Connect with us

Gmina Pcim

Najstarszy mieszkaniec gminy Pcim obchodził niedawno setne urodziny

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

PCIM: W tym przypadku, życzenia „sto lat” tracą na znaczeniu. 25 lutego pan Józef Druzgała, obecnie najstarszy mieszkaniec gminy Pcim, obchodził setną rocznicę swoich urodzin. Co więcej, jubilat wraz z małżonką Franciszką, mogą pochwalić się kolejną ważną rocznicą. Ich małżeństwo jest najdłuższe stażem w gminie Pcim (w kwietniu tego roku będą obchodzili  73. rocznicę ślubu.)

Państwo Druzgałowie wychowali gromadkę dzieci, doczekali się wnuków oraz prawnuków. Pomimo sędziwego wieku, pan Józef jest w bardzo dobrej formie fizycznej i intelektualnej, cieszy się dobrą pamięcią i świeżością umysłu. Ulubionym zajęciem jubilata jest czytanie gazet oraz oglądanie programów telewizyjnych. Państwo Druzgałowie to bardzo pogodni, otwarci, życzliwi ludzie, z których emanuje ciepło, spokój i wewnętrzne piękno. Dzięki tym cechom przeżyli wiele wspaniałych lat pomimo trudów życia w niełatwych czasach.

Dziś żyje się lepiej, godniej i w dostatku – mówi pan Józef.

O urodzinach pana Józefa, pamiętali przedstawiciele lokalnego samorządu. Na czele z Piotrem Hajdukiem, wójtem gminy Pcim, solenizanta z życzeniami na ustach odwiedzili również zastępca kierownika USC w Pcimiu Katarzyna Ptak  oraz kierownik  Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego placówki w Myślenicach Pani Halina Żak wraz z pracownikiem Anną Schilder. Stulatek, wraz z najlepszymi życzeniami i upominkiem, otrzymał także listy gratulacyjne od premiera Mateusza Morawieckiego i wojewody małopolskiego Piotra Ćwika.

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

Maj 2019
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
« Kwi   Cze »

Facebook

Najczęściej czytane