fbpx
Connect with us

Artykuł Sponsorowany

Narty i COVID-19 – gdzie można jechać?

Opublikowano

w

Sytuacja epidemiczna nie nastraja optymistycznie i tak naprawdę istnieje obecnie niewiele miejsc, do których można udać się na zimowy urlop. Z tego tekstu dowiesz się, w jakiej formie oraz czy w ogóle funkcjonują europejskie ośrodki narciarskie.

Szwajcaria

Szwajcaria jest obecnie jedynym krajem alpejskim, który zezwala na szusowanie po stokach. Pomimo dosyć wysokiej liczby zakażeń rząd Szwajcarii nie zakazał aktywności narciarskiej. Zła wiadomość jest jednak taka, że 22 marca Polska została wpisana na listę krajów podwyższonego ryzyka, co w praktyce oznacza, że po przekroczeniu granicy konieczna jest 10-dniowa kwarantanna dla każdego turysty z naszego kraju. Weź więc to pod uwagę przy wyjeździe do Szwajcarii: https://www.polisanarciarska.pl/poradniki/wyjezdzam-na-narty-do-szwajcarii-jak-sie-przygotowac

Włochy

Włochy przedłużyły zakaz rekreacyjnej jazy na nartach do 6 kwietnia. Nie ma więc najmniejszych szans na wznowienie sezonu i dokończenie go w normalnych warunkach. Co więcej, osoby, które przyjechały do Włoch z Polski, są zobowiązane do przedstawienia autodeklaracji oraz negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Ważne jest jednak to, by test był wykonany w ciągu 48h przed przekroczeniem granicy Włoch.

Słowacja

Słowacja jest szczególnie dotknięte przez pandemię koronawirusa. Rząd zamknął 1 stycznia hotele oraz ośrodki narciarskie i nic nie zapowiada, żeby ta sytuacja miałaby się zmienić. Na Słowacji obowiązuje również godzina policyjna oraz zakaz gromadzenia się. Każda osoba, która przekroczy granice Słowacji, musi bezwzględnie przejść 14-dniowa kwarantannę.

Czechy

Czechy zachowują się podobnie jak sąsiedzi ze Słowacji. Został ogłoszony stan wyjątkowy oraz zakaz funkcjonowania ośrodków narciarskich i hoteli. Podróżni z Polski mogą wjechać na terytorium kraju bez obowiązku kwarantanny, pod warunkiem, że posiadają negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Szwecja

Szwecja jako jedyny kraj nie zdecydował się na zamknięcie ośrodków narciarskich i hoteli. Przyjezdni nie są również zobowiązani do odbycia kwarantanny oraz przedłożenia negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa. Rząd tego kraju zaleca jedynie ograniczenie kontaktów społecznych oraz dystans. Jeśli więc marzy Ci się niebanalny kierunek oraz dokończenie tego sezonu narciarskiego, Szwecja może okazać się dobrym pomysłem.

Finlandia

Ośrodki narciarskie funkcjonują również w Finlandii, ale niestety Polacy nie są w nich chwilowo mile widziani. Od 5 października 2020 roku obowiązują ograniczenia wjazdowe dla osób z Polski. Podróżni są zobowiązani do przedstawienia uzasadnionego powodu przyjazdu. Cele turystyczne lub rekreacyjne odpadają i nie ma na nie zezwolenia ze strony władz.

Wykup ubezpieczenie

Niezależnie od tego, gdzie się wybierzesz, zawsze powinieneś być zaopatrzony w polisę narciarską. Jeśli chcesz poznać możliwości, które ochronią Cię przed finansowymi konsekwencjami niektórych zdarzeń, wejdź na stronę: https://www.polisanarciarska.pl/poradniki/bezpieczny-powrot-ubezpieczenie-na-narty-pzu.


Artykuł sponsorowany

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

Lipiec 2021
PWŚCPSN
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
« Cze   Sie »

youtube

Najczęściej czytane