Connect with us

Gmina Myślenice

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – dofinansowanie dla szkolnych bibliotek

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

MYŚLENICE: Dziesięć szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Myślenice otrzyma dotację z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie na wyposażenie szkolnych bibliotek w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

  • wojewoda małopolski Piotr Ćwik przeznaczył w sumie 64 tys. zł w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” z przeznaczeniem na wsparcie dostępu do książek, podręczników, materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych dla uczniów z Miasta i Gminy Myślenice. Ta kwota stanowi 80% całego zadania, natomiast pozostałą część sfinansujemy z miejskiego budżetu. Cieszę się, że aż dziesięć szkolnych bibliotek w naszej gminie skorzysta z tego programu – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz miasta i gminy Myślenice.

Po 12 tys. zł trafi do Szkół Podstawowych w Trzemeśni, Jaworniku i Krzyszkowicach – to maksymalna dotacja dla szkół, do których uczęszcza więcej niż 170 uczniów.  Natomiast placówki, które mają w swoich szeregach mniejszą liczbę uczniów niż 170 mogą liczyć na dotację w wysokości 4 tys. zł. Taka kwota zasili biblioteki w Szkołach Podstawowych w Zawadzie, Polance, Zasani, Osieczanach, Porębie, Drogini oraz Szkole Podstawowej Nr 5 w Myślenicach.

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” to wieloletni program uchwalony przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Cel ten jest realizowany przez finansowe wsparcie modernizacji, budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych w mniejszych miejscowościach oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych o nowości wydawnicze. Program prowadzi Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Małopolskim Urzędem Wojewódzkim w Krakowie.

ŹRÓDŁO: UMiG Myślenice

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Grudzień 2019
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« Lis   Sty »

Facebook

Najczęściej czytane