fbpx
Connect with us

Akcje charytatywne

„Najgorszy dzień w życiu”. Nie proszą o pomoc ale pomocy potrzebują, tu i teraz !

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

Małgorzata i Zbyszek poznali się blisko 30 lat. Poznała go gdy miała zaledwie 19 lat, on niewiele więcej. To była miłość, był i ślub, zamieszkali razem w jego rodzinnym domu. W pięknych okolicznościach przyrody w Poznachowicach Górnych lecz w nader skromnych warunkach. Stary dom bez  wygód, bez centralnego ogrzewania, bieżącej wody, kanalizacji, łazienki…

Na świat przyszły kolejno dwie córki i syn. Zbyszek pracował zawodowo, dbał o byt rodziny. Małgorzata opiekowała się domem, dziećmi, schorowaną nie w pełni sprawną teściową i emerytowanym bratem Zbyszka. Oprócz tego z mężem pracowali na  gospodarce.
Życie ich zdecydowanie nie było łatwe, ale nie narzekali, nigdy nikogo nie prosili o pomoc, mieli siebie.

Aż do „pechowego 13-go listopada – najgorszego dnia w życiu” –  jak mówi Małgorzata. Zbyszek pił kawę po pracy, rozmawiali o planach na kolejny dzień i nagle zupełnie niespodziewanie zmarł. Karetka nie mogła dojechać pod dom, do którego nigdy nie wiodła żadna utwardzona droga.

16 listopada 2020 roku zamiast radosnej „50-tki” Zbyszka, odbył się Jego pogrzeb. Małgorzata poczuła że jest sama… poczuła, że teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, to ona musi zadbać o swoich bliskich. Że chce zapewnić mamie i bratu Zbyszka godziwe warunki i opiekę a swoim dzieciom lepszą przyszłość.

Ona nie prosi o pomoc ale pomocy potrzebuje, dlatego jeśli chcesz pomóc Małgorzacie i Jej rodzinie dołącz do ludzi dobrego serca. Wybudujmy im nowy dom bo ten w którym żyją grozi zawaleniem! Ten w którym żyje sześcioosobowa rodzina nadaje się wyłącznie do rozbiórki! „Nie trzeba wiele ale trzeba wielu” drobnych gestów, wpłat, zaangażowanych pomocnych dłoni, otwartych serc by Małgorzata i Jej bliscy zaznali godnego życia.

Znaleźli się ludzie którzy chcą pomóc i pomagają, powołali Komitet „Pomoc o wielkim sercu” w składzie: Zbigniew Irzyk – radny Poznachowic Górnych, Maria Wilk -Stalmach, Błażej Szkółka, Wioleta Leśniak, Barbara Konieczna
Małgirzata Knapik, Łukasz Konieczny, Piotr Grabowski- komendant Osp Poznachowice Górne, Paweł Knapik, Jolanta Mistarz – sołtys Raciechowic. Pomóż im zrealizować ten ambitny cel: godne życie Małgorzaty i Jej bliskich w nowym domu. Bezcenne!

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/v5zde7


Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z naszego regionu subskrybuj nasz kanał:

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Luty 2021
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
« Sty   Mar »

youtube

Najczęściej czytane