najbardziej nowoczesnych udogodnień dla swoich mieszkańców bądź osób przyjezdnych. Władze miasta starają się także zmniejszać poziom bezrobocia, wspierając lokalnych przedsiębiorców oraz oferować jak najwięcej wolnych miejsc zatrudnienia. Praca Myślenice to stanowiska oferujące dogodne warunki oraz atrakcyjne wynagrodzenie. Co do zaoferowania ma nam miasto Myślenice?

Różnorodne stanowiska pracy na wyciągnięcie ręki

Rynek pracy w Myślenicach jest bardzo zróżnicowany. W mieście możemy rozglądać się zarówno za pracą biurową, jak i fizyczną. Co więcej, na terenie Myślenic funkcjonują także przedsiębiorstwa specjalistyczne, poszukujące do swojej załogi osób konkretnie wykwalifikowanych w danej dziedzinie, najczęściej absolwentów politechnik czy innych studiów technicznych.

Praca w Myślenicach czysto fizyczna, oferuje takie stanowiska jak m.in. mechanik samochodowy, hydraulik, ślusarz, pracownik utrzymania ruchu, sypacz, instalator, montażysta, pracownik budowlany. 

Jeśli szukamy zaś pracy biurowej, znajdziemy takie oferty pracy jak: pomoc administracyjno- biurowa, różnorodne ogłoszenia do jednostek samorządu terytorialnego na stanowiska referenta, inspektora czy podinspektora. Także wiele sklepów prowadzących zwłaszcza działalność internetową poszukuje do swojego zespołu osób, które będą dbać o wizerunek strony, aktualizować dostępny asortyment, na bieżąco wprowadzając wiele danych. 

Zwróć uwagę na swoją aplikację

Dokumenty aplikacyjne to wizytówka naszej osoby. W związku z tym warto poświęcić uwagę na wygląd naszej aplikacji. Jej celem jest wyróżnienie się i wpadnięcie w oko naszemu potencjalnemu pracodawcy na tle innych aplikacji. Przede wszystkim nasze CV powinno mieć zwartą i czytelną formę oraz treść. Jasno i precyzyjnie przedstawiać nasze wykształcenie oraz zdobyte doświadczenie. Na wszelkie szczegółowe informacje przyjdzie czas podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Duża i rozbudowana aplikacja znudzi pracodawcę. Wszelkie wymagane załączniki powinny być zeskanowe, a pliki z nimi opisane, jeśli aplikujemy internetowo. Jeśli dokumenty dostarczamy w wersji papierowej, nasze CV powinno być na samej górze, a wszelkie dokumenty potwierdzające nasze uprawnienia i doświadczenie hierarchicznie ułożone poniżej. Tak przygotowana aplikacja z pewnością wzbudzi respekt i zainteresowanie naszą osobą, jeśli tylko będziemy posiadać wymagane kwalifikacje oraz doświadczenie dla pracodawcy.

Regularne przeglądanie portali internetowych z ogłoszeniami o pracę, lokalnej prasy czy słupów ogłoszeniowych to najlepsza opcja na znalezienie interesujących nas stanowisk pracy. Nasze wymarzone stanowisko samo nie zapuka do drzwi naszego domu, dlatego warto mieć oczy i uszy szeroko otwarte.

Kontynuuj czytanie

Bez kategorii

Powiat myślenicki- „Ziemia w dobrym klimacie” ma być już nie tylko hasłem

Opublikowano

w

powiat drzewo
Powiat myślenicki- „Ziemia w dobrym klimacie” ma być już nie tylko hasłem
Powiat myślenicki- „Ziemia w dobrym klimacie” ma być już nie tylko hasłem
Powiat myślenicki- „Ziemia w dobrym klimacie” ma być już nie tylko hasłem

„Ziemia w dobrym klimacie” ma być już nie tylko hasłem powiatu myślenickiego, ale realnymi działaniami skierowanymi w stronę próby zatrzymania zmian klimatycznych. We wtorek 16 listopada w  Starostwie Powiatowym w Myślenicach odbyło się spotkanie władz powiatu myślenickiego z lokalnymi  samorządowcami. Celem było  podpisanie „Porozumienia dla klimatu”. Porozumienie to,  dotyczy projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA – „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” (LIFE19 IPC/PL/000005 – LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA). 

Inicjatywa podpisania porozumienia wynika z bezpośrednich próśb małopolskich gmin do Zarządu Województwa Małopolskiego podczas konsultacji przygotowujących założenia projektu LIFE-IP EKOMALOPOLSKA. W związku z tym w ramach realizowanego przedsięwzięcia Zarząd Województwa Małopolskiego wpisał do realizowanych zadań współpracę i podpisanie porozumienia miedzy powiatami i gminami. Powiat Myślenicki jest partnerem programu realizowanego przez Województwo Małopolskie w okresie od 1 stycznia 2021 do 31 grudnia 2030. Głównymi celami projektu jest m.in.: niskoemisyjna transformacja rynku urządzeń grzewczych i związane z tym tworzenie zielonych miejsc pracy; zmiana postaw behawioralnych w celu zapewnienia szerokiego wsparcia i zaangażowania w środki ochrony klimatu; transfer dobrych praktyk do innych regionów Polski i Europy- powiedział podczas spotkania Józef Tomal, starosta powiatu myślenickiego. 

Jednym z zadań realizowanego projektu ma być wspieranie gminnych ekodoradców, w realizacji ich projektów oraz doradztwo w zakresie Odnawialnych Źródeł Energii i budownictwa zeroemisyjnego. Powiatowi doradcy zapewnią konsultacje dla mieszkańców oraz gminnych ekodoradców w zakresie: OZE i budynków energooszczędnych, neutralności klimatycznej budynków. Co pozwoli odciążyć z tych zadań ekodoradców w gminie, przez co będą mogli poświecić swój czas na realizacje priorytetowych programów w gminie. Natomiast realizacja porozumienia pozwoli na pełniejsze wykonanie rozpoczętych przez Gminy inicjatyw.

Wszystkie działania projektu pozwalają uzupełnić istniejącą sieć gminnych ekodoradców. Doradcy będą wspierani przez Centrum Kompetencji powstające przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, natomiast porozumienie pozwoli również gminom w przyszłości korzystać z wsparcia Centrum Kompetencji oraz sieci ekodoradców działających przy Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości, który odpowiadają za pomoc przedsiębiorcom w wdrażaniu i rozwoju zielonej gospodarki.

Porozumienie podpisali: ze strony powiatu myślenickiego starosta Józef Tomal i wicestarosta Rafał Kudas oraz przedstawiciele gmin z terenu powiatu myślenickiego. Samorządowcy mieli okazję do zadawania pytań dotyczących odnawialnych źródeł energii, oraz tego jak w praktyce ma wyglądać współpraca w ramach prowadzonego programu. Informacje w tym temacie przekazała Justyna Mazurkiewicz – kierownik zespołu klimatu w Departamencie Środowiska, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz Mateusz Murzyn, doradca ds. Klimatu i Środowiska Starostwa Powiatowego w Myślenicach.

Dodatkowy elementem spotkania  było symboliczne posadzenie drzewa na terenie zielonym przy skrzyżowaniu dróg Żeromskiego i Słowackiego w Myślenicach w ramach akcji „Dąb współpracy dla klimatu”. Każda gmina otrzymała również jedno drzewo do posadzenia na swoim terenie.

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

Listopad 2021
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
« paź   gru »

youtube

Najczęściej czytane