Connect with us

Bez kategorii

„Nakręć się na filmowanie”- trwa konkurs z okazji 1050 -lecia Chrztu Polski

Opublikowano

w

DOMYSLNE

PCIM: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pcimiu, zaprasza do udziału w konkursie, związanym z 1050-leciem Chrztu Polski. Aby wziąć udział w tym przedsięwzięciu, należy przygotować film, nawiązujący do tego, jak Chrzest Polski na przestrzeni wieków, wpłynął na pojedyncze miejscowości, lub cały powiat myślenicki. W skład projektu filmowego mogą wchodzić również, takie zagadnienia jak: budownictwo sakralne, obrzędy, codzienne życie mieszkańców.

Konkurs skierowany jest do uczniów gimnazjów, oraz szkół ponadgimnazjalnych z powiatu myślenickiego. Praca może być wykonana przez uczniów indywidualnych lub przez grupę, składającą się z uczniów z tej samej placówki.

Film może być wykonany w dowolnie wybranej konwencji, technice i gatunku. Prace należy oddać na płycie DVD, w formacie MP4, MPEG2, AVI, FLV. Maksymalny czas projekcji 5 minut.

Projekt ma na celu wyłonienie, zdolnej młodzieży, zachęcenie do aktywności twórczej oraz odzwierciedlenie własnej wizji związanej z 1050-leciem Chrztu Polski.

Przygotowane prace należy złożyć do 28 lipca 2016 roku, w siedzibie GOKiS Pcim. Szczegóły dotyczące konkursu, oraz regulamin dostępny jest na stronie www.kliszczacy.pl

Myślenice iTV, jako partner tej inicjatywy, serdecznie zaprasza wszystkich „młodych filmowców”, do wzięcia udziału w konkursie.

Bez kategorii

Pcim. Samorządowcy spotkali się z Piotrem Uścińskim wiceministrem Rozwoju i Technologii

Opublikowano

w

Pcim. Samorządowcy spotkali się z Piotrem Uścińskim wiceministrem Rozwoju i Technologii

W poniedziałek 16 maja w powiecie myślenickim gościł wiceminister Rozwoju i Technologii Piotr Uściński. Jednym z elementów wizyty, było spotkanie z samorządowcami ziemi myślenickiej, podczas którego rozmawiano na temat różnych aspektów reformy planowania przestrzennego. Gospodarzem spotkania była gmina Pcim, natomiast wiceminister przyjechał na zaproszenie posła Władysława Kurowskiego.

Kontynuuj czytanie

Bez kategorii

Zmarł Józef Leśniak – I Wicewojewoda Małopolski

Opublikowano

w

Zmarł Józef Leśniak – I Wicewojewoda Małopolski

Zmarł Józef Leśniak – I Wicewojewoda Małopolski.

To dla nas wszystkich ogromna strata. Z wielkim bólem przyjąłem wiadomość o śmierci Józefa Leśniaka – I Wicewojewody Małopolskiego. Dla niego zawsze najważniejsza była Polska. Był wielkim patriotą, oddanym sprawie naszej Ojczyzny. Służba Najjaśniejszej Rzeczypospolitej – tak postrzegał swoją misję w Urzędzie Wojewódzkim jako I Wicewojewoda Małopolski. Zawsze służył mi radą i wsparciem. Odszedł otoczony rodziną i przyjaciółmi- poinformował wojewoda Małopolski Łukasz Kmita

 

 


Źródło: Biuro Wojewody Małopolskiego

Kontynuuj czytanie

Bez kategorii

Uwaga – zmiana organizacji ruchu na rondzie w Pcimiu. We wtorek 19.04.2022!!!

Opublikowano

w

Uwaga – zmiana organizacji ruchu na rondzie w Pcimiu. We wtorek 19.04.2022!!!

Gmina Pcim informuje o zmianie organizacji ruchu na rondzie w Pcimiu w  dniu 19 kwietnia 2022 roku we wtorek od godziny 10:00.  Wyłączone zostaną z ruchu łącznice węzłowe relacji Kraków/Myślenice➡️Pcim oraz Pcim➡️Chyżne.

Prosimy o zachowanie ostrożności!!!

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

maj 2022
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« kw.   cze »

youtube

Najczęściej czytane